Szczęśliwy punkt na Stadio Olimpico! Roma 1:1 Milan

W niedzielę o 20.30 Roma podejmowała Milan na własnym stadionie. Głównym celem gospodarzy było zmazanie plamy po fatalnym występie w Coppa Italia, gdzie rzymianie przegrali 7:1 z Fiorentiną.

Natomiast Milan miał udowodnić, że zwycięstwo nad SSC Napoli nie było przypadkiem.

Po ostatnich wynikach wydawało się, że to zespół Gennaro Gattuso jest faworytem tego spotkania, ale to Giallorossi prowadzili grę od samego początku. Rossoneri nie mogli wyjść z własnej połowy, aż do pamiętnej 25 minuty... Lucas Paqueta' odebrał piłkę Lorenzo Pellegriniemu i wyłożył piłkę do Il Pistolero, który skierował ją do siatki. Do końca pierwszej połowy Milan nie stworzył nawet pół okazji, ograniczył się tylko do rozpaczliwego wybijania piłki na naszego rodaka, który osaczony przez rzymian nic nie mógł wskórać.  Czyste konto po pierwszych 45 minutach możemy zawdzięczać tylko Gigio, który rozgrywał najlepsze spotkanie w tym sezonie.

Na początku drugiej połowy stało się to, co musiało się stać. Piłkę z prawej strony boiska dogrywał, niepilnowany Karsdorp. Błąd popełnił Musacchio, który skrupulatnie wykorzystał Zaniolo, ładując piłkę do siatki z najbliższej odległości. Roma złapała wiatr w żagle i atakowała przez resztę meczu. Podopieczni Di Francesco czuli się na tyle pewnie, że Karsdorp i Kolarov grali jako skrzydłowi, a nie boczni obrońcy. Gennaro Gattuso nie potrafił zareagować na sytuację na boisku. Odważył się na zmiany dopiero w 77 minucie, gdy zmienił jedynego zawodnika grającego do przodu... Paquetę. Zdecydowanie najgorzej wyglądały skrzydłą Il Diavolo. Suso chaotycznie kopał przed siebie w poszukiwaniu Piątka lub schodził anemicznie na lewą nogę, czego się każdy po nim spodziewał.

W drugiej połowie ekipa z Lombardii tylko RAZ zagroziła bramce Olsena, po zejściu na prawą nogę i strzale po krótkim słupku Laxalta. Dodam, że w tej sytuacji piękną piłkę diagonalną zagrywał Bakayoko, który wraz z Kessiem nie zniżyli się do poziomu reszty zespołu. Jako kontrowersje można dodać brak rzutu karnego lub chociaż użycia VAR po "faulu" Kolarova na Suso.

Reasumując - cieszmy się ze zdobytego punktu na trudnym terenie. Roma pokazała charakter i chęć odkupienia win. Milan spoczął na laurach i sądzi, że Piątek z Paquetą' rozwiążą wszelkie problemy w ofensywie.

AS Roma 1:1 AC Milan

AS Roma (1-4-2-3-1): Olsen; Karsdorp, Manolas, Fazio, Kolarov;  De Rossi, Pellegrini; Schick; Zaniolo, Florenzi; Dzeko

AC Milan (1-4-3-3): G.Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Bakayoko, Paquetà; Suso, Piątek, Çalhanoglu

