O przyszłości kierownictwa Milanu okiem LGdS

O przyszłości kierownictwa Milanu okiem LGdS

La Gazzetta dello Sport postanowiła przyjrzeć się przyszłości trzech członków kierownictwa Milanu: Zvonimira Bobana, Paolo Maldiniego i Ivana Gazidisa. 

Oto, co wspomniany dziennik miał do powiedzenia:

- Zvonimir Boban: wczorajsza wypowiedź Chorwata [klik] nie spodobała się funduszowi Elliott. Z powodu dość dużej różnicy zdań w wielu kwestiach i braku zaufania wobec obecnych właścicieli Milanu, 51-latek może latem zakończyć współpracę z zespołem Il Diavolo. 

- Paolo Maldini - Włoch może podzielić los swojego byłego kolegi z zespołu. Pewne działania legendy ekipy Rossonerich jak np. wybór Marco Giampaolo na trenera sprawiły, że Elliott ma wątpliwości co do dalszej współpracy z obecnym dyrektorem technicznym. 

- Ivan Gazidis - odejście obecnego CEO Milanu jest mało prawdopodobne. Wynika to m.in. z warunków umowy 55-latka, których zerwanie może być kosztowne dla Amerykanów.  

Komentarze

 • avatar
  Michał
  Maldini i Boban szybko się uczą. Po żenująco słabym początku, zaczęli działaj dużo mądrzej. Odszedł też Leonardo, ktorego popularności szczerze mówiąc nie rozumiem - jak dla mnie on jest kimś pokroju Fassone czy Mirabelki. Lubi przepuszczac dużo pieniędzy na niesprawdzonych zawodników, a bardzo rzadko sprowadzi kogoś przydatnego. Gazidis jest jak dla mnie parówką, która z kolei kupowałaby samych młodzieżowców, licząc że po 3-4 latach ich sprzeda z zyskiem. Rozumiem, że taka perspektywa może się podobać Elliotowi, ale szczerze wątpię w zdolności tego gościa, bo moim zdaniem ma dość ograniczone pole widzenia. No i przyszedł tutaj, żeby zapewnić miliony z marketingu, a tymczasem nasze wpływy są jeszcze mniejsze niż były. Z tego, co słyszy się w mediach najlepiej wychodzi mu kopanie dołków pod kolegami z pracy. Wizja klubu wg Bobana i Maldiniego, tj. mieszanki młodości z doświadczeniem dużo bardziej do mnie przemawia, bo to model który zawsze się u nas sprawdzał i kompletnie nie rozumiem, dlaczego od niego odeszlismy.
 • avatar
  kusniak90
  Maldini ogólnie popełnił bardzo duży błąd biorąc Giampaulo ale kogo z drugiej strony miał wybrać skoro wszędzie oszczędności ?
 • avatar
  MK92
  Pomysł z Rangnickiem jest bardzo ciekawy i kuszący, ale tak się zastanawiam, czy Elliott da Niemcowi niezbędny czas, skoro co roku dokonuje tak głębokich roszad na stołkach w Casa Milan po każdym niepowodzeniu?