Podział punktów w Mediolanie - AC Milan 1:1 Atalanta

W ramach 36. kolejki włoskiej Serie A, Milan podejmował na własnym terenie Atalantę.

Od pierwszej minuty spotkania, Atalanta próbowała przejąć inicjatywę i narzucić własny styl gry.

W 14. minucie, Milan objął prowadzenie w piątkowym meczu. Hakan Calhanoglu oddał piękny strzał z rzutu wolnego i nie dał żadnych szans Golliniemu na skuteczną interwencję [klik]. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 1:0 dla Rossonerich.

W 24. minucie, Lucas Biglia zachował się fatalnie we własnym polu karnym i sfaulował jednego z zawodników gości. Arbiter główny nie miał innego wyboru jak podyktowanie jedenastki. Argentyńczyk powinien się cieszyć, że po swoim zachowaniu nie wyleciał z boiska.

Na szczęście całą sytuację uratował Gianluigi Donnarumma, który wyczuł intencje Malinovsky'ego i uratował swój zespół przed stratą bramki [klik]

W 34. minucie, Atalanta dopięła swego i doprowadziła do wyrównania. Cała akcja gości została sprokurowana przez Lucasa Biglię, który źle zagrał piłkę do jednego z partnerów, co bez skrupułów wykorzystała La Dea. Piłkę przejął Gosens, który oddał strzał na bramkę Donnarummy. Po tym uderzeniu, piłka odbiła się od jednego z zawodników Milanu i znalazła się pod nogami Zapaty. Kolumbijczyk nie miał większego problemu z pokonaniem Davide Calabrii i pewnie umieścił piłkę w siatce.

W kolejnych minutach pierwszej połowy, nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Do przerwy Milan remisuje z Atalantą 1:1.

Od początku drugiej odsłony, La Dea dążyła do objęcia prowadzenia w dzisiejszym spotkaniu.

Do 73. minuty, żadna ze stron nie stworzyła groźnej sytuacji pod bramką rywala.

W 74. minucie, Giacomo Bonaventura mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Włoch oddał mocny strzał w kierunku prawego słupka bramki Golliniego. Włoch ponownie stanął na wysokości zadania w dzisiejszym spotkaniu i oddalił zagrożenie we własnym polu karnym.

Kolejne minuty nie przyczyniły się do zmiany końcowego rezultatu. W takich okolicznościach, Rossoneri dzielą się punktami z La Deą.

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma, Calabria, Gabbia, Kjaer, Laxalt; Kessie, Biglia (61'  Krunić); Saelemaekers (69' Castillejo), Calhanoglu (61' Bonaventura),  Rebić (61' Leao); Ibrahimović

Atalanta (1-3-4-2-1): Gollini;  Toloi, Caldara, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler (68' Pasalić),  Gosens (69' Castagne); Gomez (90' Colley), Malinovskyi (57' Muriel);  Zapata