LGdS: O przygotowaniach do zimowego mercato

LGdS: O przygotowaniach do zimowego mercato

La Gazzetta dello Sport zabrała głos w sprawie możliwych działań Milanu podczas zimowego mercato. Oto, co włoski serwis miał do powiedzenia.

Defensywa:

- Zimą może odejść ktoś z dwójki Duarte-Musacchio, Brazylijczyk wzbudza zainteresowanie kilku klubów z zagranicy, z kolei Argentyńczyk cieszy się zainteresowaniem chociażby Villarreal i kilku klubów we Włoszech

- od kilku tygodni Rossoneri są w stałym kontakcie z otoczeniem Mohameda Simakana (Strasbourg). Ponadto klub z via Aldo utrzymuje kontakt z przedstawicielami Ozana Kabaka oraz Matteo Lovato. 

- Z powodu niepewnej sytuacji Diogo Dalota, Milan rozgląda się nad zmiennikiem dla Theo Hernandeza. Nuno Mendes (Sporting) wciąż pozostaje na liście życzeń Rossonerich

Pomoc:

- W połowie miesiąca powinno dojść do spotkania na linii Milan-Stipic w sprawie Hakana Calhanoglu. Niezależnie od sytuacji, Turek powinien zostać w klubie przynajmniej do końca sezonu. Zespół Il Diavolo bierze pod uwagę odejście 26-latka i m.in. z tego powodu prowadzi dialog z agentami Dominika Szoboszlaia. Pomimo zainteresowania wielu klubów w Europie, Węgier wydaje się być najbardziej zainteresowany przeprowadzką do Mediolanu.

Atak: 

Sytuacja Samu Castillejo pozostaje niepewna. Jednym z kandydatów do zastąpienia Hiszpana jest Florian Thauvin, którego umowa wygasa w przyszłym roku.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Byłoby wspaniale, gdyby w razie odejścia Calhanoglu w jego miejsce wskoczył Szoboszlai. Węgier ma większe możliwości niż Turek. Świetnym ruchem byłoby również sprowadzenie Thauvina na prawe skrzydło.
 • avatar
  KAKA22
  A ja jestem zdania, ze powinnismy zatrzymać Hakana i dać mu większa pensje. Utarło się tutaj, ze Turek jest przeciętny, ale patrząc na jego liczby to daje nam wiele jakości.
  • avatar
   Michał
   To prawda, ale i gra na pozycji, która sprzyja wykręcaniu liczb
  • avatar
   BF
   nikt nie neguje podwyżki do 3,5-4 mln euro, ale 6-7 mln to jest gruba przesada bo za chwilę kolejni będą chcieli podwyżki, a nie każdy jest jak Calabria ;]
 • avatar
  Paolo03
  Hakan gra dobrze od pół roku. Wcześniej grał bardzo przeciętnie. Lekka podwyżka mu się należy ale bez przesady. Ogólnie patrząc na te nazwiska, myślę że będzie ciekawie. Zawodnicy młodzi i ambitni którzy chcą wskoczyć na wyższy poziom.
 • avatar
  Pjoter
  Turek jest w takim wieku i formie, że jak nie spienięży fali na której się znalazł teraz, to kolejna okazja może sie nie pojawić. 7 to oczywiście przesada, ale czuję, że pomimo medialnej burzy jego agent dogada się z zarządem na około 5mln (+/-0,5). Milan sam jest sobie winny bo zwlekał z nowym kontraktem do ostatniej chwili. Było nie było turek grał regularnie w pierwszym składzie od lat, można mu było rok temu zaproponować przedłużenie o 3 lata z pensją na poziomie 2,8mln
  • avatar
   Pjoter
   I przyjąłby ją z pocałowaniem rączki ;)