Komplet punktów po niełatwym meczu - Crotone 0:2 AC Milan

W ramach 2.kolejki włoskiej Serie A, Milan udał się do Kalabrii, gdzie rywalizował z beniaminkiem Serie A, Crotone.

Od początku pierwszej połowy, Rossoneri starali się zdominować swojego rywala i narzucić swój styl gry.

Milan stworzył sobie pierwszą, poważną okazję na zdobycie bramki w 14. minucie spotkania. Brahim Diaz oddał mocny strzał z krawędzi pola karnego w lewy, dolny róg bramki. Dobrze w tej sytuacji zachował się jednak Cordaz, który przytomnie zainterweniował i oddał zagrożenie w obrębie własnej szesnastki.

W kolejnych minutach, Rossoneri starali się zmienić wynik spotkania na swoją korzyść, ale brakowało im odpowiedniego wykończenia i skuteczności pod bramką rywala.

W 45. minucie, Luca Marrone faulował Ante Rebicia w obrębie własnego pola karnego. Po konsultacji z systemem VAR, arbiter główny zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do jedenastki podszedł Franck Kessie, który pewnie wykorzystał swoją szansę [klik]

Do przerwy, Milan prowadził z Crotone na wyjeździe 0:1.

Podobnie jak w pierwszej połowie, Milan starał się mieć kontrolę nad przebiegiem spotkania.

W 50.minucie, na tablicy wyników pojawił się rezultat 0:2 dla Milanu. Hakan Calhanoglu przejął piłkę od przeciwnuka i ruszył w kierunku bramki Cordaza. Turek podał futbolówkę do Saelemaekersa, a ten zagrał ją w pole karne z prawej części boiska. Jeden z zawodników gości próbował wybić piłkę z pola karnego, ale zrobił to na tyle nieszczęśliwie, że znalazła się ona pod nogami Brahima Diaza. Hiszpan nie miał większych problemów z umieszczeniem jej w siatce i tym samym podwyższył prowadzenie swojego zespołu [klik]

W 56. minucie, Ante Rebić doznał urazu ręki (według Sky - zwichnięcie łokcia) i musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Lorenzo Colombo.

Kolejne minuty nie przyniosły zmian w zmianie końcowego rezultatu i Milan wraca do Mediolanu z kompletem punktów.

Crotone (1-3-5-2): Cordaz; Magallan, Marrone, Golemic; Pedro Pereira (72' Reca), Messias, Cigarini, Zanellato (46' Henrique), Molina (83' Rispoli); Simy, Dragus (72' Vulić)

AC Milan (1-4-2-3-1): G. Donnarumma, Calabria, Kjaer, Gabbia, Hernandez, Kessie, Tonali (63' Bennacer), Brahim Diaz, Calhanoglu, Saelemaekers (63' Castillejo), Rebić (57' Colombo)