Cenny punkt z niełatwym rywalem: Milan 0:0 Napoli

W ramach 21 kolejki włoskiej Serie A, Milan podejmował na San Siro wicelidera włoskiej ekstraklasy, Napoli. Spotkanie to było okazją do powrotu po wielu latach Carlo Ancelottiego. Tym razem były trener i zawodnik ekipy Rossonerich był przeciwnikiem klubu z via Aldo Rossi.

Już w szóstej minucie Napoli stanęło przed szansą objęcia prowadzenia w tym meczu. Jose Callejon z bliskiej odległości uderzał z woleja na bramkę Gianluigiego Donnarummy. Bramkarz Milanu zachował zimną krew i popisał się znakomitą interwencją.

Cztery minuty później, przed szansą zmiany rezultatu na tablicy wyników stanął Patrick Cutrone. Wychowanek ekipy Rossonerich otrzymał podanie w polu karnym od jednego z kolegów z zespołu i oddał strzał, który minimalnie minął się z lewym słupkiem bramki strzeżonej przez Ospinę

Niedługo później, drużyna gospodarzy stanęła przed świetną szansą na objęcie prowadzenia w tym meczu. Ekipa Rossonerich szybko wybiła piłkę z własnego pola karnego i przeprowadziła kontra na bramkę Napoli. Niestety w kluczowej fazie akcji, Hakan Calhanoglu posłał zbyt mocno piłkę do Suso, której Hiszpan jest nie zdołał opanować i piłka przekroczyła boczną linię boiska.

W 39 minucie, Jose Callejon ponownie stanął przed szansą umieszczenia piłki w siatce. Hiszpan odebrał piłkę od jednego z kolegów z zespołu i oddał strzał z dystansu. Na jego nieszczęście futbolówka minęła się z lewym słupkiem bramki strzeżonej przez Donnarummę.

Kolejny minuty pierwszej połowy nie przyczyniły się do zmiany rezultatu. Po dwóch minutach doliczonych do czasu podstawowego, sędzia zaprosił wszystkich na przerwę.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania opierały się na kontratakach ze strony obu drużyn. Nie przyniosły one jednak niczego pozytywnego. Wynik na tablicy wyników pozostawał wciąż taki sam.

W 65 minucie, Arkadiusz Milik znalazł się w polu karnym Milanu i posłał piłkę w sam środek bramki Donnarummy. Wychowanek ekipy Rossonerich po raz kolejny w tym meczu popisał się świetną interwencją i uchronił swój zespół przed stratą bramki.

Dwie minuty później, swoich sił próbował Piotr Zieliński. Pomocnik gości otrzymał niskie podanie od jednego z kolegów z zespołu i oddał strzał w kierunku prawego słupka. Na jego nieszczęście futbolówkę świetnie sparował Donnarumma.

W 71 minucie byliśmy świadkami debiutu Krzysztofa Piątka w barwach Milanu. Nowy nabytek zespołu Il Diavolo nie pokazał zbyt wiele w swoim pierwszym meczu dla nowej drużyny i nie wpisał się na listę strzelców.

W 79 minucie, Mateo Musacchio mógł wprowadzić fanów Milanu w stan euforii. Argentyńczyk był bliski umieszczenia piłki w siatce, jednak jego uderzenie zostało kapitalnie wyłapane przez Davida Ospinę, który pomimo pewnych problemów zdrowotnych stanął na wysokości zadania i uchronił swój zespół przed stratą bramki.

W kolejnych minutach Piotr Zieliński miał dwie okazje do pokonania Donnarummy. W każdym z przypadków górą okazał się bramkarz AC Milan.

W 93 minucie, Fabian Ruiz otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną kartkę. Hiszpan był zmuszony opuścić boisko i tym samym osłabił on swój zespół.

Arbiter główny tego spotkania doliczył do czasu podstawowego 5 minut. Nie zmieniły one jednak rezultatu na tablicy wyników i cały mecz zakończył się bezbramkowym remisem