Mastour: Patrząc z perspektywy czasu, powinienem wybrać inny europejski klub 

Mastour: Patrząc z perspektywy czasu, powinienem wybrać inny europejski klub 

Hachim Mastour udzielił wywiadu Tuttomercatoweb.com. Poniżej prezentujemy wypowiedzi marokańczyka dotyczące Milanu.

 Czy szum medialny, który powstał wokół Ciebie 5 lat temu, wpłynął na Twoją karierę?

 Powiedzmy, że cały ten szum związany z moim transferem do Milanu sprawił, że pewne kluby i pośrednicy byli zmuszeni zobaczyć mnie w akcji. Wielu z nich traktowali mnie jako okazję do zarobienia pieniędzy, aniżeli okazję do rozwoju zawodnika, który chce się rozwijać. To negatywnie wpłynęło na mój rozwój sportowy. Osobiście myślałem tylko o grze i poza tym mało mnie obchodziła reszta. Świadczy o tym fakt, że zawsze dawałem z siebie wszystko na treningach i z powagą wykonywałem swoją pracę, zarówno w Malarze jak i Zwolle. Uzyskane doświadczenie jest dla mnie ważne, również dlatego, że zyskałem je w bardzo młodym wieku.

 Gdzie popełniłeś błąd?

W Milanie czułem się fantastycznie. Klub był dla mnie jak rodzina. Patrząc z perspektywy czasu, gdy miałem 14 lat, powinienem wybrać europejski klub taki jak Ajax, który był mną zainteresowany. Być może wtedy uniknąłbym włoskich świateł reflektorów i całej tej otoczki medialnej. Być może powinienem wybrać klub z mniejszą historią, w bardziej ludzkim środowisku, gdzie mógłbym się w spokoju rozwijać.

 W ostatnim roku mojego pobytu w Milanie chciałem grać z Primaverą, a nie zostać włączony do pierwszego zespołu. Niestety wielkie oczekiwania wobec mnie ostatecznie ograniczyły mój czas na boisku.

 Czy żałujesz tego, co się stało?

Nie. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mi stać się tym, kim jestem. Każde doświadczenie nauczyło mnie czegoś. Na szczęście wciąż jestem młodym zawodnikiem i mogę udowodnić swoją wartość. Teraz chcę ponownie grać w piłkę. Towarzyszy mi grupa ludzi, która mnie wspiera i bardzo we mnie wierzy. Jestem przekonany, że wkrótce znowu będę prawdziwym zawodnikiem. Jestem zdeterminowany, aby wrócić na boisko i osiągnąć sukces.

 Co sądzisz o obecnym Milanie?

 Znam wielu zawodników, którzy tam grają i myślę, że jest to dobry zespół. Teraz zmienili trenera. Musimy zrozumieć jak będą grać. Ich zespół jest z pewnością dobry. Naprawdę mam nadzieję, że Milan będzie zespołem, który wiele zdziała na świecie.

Komentarze

 • avatar
  Pato
  ...aha, wolny zawodnik.. który chciałby wrócić do Milanu... tak jak ostatnio Honda i Pato... (akurat Pato szkoda że nie dołączył)
 • avatar
  Jachu1899
  spadniemy do Serie B to może wracać...
 • avatar
  paranormalny
  Kolejny zmarnowany dziecięcy talent, jak kiedyś Freddy Adu, szkoda, że nie odpalił u nas.
 • avatar
  Krzywy
  Moim zdaniem jest to zwykły czerpak. Na wypozyczenia byl wysylany, zeby pograć i potrenować solidnie? Był. Był gdzieś w mniejszych klubach np, w Belgii w Moucrone. Czy to coś zmieniło? Nie. CZerpak-celebryta