Pech nie opuszcza Rossonerich; Milan - Juve 1:1

Po bolesnej porażce w derbach Mediolanu, Rossonerich czekało kolejneciężkie zadanie. Mecz z Juventusem w ½ Pucharze Włoch był jednak szansą na poprawienie nastrojów, a przede wszystkim na przedłużenie nadziei na pierwsze trofeum od wielu lat. Pioli zdecydował się na prawie tych samych zawodników co w meczu z Interem. Jedyną zmianą jest powrót do pierwszego składu Davide Calabrii.

Już w drugiej minucie nie zła akcja Milanu, zakończona minimalnie niecelnym strzałem Kessiego. Kolejne minuty nie przyniosły emocji, aż w końcu w 22’ zrobiło się gorąco pod bramką Juve. Calabria dobrze znalazł się w polu karnym i oddał nie zły strzał, ale Buffon świetnie interweniował. Kilka minut później doświadczony bramkarz gości znowu musiał interweniować. Tym razem po dobrym podaniu Ibry, strzelał Rebić, ale za słabo by zaskoczyć Buffona. Donnarumma pierwszy raz zatrudniony został w 36 minucie za sprawą Cuadrado, ale Gigio odbił groźnie uderzenie Kolumbijczyka ze skraju pola karnego. Ostatecznie po dość przeciętnych 45 minutach widniał wynik bezbramkowy, chociaż na plus Rossonerich można zaliczyć fakt, że nie pozwolił mistrzom Włoch na zbyt wiele pod własnym polem karnym.

Początek drugiej połowy i już w 47’ powinno być 1:0. Ibrahimović doskonale zgrał piłkę głową do Rebicia, a ten stanął oko w oko z Buffonem, ale to Włoch okazał się lepszy. W 52’ znowu nie zła akcja Rossonerich, tym razem z dystansu próbował Samu Castillejo, ale przy tym strzale Buffon nie mógł się pomylić. W 59 minucie w końcu zaatakował Juventus, ale najpierw Donnarumma przeciął piłkę lecącą na piąty metr, a próba Cuadrado chwilę później była bardzo słaba. Nie długo później odpowiedział Milan, ale Zlatanowi zabrakło bardzo nie wiele by pokonać Buffon po strzale z ostrego kąt. Nic nie zabrakło jednak Rebiciowi dwie minuty później. Miękka wrzutka Castillejo i Chorwat sprytnym strzałem wyprowadził Milan na prowadzenie. W 71’ dobrze grający Milan otrzymał poważny cios. Theo Hernandez z dużym impetem wpakował się w Dybale i obejrzał drugą żółtą kartkę. Milan kończył mecz w dziesiątkę. Milan dzielnie się bronił, ale w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Calabria bardzo nieszczęśliwie odbił piłkę ręką po strzale przewrotką Ronaldo. Sędzia wskazał na 11 metr. Cristiano ustawił piłkę i pewne pokonał Donnarumme. Arbiter doliczył jeszcze 6 minut, ale wynik nie uległ już zmianie. Rossoneri w bardzo pechowych okolicznościach zremisował z Juventusem i przed rewanżem są w bardzo trudnej sytuacji zwłaszcza, że w powodu kartek w Turynie nie zagrają Hernandez, Castillejo i Ibrahimović.

AC Milan - Juventus 1:1 (0:0)

Rebić 61'

Ronaldo 90'

AC Milan (1-4-4-1-1): G. Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Castillejo (Saelemaekers 80'), Kessiè, Bennacer, Rebić (Laxalt 74'); Calhanoglu (Paqueta 87'); Ibrahimović

Juventus (1-4-3-1-2): Buffon; De Sciglio (Higuain 70'), Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Ramsey (Bentancur 73'), Matuidi (Rabiot 73'), Pjanić; Cuadrado; Dybala, Cristiano Ronaldo