Kamilo
    Dobrze by bylo wygrać ten mecz i odjechac Romie w kontekście walki o TOP4
    Matti112
    Brawo Inter...;))))
    Bardzo liczę na kolejny popis Bakayoko i Piątka, a wtedy będzie dobrze. Forza Milan!
    Kamilo
    Piątek jest tym ogniwem którego nam brakowało.
    Slaviio
    Byle dowieść 0 1 do przerwy Nabierzemy spokoju
    bartezz_88
    Hakan piach jak narazie, no I dalbym szanse Laxaltowi. Calabria dobry w obronie ale w ataku kiepsko
    ale ten Kessie to głąb
    Matti112
    Hakan do zmiany...
    no Dollar dał czadu
      Slaviio
      Brawo Gigi Donnaruma Można liczyc na atak jak i obrone
    Roma gra dziś fatalnie, musimy dowieźć wygraną za wszelką cenę!
    Ziolan
    Pierwsza połowa na duży plus.jak i w obronie tak i ataku. Piątek nic dodawać nie trzeba
    ACM1899!!!
    Jeśli pierwsza połowa na plus to ja chyba oglądam inny mecz!
    Pierwsza połowa zbyt dobra w naszym wykonaniu nie była, ale wystarczyła determinacja Paquety i Piątka oraz fantastyczny refleks Donnarummy. Calhanoglu do zmiany. Suso też niewiele lepszy.
    Robino
    Piątek znowu strzela ... Brawo
    ewidentny karny, sędzia gwiżdże pod Romę
    bartezz_88
    Wszystkie pilki na Piatka, proste zadanie dla Romy... No a hakan to w rezerwach powinien siedziec na lawie jednak.. kessie bez formy zapomnial jak sie podaje pilki, rodrigez mi przypomina lorda Boriniego- kopniecie pilki I sprint..
    MegaZlatan
    Suso,Kessie i Rodri do zmiany.
    MegaZlatan
    EL92 nie pomylił koszulek? Przecież powinien zmienić Hahanoglu
    Slaviio
    Byle dowieść remis do końca spotkania trafiliśmy bramke po bledzie romy Nie gramy nic ciekawego Borini za hakana zapraszam
      Kamilo
      No właśnie. Jest Piątek w formie to wszystko na niego grają. Gigio ratuje nam dupe kolejny mecz. U nas zdecydowanie brakuje ciekawego pomysłu na grę.
      Slaviio
      No i fart Nie jest wesolo Hakan nie wiem co ma w sobie ze rino tak go trzyma
    Kessie do zmiany natychmiast, bo zaraz wyleci...
    bartezz_88
    Jeszcze sedzia na Rome gwizdze.. zle widze koncowke spoktania..
      Levy291178
      Jak tylko zobaczyłem, że sędziuje Pan sędzia z Neapolu przeczuwałem taki obrót sprawy. Karny był, ale po raz kolejny sędzia ma to gdzieś. Jak by to zrobił ktoś z naszych to karny by był i jeszcze czerwo lub dwa za protesty i Gattuso na trybunach. Masakra.
    MegaZlatan
    Laxalt na boisku o 87 min za późno
    Slaviio
    hakan mega slaby podania strzaly oslabiaja Co w nim widzi rino same straty Porazka MAx
    Dobrze, że nie przegraliśmy! 4 pkt na Romie w tym sezonie, nie jest źle. Szkoda że nie wykorzystaliśmy potknięcia merdaczy...
    Trzeba przyznać, że wynik jest sprawiedliwy, mieliśmy dużo szczęścia w tym meczu.
    ACM1899!!!
    Bakayoko każda próba minięcia to strata piłki i te kiwki przed swoim polem karnym potrzebne jak ja pierd...
    Ziolan
    Druga połowa do zapomnienia. dobrze ze Roma nie wpakowała jeszcze jednej bramki.
    Slaviio
    Na san siro fartem wygraliśmy w rzymie fartem remisujemy Byliśmy słabsi a mamy z roma 4 punkty hakan na sprzedaż poki sa oferty bo to karta ze spotkania na spotkanie jest coraz tansza
    MegaZlatan
    Mecz żenada.... Calhanoglu<Laxalt Chłopak pokazał więcej w 6 min niż gościu przez cały mecz. Gościu kompletnie bez formy, lepiej oglądało mi się Montolivo z 2 sezony temu...... Dramat, remis to powinien być kompletnym minimum. Akcji na bramkę Romy mieliśmy może z 4.... Śmiech na sali!
    Matti112
    Laxalt to powinien za Hakana wejść już przynajmniej od 50 min.
    I na ostatnie 10 min. Cutrone za kessiego
    Mikory
    Paqueta jeden z najlepszych na boisku pierwszy do zmiany hakan najsłabszy od dłuższego czasu w naszym zespole i gra prawie wszystko. To jakiś dramat jest. Do tego jednowymiarowy suso którego wszyscy czytają. O kessim to nawet nie ma co gadać. Ten remis z tą grą to i tak fart
    Konradza
