Porażka w derbach stała się faktem - Milan 2:3 Inter

W ramach 28 kolejki włoskiej Serie A, Milan podejmował u siebie Inter.

Strzelanie w tym meczu rozpoczął Matias Vecino, który po zagraniu Lautaro Martineza z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Tym samym już w 3. minucie meczu mieliśmy 0:1 na San Siro.

Pierwsza połowa została zdominowana przez drużynę gości, którzy kontrolowali jej przebieg. Rossoneri próbowali wyrównać stan tej rywalizacji, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji Samira Handanovicia.

Drugą połowę z przytupem rozpoczęli Nerazzurri. Już w 51. minucie po raz drugi piłkę z siatki musiał wyjmować Gianluigi Donnarumma. Tym razem bramkarza Milanu pokonał Stefan De Vrij po akcji z rzutu rożnego.

W 57. minucie nadzieje Rossonerich rozbudził duet Calhanoglu-Bakayoko. Turek zagrał bowiem futbolówkę do Francuza z rzutu wolnego, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 1:2.

Dziesięć minut później, po kontrowersyjnym faulu, sędzia wskazał na jedenastkę dla Interu. Do piłki podszedł Lautaro Martinez, który nie dał szans Donnarummie. Dwubramkowa przewaga stała się więc faktem.

W 71. minucie Mateo Musacchio ponownie obudził w tifosich Rossonerich nadzieję na ugranie choćby punktu w spotkaniu derbowym, ale jak się później okazało to było ostatnie trafienie w tym meczu.

W takich okolicznościach, Milan przegrywa Derby della Madonnina i spada na 4 miejsce w ligowej tabeli.

Frekwencja i zyski z dzisiejszego meczu:

Oficjalne składy:

Milan (1-4-3-3): G.Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodríguez; Kessié, Bakayoko, Paquetá; Suso, Piątek, Çalhanoglu

Inter (1-4-3-3): Handanović; D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Brozović, Vecino; Politano, Lautaro Martinez, Perisić

