Bezpłciowy Milan traci punkty na San Siro, Inter 1:0 Milan

W ramach 9. kolejki włoskiej Serie A miały miejsce Derby della Madonnina. Tym razem role gospodarza pełnił Inter, który na samych wejściówka z tego meczu zarobił około 5 mln euro.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli podopieczni Gennaro Gattuso, którzy próbowali przejąć inicjatywę w tym meczu. Ich akcje w żaden sposób nie potrafiły zagrozić bramce strzeżony przez Samira Handanovicia.

W 13. minucie spotkania Mauro Icardi i zdobył bramkę na 1:0 dla swojego zespołu. Jego radość nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ jak się później okazało było na pozycji spalonej i jego trafienie nie zostały uznane.

Po tej sytuacji Inter przejął inicjatywę w tym meczu.

W 20. minucie doszło do niemałej kontrowersji. Otóż doszło do zajścia pomiędzy Lucasem Biglią i Radją Naiggolana, w wyniku którego obaj mocno ucierpieli. Zdaniem arbitra głównego, winowajcą całego zderzenia był Argentyńczyk, za co obejrzał żółty kartonik.

W 24.minucie Ivan Perisić masz już sobie trochę miejsca i oddał strzał w prawy dolny róg bramki strzeżonej przez Gianluigiego  Donnarummę. Reprezentant Włoch zachował się przytomnie w tej sytuacji i oddalił zagrożenie we własnym polu karnym.

Kolejne minuty tego spotkania nie przyczyniły się do zmiany rezultatu.

W 42.minucie Mateo Musacchio umieścił piłkę w siatce, jednak jego bramka nie została uznana, ponieważ był wcześniej na pozycji spalonej.

Cztery minuty doliczone do czasu podstawowego nie przyczyniły się do zmiany rezultatu na tablicy wyników i w ten oto sposób mieliśmy do przerwy bezbramkowy remis.

Druga część tego spotkania lepiej oraz poczuł Inter, który chciał jak najszybciej przechylić szalę na swoją stronę. Ich akcje nie zagroziły one poważnie bramce Donnarummy.

Jeśli chodzi o grę Milanu pozostawiała ona wiele do życzenia:

- brak pomysłu na grę

- brak dynamiki

- niepotrzebne zatrzymanie akcji mimo szansy na kontratak

- nieprzemyślane zmiany i do tego zbyt późno przeprowadzone

To tylko niektóre mankamenty zespołu Il Diavolo w tym meczu.

Bezpłciowość Rossonerich zemściła się na nich w 92.minucie. Matias Vecino dośrodkował futbolówkę w pole karne do Mauro Icardiego, który wykorzystał niepewne wyjście Donnarummy z własnej bramki i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Tym oto sposobem Milan stracił punkty na San Siro, pozostawiając gorycz i niesmak na ustach swoich kibiców na stadionie i przed telewizorami.

Milan (1-4-3-3): Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Biglia, Bonaventura, Suso, Higuain, Calhanoglu

Inter (1-4-2-3-1): Handanović; Vrsaljko, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisić; Icardi