    Wybitny mecz to nie był, ale remis przy takim sędziowaniu to jak 3 pkt. Roma powinna kończyć w 10 w 80 min. Karny ewidentny a cymbał nawet VAR nie sprawdził. To już kolejny mecz gwizdany delikatnie mówiąc, słabo.
    MARCO VAN BASTEN
    Gigi piłkarz meczu.piatek zrobił co do niego należy- trzeba przyznać że ma wejście SMOKA do ACM. Paqueta kolejna asysta po wywalczeniu piłki. Bakayoko dziś troszkę słabiej niż ostatnio ale mimo to i tak wyróżniał się. Hakan tragiczny, kessie zapomnial jak się gra w pilke.Suso też słabo.Cutrone powinien wejść w 70 min za Hakana bo nawet nie miał czasu pobiegać. I karny chyba był a sedzia troche dzis nie widział.
    Slaviio
    Z Napoli wygraliśmy graliśmy ladniej pewniej hmmm Bo pierwsza jedynastka była bez Çalhanoglu Sory ale on blokuje gre w ataku i nic nie daje w obronie Zenada ten chłopak
      Konradza
      Slaviio no nie do końca się zgodzę. W pierwszej połowie Hakan rył w defensywie jak bury osioł. Miał też kilka fajnych podań, tylko Suso zamiast grać do przodu kręcił się w miejscu. Fakt faktem do formy jeszcze mu daleko.
      Slaviio
      Jedno dobre podanie dobry przerzut do suso chyba … Powinen po prostu pierwszy zejść według mnie Borini Zapraszam
    kukałson
    Wielka szkoda, że nie udało się wywieźć trzech punktów ze Stadio Olimpico. Ale nie można też narzekać na remis, gdyż momentami wyglądaliśmy mocno przeciętnie. Co prawda arbiter nam przeszkodził w zdobyciu zwycięstwa ale szczęście nam dopisało przy chociażby słupku Pellegriniego czy kontrze Faraona. Donnarumma świetny występ. Paqueta i Piątek na poziomie. Suso przeciętnie. Zaczynam coraz mocniej wątpić w powrót Hakana do formy. Odnoszę wrażenie, że Cutrone powinien zmienić naszego rodaka jakieś 10 minut wcześniej.
    Forza Milan!
    Był to słaby mecz w naszym wykonaniu. Ten punkt zawdzięczamy jedynie Donnarummie, Paquecie i Piątkowi. Lewa flanka z Rodriguezem i Calhanoglu właściwie nie funkcjonuje od dawien dawna, ale niepokojący staje się zjazd formy Suso. Przecietny występ zanotował też Bakayoko. Dużo niepotrzebnych dryblingów i strat Francuza w środku pola.
    RayLuka
    Proszę Was zarządzie ACM, podziękujcie już za współpracę Gattuso!! On jest za tą bryndzę odpowiedzialny!
    On niczego piłkarzy nie uczy. To jest jedna wielka mistyfikacja co oni grają! Z tym, że grają to za duże słowo na to co robią. I to nie jest kwestia jednego zawodnika, czy jednego indywidualnego błedu. Oni nie potrafią nic stworzyć. Zaraz się okaże, że Piątek się zaciął, jest w kryzysie itp itd bo gola nie strzeli w jednym czy drugim meczu! A z czego ma go strzelić? Z połowy? A może głową wybijając piłkę z własnego pola karnego? O tym, że oczy bolą patrząc na to to już wielu tutaj pisało.
    Czy naprawdę trzeba czekać na serię porażek, która przekreśli kolejny sezon? Tak, już niedługo zacznę się cieszyć, że nie wygrywamy a nawet przegrywamy skoro to ma być jedyna szansa na podziękowanie Gattuso. Niektórzy tutaj żałują, że nie zdobyliśmy 3 punktów! Cudem zdobyliśmy 1 dla tych co nie wiem który mecz oglądali.
      Slaviio
      Liga wloska to nie anglia Kucka za kessie Fekir za hakana i może będzie ciekawiej Ale dla mnie nie jest zle Inter ma mało ciekawy okres roma lazio każdy lapie spadek formy Nie tylko Milan
    G-PaN
    Jaki znowu szczęśliwy punkt, o czym wy piszecie? Sędzia nie dał Romie 2 czerwonych kartek a nam karnego.
    Szkoda że Laxalt w końcówce nie uderzył czysto w piłkę bo mogl być bohaterem
    ACM
    Tylko dzięki słabości Lazio, Romy i Interu, Milan ma szansę na top 4 (być może nawet na 3 miejsce), są duże szanse moim zdaniem na Ligę Mistrzów, ale tylko dzięki słabości innych drużyn. Paqueta i Piątek napewno nie rozwiążą wszystkich problemów w kreowaniu ataku (obawiam się, żeby przy Gattuso nie "złapali" obecnej formy Suso i Hakana lub Higuaina). Nieźle wygląda gra w obronie, poza wczorajszym błędem Musacchio, ale w ataku to jest ciągle ten sam dramat.