Komentarze

• avatar
    Ziolan
    Nic dzisiaj sie nie liczy oprócz 3 pkt
  • avatar
    MK92
    Władca Mediolanu jest tylko jeden. Forza Grande Milan!
  • avatar
    robert1506
    Takie okazji na odskoczenie rywalowi dawno nie było, będą 3 punkty
  • avatar
    casusius
    Dziś jest ten dzień!
    Dziś ładniejsza strona Mediolanu zwyciężył!
    FORZA MILAN!!!
    ..11 maggio 2001
    e questa data non la ascorda piu nessuno.....
    MK92
    Pierwsza połowa do natychmiastowego wymazania z pamięci, tak by na drugą wyjść odmienionym. Inter rzucił się na nas od pierwszego gwizdka, co kompletnie zdezorientowało naszych piłkarzy.
  • avatar
    Filippo09
    Suso niewidoczny na skrzydle praktycznie nie wykorzystywany przy tym ustawieniu. Środek pola kuleje Kessie z Bakayoko człapią, hakan stara się ale za dużo nie wychodzi. Zawalił trochę przy bramce, gdyby się cofną odrazu to odebrałbym piłkę. Potrzebne zmiany na drugą połowę ale nadal wierzymy
  • avatar
    Filippo09
    Dobra decyzja że zdjęciem Brazylijczyka oby nie wpłynęła ona na aktywność hakana w ataku
  • avatar
    Konradza
    Samu za Paquete????? A ten jednozwodowiec dalej na boisku? Dżizas, co on wącha?
  • avatar
    Tragiczny mecz, osłabione merdy nas leją.
  • avatar
    vojtek87
    Może czas w końcu przetestować grę dwoma napastnikami z Paquetą za plecami. Wg mnie marnuje się na lewej pomocy, a skrzydła to my mamy obecnie jak u ptaka kiwi.
  • avatar
    TomalaACM
    Brawo Rino!... rewelacyjna zmiana
  • avatar
    Konradza
    Piękna postawa Suso przed dośrodkowaniem, gramy w 10 a może nawet w 9 bo Rodriguez to jakaś porażka, widzi najwyżej 3m przed sobą.
    Nasz taktyk dziś pokazuje swoje wybory. Wszyscy widzą od kilku tygodni ten dramat Kessie, Suso tylko nie on...
    Oglądanie tej głupoty zabija
  • avatar
    Bakayoko daje kolejny argument, żeby go wykupić.
  • avatar
    Michał
    Wspaniały prezent dla Interu - karny, którego nie powinno być.
    • avatar
      Filippo09
      Niestety faul był głupie zachowanie Samu.
    • avatar
      Michał
      Nie było. Jak się spojrzalo z innej kamery, to ewidentnie udana próba wymuszenia. Nie wiem po co im ten VAR, jak nawet w takich sytuacjach z niego nie korzystają.
    • avatar
      Filippo09
      Tak jak piszesz udana próba wymuszenia ale to Samu dał mu pretekst do tego więc nasza wina
    • avatar
      Alcatraz77
      Ja nie widziałem ruchu Samu w nogi Politano, to on szukał kontaktu, ewidentne wymuszenie. Mimo tego karnego mecz w naszym wykonaniu słaby i to kolejny słaby bez pary.
  • avatar
    Michał
    Ten "sędzia" to pajac, brak słów. W meczach derbowych zawsze taki dureń musi być bohaterem.
  • avatar
    Filippo09
    Trzeba zmienić ustawienie bo gramy padake, po zmianie więcej ruchu i możliwości rozegrania piłki. Szkoda Cutrone remis na wyciągnięcie reki
  • avatar
    MARCO VAN BASTEN
    Trudno co zrobić.!?! Inter grał A my dopiero po bramce Bakayoko zaczęliśmy. Szkoda że Cutrone nie zmieścił tego w końcówce. Musimy grać do końca bo Inter jeszcze zgubi punkty.Roma też zagrała dla nas.
  • avatar
    casusius
    Niestety brzydka strona wygrała.
    Ciekawi tak szybka zmiana Paquety.
    Szlag.... nawet się nie napije ,bo zapalenie ucha mam .
    Szkoda .....można było odskoczyć a znowu trzeba gonić.
  • avatar
    MK92
    Straszny żal i smutek po kolejnych przegranych derbach Mediolanu... Inter był od nas piłkarsko lepszy i zasłużenie wygrał. Milan polegał tylko na zrywach, gdy przeciwnik już zbyt mocno nas dociskał do muru. Wielka szkoda...
  • avatar
    Bartol
    Cóż.... 2:3.... Milan, Derby, Gattuso, Motywacja - - - > taktyki, stylu brak ----> coś tu nie gra kur... . Ostatnie mecze wygrane w meczarniach, bez stylu, El Pistolero, zaciemniony obraz gry, dziś potwierdzenie. Prognozowalem wysoki remis i działo się. Co do taktyki Milanu. Od dawna prosi się grać 4-3-1-2. Obecna taktyka nie jest pod tych wykonawców. Między obrona a "atakiem" - Piątek, który sobie biegał jak po łące lapiac motyle, bylo lotnisko - taka przestrzeń w obecnej 4-3-3. Spłaszczona formacja - Kessie i Bakayoko głęboko, tworzą głębię w taktyce, kiedyś już pisałem o tym, brakuje łącznika między nimi dla Piątka. Piątek parę razy dawał sygnał pressingiem i pokazywał aby podeszli. Później fajnie brał grę na siebie Hakan jak prawdziwa 10 na plecach. Paqueta jest źle ustawiony, on lubi przytrzymać piłkę, obrócić się i zagrać. Idealny na 10 podwieszona, na faul, zagranie itp. Na boku pomocy nie pasuje, straty robi na boku otwierając korytarz dla przeciwnika. Piątek nie jest typem na 9. W całym meczu Senatorzy obrony Interu DeVrij i Skriniar odołączyli mu tlen - 1 niecelny strzał żal, wiem nie miał piłek itp, czyt. wyżej. Nasze boki obrony - jestem załamany, co do Rodrigueza to już mu odpuszczę bo nadaje się do Chojniczanki gosciu, technika fatalna, Calabria nerwowy, nie daje to pewności w ataku. Suso niewidoczny, później coś powrzucal ale to za mało na niego. Conti powinien za bandytyzm wylecieć i zostać zawieszony na 2 mecze skandal. Nie widzę chemii u nas, każdy gra pod siebie. Na prawdę obawiam się aby ten mecz nie był przełomem in minus dla nas. Nie gra mi tu coś. Podobno Kessie z Biglia mieli starcie na ławce, tak że musieli ich rozdzielac. Uważam że Rino robi dobra minę do złej atmosfery, a ostatnie wyniki fuksiarskie zaciemnily obraz faktyczny. Ten Milan nie jest nawet na Ligę Europy z taką gra. Dobra ktoś powie a Inter. Ok. Stare cwaniaki to sa. Vecino i Politano rozruszali totalnie atak. Jak Inter atakował to naliczyłem średnio 4-5 zawodników Interu w naszym polu karnym!!!! Grają padake ale mają pake może poza boiskiem a to dużo i wioza te 3 miejsce w Serie A i dowioza. Obawiam się o kolejne mecze m. in z Sampdoria. Mieliśmy argumenty itp. Neutralny byłem w stosunku do Rino, ale teraz zastanawiam się nad trenerem z doświadczeniem. Pozdrawiam. Smutny dzień.