Jedyna roszada w stosunku do derbów to Calabria zamiast Contiego. Oby tylko wynik był inny niż minionej niedzieli. Forza Milan!
    casusius
    Rozjechać juve...
    I po puchar....
    Jedna z szans na Europę (wciąż wierzę, że nie jedyna)
    Forza Milan!!!
    Dai ragazzi!!!
    fett85
    Obawiam się, że zaliczymy kolejną porażkę. Do tego dojdzie jeszcze zmęczenie przed spotkaniem ligowym z Torino.
    MARCO VAN BASTEN
    Zamiast meczu to tenis stołowy na TVP sport. O co tu kaman?!?
      Jachu1899
      tez nie ogarniał co tam się odpier...
    paranormalny
    Juve wystawiło wszystko co najlepsze, szkoda, mogliby odpuścić sobie puchar.
    ACM1899!!!
    Czy Milanowi znowu starczy sił na 45minut???
    smigacz90
    Z takim sędziowaniem nie da się wygrać.
      Sędzia czyści skład na rewanż- i jak tu grać kiedy takie sędziowanie?!? Oby naszym sił starczyło na 90 min a nie jak w derbach
      casusius
      Dokładnie...
      No to nas pan sędzia załatwił na rewanż.
      Ślepy ch......
      Konradza
      To nie pierwszy raz że te sku.... ny w żółtych trykotach gwiżdżą pod dziadów. To się w głowie nie mieści żeby w 4 lidze Europy sędziowali gorzej niż w rodzimym dziadostwie. Rizzoli powinien odejsc bo odkąd przejął szefowanie arbitrom wygląda to gorzej niż podczas calciopoli.
    Filippo09
    I jak tam wygląda gra Panowie ? Nie mogę śledziach meczu
      Dobrze gramy, ale brakuje konkretów. Sędzia rzucił trochę kłód pod nogi, oby w drugiej połowie nie siadło wszystko jak w derbach.
      Filippo09
      Dzięki, oby tym razem lepiej się zakończyło
      smigacz90
      I dalej gwiżdże jakby z bańke dostał
    Jesteśmy lepsi od Juventusu, ale jednocześnie brakuje mocy przy wykańczaniu akcji. Strzały naszych piłkarzy nawet muchy nie skrzywdzą.
    Slaviio
    Pieknie ...
    Samu ładna asysta, Rebic sprytne wykończenie.
    Michał
    Jesteśmy lepsi i prowadzenie zasłużone, ale szkoda że to dwumecz. Jakby to był tylko jeden mecz, to mielibyśmy dużą szansę, a tak faworytem do awansu w dalszym ciągu niestety Juventus.
    Castillejo brawo. Już trzech wypadło, będziemy grać Primaverą chyba.
    Brawo sędzia, brawo Theo :) wygrywamy z teoretycznie lepszym i dyskoteka we łbach się włącza wszystkim. DRAMAT
    Michał
    Oni jakby nie rozumieli, że mecz trwa 90 minut albo że istnieje coś takiego jak dwumecz. Inna sprawa, że jak Juventus nie może, to sędzia pomoże.
    ACM1899!!!
    Hernandez,Castillejo za swoje zachowanie po gwizdku powinni zostać ukarani finansowo bo osłabili swój zespół bo nie można tak reagować na decyzję sędziego (słuszną czy niesłuszną) wiedząc że nie możesz dostać kartki bo nie zagrasz w rewanżu!!!
    Postawmy autobus, obyśmy nie stracili frajersko teraz...
      Slaviio
      wykrakales
    Calabria....
      Michał
      Nic Calabria złego nie zrobił, wyskoczył do główki i dostał przypadkowo piłką w rękę. Śmieszny jest ten sędzia, jeszcze 6min doliczył.
      Konradza
      Śmiech na sali, gość bez mózgu. Jak można tak mecz wypaczyć i przy okazji rewanż. Calabria był tyłem co miał z rękami zrobić kurwa, zdjąć i rzucić za linie boczną??? Co to ma być...
      Można to zinterpretować jako zablokowanie strzału ręką, mógł je trzymać przy ciele, poza tym pomylił się, nie przeciął tego podania, to jest jego wina.
      DanceOfFetuses
      Jak miał trzymać ręce przy ciele gdy skakał?
      Obejrzyj sobie powtórkę, już opadał i rozłożył ręce, mógł ich pilnować i szybko ułożyć przy ciele. Wydaje mi się nawet, że ten blok ręką zrobił celowo, bo obrócił głowę i widział składającego się do strzału Ronaldo.
    nie...
    smigacz90
    Szok co ten sędzia zrobił
    casusius
    Płakać się chce...
    karny mógł być lub nie....
    Ale dzisiaj juve nie zasługuje nawet na remis.
    Brawo Milan !
    i powtórzę sędzia ch.....!!!
    Michał
    20 min. temu wykrakałem. Gdzie Juventus nie może... Ale może za kilka lat znowu trafią do Serie B :)
    Sędzia dzisiaj kryminał. Przecież ten "karny" był tak przypadkowy że aż zęby bolą. A jak Ibra dostał z łokcia w łeb to nawet żółtej...
    kusniak90
    Sędziowanie na najwyższym poziomie żenady. Kartka dla Theo po wcześniejszym faulu na Benacerze to jakaś pomyłka.. druga jak najbardziej się należała a ten karny to jest żart, chłop spadał i nabił mu piłkę na rękę od tyłu a ten karnego gwiżdże, no jak tu się nie załamać po czymś takim.. drukarze z Turynu jak zwykle faworyzowani.
      ACM1899!!!
      Kartkę dostał za gwałtowną reakcję na decyzję sędziego (czyli przez swoją głupotę)
      kusniak90
      Ale co by nie mówić faul wcześniej był, ale sędzia nie odgwizdał, konsekwencja złej decyzji sędziego.
    Michał
    Plus jest taki, że przynajmniej tym razem to nie my musimy się wstydzić :)
      Slaviio
      Szkoda Pioliego robi dobra ciekawa robote ale te karne w samych koncowkach mecza cala seria a
    Rozegraliśmy dobry mecz, szkoda tej kartki Theo, może dowieźlibyśmy 1-0.
    BF
    Klasyczny Valeri rozdający kartki Milanowi na prawo i lewo (przed meczem z Brescią) miał ich na koncie dla piłkarzy Milanu 58 żółtych 5 czerwonych za dwie zółte i 4 czerwone

dziś sobie poprawił statystykę a na Begemonti dał tylko 4 zółte ^

A dzisiaj jechał po bandzie w dwie strony bo Cuadrado był uderzony w twarz przez Rebicia w polu karnym i nic, ale musiał się zrehabilitować w 90 minucie
    To już tradycja meczów z Juventusem, że więcej niż o grze rozprawia się o decyzjach sędziego. Nie mówię, że akurat dziś wszystko gwizdał źle. Miał kilka słusznych decyzji na koncie, ale też zdecydowanie zbyt dużo wpadek jak na 90 minut. Szkoda, bo wypacza to sens starania się na maksimum możliwości. Dzisiaj byliśmy po prostu lepsi. Juventus znajduje się w największym dołku od pamiętnej jesieni 2015 roku. Możemy mieć też do siebie żal za złe wykończenie kilku akcji.