MARCO VAN BASTEN
    Skład interu mocny.przed meczem remis biorę w ciemno.
    GiveMeReason
    wygramy 2;1
    77artur77
    3-2 Milan
    Składy w obu zespołach bez jakichś niespodzianek. Co najwyżej w Interze były wątpliwości, czy Spalletti wystawi D'Ambrosio czy Vrsaljko. Jeżeli idzie o mecz, to mam przeczucie, że wygramy. Forza Milan!
    ełek
    Inter skandalicznie okradziony z prawidłowo zdobytej bramki...
    Slaviio
    Byle dowieźć remis do przerwy Gramy bardzo slaboo...
    Slaviio
    Kazda kontra jest tak mało warta niech chłopaki więcej mysla glowami
    paranormalny
    Icardi ma dzisiaj niezły ciąg na bramkę, u nas na razie Igła słabo, może w drugiej połówce zaczną mu częściej podawać.
    karp_fso
    Zejdźcie już z tego Donnarummy, gdyby nie kilka jego interwencji to skończyłoby się 4-0. Cały zespół zagrał gówno, to nie jest tylko wina Gigio, jedynie można pochwalić Calabrię (który już w drugiej połowie opadł z sił). No i ciężko się czepiać takiego Cutro czy Higuaina - Cutro grał na skrzydle (co to w ogóle za zmiana?), a Higuain był odcięty. Reszta zagrała poniżej krytyki.
    KAKA22
    Z gry może zasłużyli na zwycięstwo i nie zaprzeczam ale są właśnie takie mecze jak te z Interem gdzie można wyciągnąć z tego remis ale nie! Bo mamy w bramce parodystę, który świruje co okienko transferowe ze chce więcej hajsu bo jest „zajebisty” a gra nogami gorzej jak Sławek Peszko po trzech setkach.
      KAKA22
      Ja rozumiem Administratora, ze usunal wczesniejsze moje komentarze bo byly z wulgarnymi slowami ale tez prosze o to zeby uzytkownicy, ktorzy ewidentnie prowokuja byli BANOWANI bo nie po to kibicuje AC Milanowi od 2005r zeby jakis pajac wchodzil i prowokowal ze od poczatku stawial na Inter! Jeslu stawial na inter to niech spada na inna strone! i pozdrawiam redakcje:) (nie jest to zlisiwosc tylko uprzejmosc).
      ełek
      https://acmilan24.com/news/czas-na-derby - pod tym newsem przewidziałem naszą porażkę, ale nie trzeba być jasnowidzem tylko trochę znać się na piłce, by dojść do takich przypuszczeń. Inter obecnie jest drużyną o klasę lepszą i trzeba im kibicować w LM, bo tylko oni bronią honoru Mediolanu.
      Michał
      Ełek, gratulacje, już nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś w glorii i chwale opuścil acmilan24.com
    Slaviio
    Reina musi bronic Mamy słabego bramkarza... niestety przeplaconego
    Czas na Reine w bramce.mimo że gigo coś tam bronił ale znowu tracimy gola w końcówce meczu
    W pełni zasłużone zwycięstwo Interu. Milan wyglądał po prostu żenująco.
    Konradza
    Dajcie spokój Dolarowi. Gość naprawdę jest niezły. Błąd w końcówce walnął Musacchio i zdezorientowany Abate.
    Spójrzmy na całokształt i myśl taktyczną. Niech ktoś mi wytłumaczy te zmiany! Kessie zrobił nam więcej odbiorów w tym meczu niż Monto przez cały sezon i schodzi. Ok Calabria mógł być zmęczony, ale co na boisku robił Higuain to nie wiem. Zgubił 15 piłek i biegać mu się nie chciało, a Cutro wchodzi na skrzydło... WTF???
    Zero pomysłu na grę i podający bez celu Jack "amulet" Bonaventura.
    Możemy gadać o błędach indywidualnych lecz wg mnie Rino jest niestety za słaby na pewien poziom co pokazuje w każdym meczu z klubami z top 6.
      KAKA22
      "Dajcie spokoj Dollarowi" a za co mamy mu dac ten spokoj???!! Za to, ze co chwile zada podwyzki bo ma agenta szuje, ktory pewnie zarbia na tym??? Bo w tym sezonie Dollar nie pokazuje nic. Ja teraz bede szczery i powiem, ze zaluje ze nie sprzedalismy go do P$G za 60 baniek i nie wzielismy Perrina za okolo 20, ktory jest skromnym chlopem i potrafi bronic nie gorzej niz Dollar. Jest tylko straszy i o o chodzi.
      Konradza
      Co Ty pleciesz chłopie??? Jedno okno transferowe i wojna Grubego z Mirabellim. Nie słyszałem żeby w tym sezonie czegoś żądał.
      Druga rzecz to to że jest nr 1 w bramce Włoch, trzecia że ludzie którzy się znają na piłce i nie mam tu na myśli Ciebie i mnie uważają że jest świetny, a czwarta że jak obrona jest dziurawa i taktyki brak to nikt nie daje rady więc spójrzmy prawdzie w oczy ani Dolar, ani Higuain sami nic nie zdziałają...
      Więc jeżeli uzależniasz wynik meczu tylko od dyspozycji bramkarza to widać gołym okiem że za nim nie przepadasz. Nie ma w tym nic złego tylko problemem nie jest Dolar a cały zespół którego męki ciężko się ogląda
      KAKA22
      Zacznę od tego ze gram w II lidze polskiej od 3 lat i o piłce wiem więcej niż pewnie 50% użytkowników tej strony(nie chce się wywyższać bo to nie o to chodzi) ale jeśli idzie o Dolllara to gość w wieku 19-20 lat nie może zarabiać tyle ile obecnie zarabia przez to tylko ze ma „ potencjał” i warunki fizyczne bo na linii jest znakomity ale jeśli chodzi o wyjścia na 5-7 metr i granie nogami to jest padaka. Przypominam ze gość ma zarobki na drugim miejscu w drużynie, zaraz po Higuainie a moim zdaniem nie zasługuje na to.
      ełek
      II liga polska jest na poziomie III ligi kambodżańskiej kobiet, więc nie ma się czym chwalić
      Konradza
      KAKA22 chwalisz się czy żalisz? Pisz od razu że gniotą Cię jego zarobki a nie kręcisz coś o umiejętnościach.
      KAKA22
      Uważam, ze lepiej grać w II Lidze polskiej niż siedzieć przed komputerem i zgrywać marnego trolla A wiedzę o piłce czerpać tylko z marnych słów „ekspertów”.
      KAKA22
      A jeśli chodzi o zarobki Donnarummy to oczywiście ze nie są one adekwatne do jego umiejętności ale nie boli mnie to bo świat dzisiaj jest tak powalony ze piłkarz w jeden rok zarobi tyle co przeciętny Kowalski przez całe życie i tego nie zmienimy. Po prostu gość odwalał szopki ile on to nie chce zarabiać i szantażował klub ze odejdzie jeśli nie dostanie tyle ile zadał to niech teraz spina dupsko i pokazuje ze na taka pensje zasługuje!
      Konradza
      I tu się z Tobą zgodzę że ktoś zapłacił mu tyle ile chciał a że to szopka, cóż nie nasza niestety.
      Wracając do samego Dolara trochę na jego usprawiedliwienie podam przykład Neuera który w tym sezonie wpuścił 9 bramek w 8 meczach w klubie. Chłopak jest w formie tylko obrona Bayernu wali babole po zmianie trenera...
      Dlatego też uważam że Gattuso powinien być asystentem i szlifować swój warsztat, bo większość porażek zawdzięczamy właśnie jemu.
    Rino znowu przegrał mecz zmianami. Lewa strona nie istniała, aż prosiło się żeby wpuścić Samu. Mecz przegraliśmy w linii pomocy. Może mi coś umkneło, ale Jacka to na boisku nie było zarówno w ofensywie jak i defensywie. Nie ma co rozpamiętywać tylko skupić się na Betisie, bo to nie będzie lekki mecz.