Leonardo: Latem z pewnością nie dojdzie do większych inwestycji

Leonardo: Latem z pewnością nie dojdzie do większych inwestycji

Leonardo udzielił wywiadu dla Sky Sport. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Musimy myśleć z meczu na mecz. Kiedy dołączyliśmy do klubu, nasz zespół liczył sobie 34 zawodników, 10 z nich opuściło klub, a 5 dołączyło do klubu z saldem równym niemal 0 €. Na chwilę obecną zajmowanie piątej pozycji jest czymś pozytywnym, chociaż nie można zaprzeczyć, że po marcowych derbach nie osiągaliśmy dobrych rezultatów, które dawałyby nam dobre sygnały. Nasz zespół jest zmęczony, ale pokazał siłę. 

Abate i Zapata oddali duszę w meczu z Bologną. Mauri został rzucony na głęboką wodę, ale potrafił pokazać się z naprawdę dobrej strony. Mieliśmy jasno określony cel, którym było zwycięstwo w tym meczu i został on osiągnięty.

O negatywnych epizodach:

Jako kierownictwo niewiele mówimy. Wierzymy, że nie zawsze jest potrzeba interwencji i pełnienia roli sędziego. Wiele rzeczy się wydarzyło i wiele spraw zostało rozwiązanych między sobą. Działamy zgodnie z tym, co jest zgodne z naszymi wartościami. Dysponujemy nową grupą, nie wliczając w to kilku wyjątków takich jak Zapata i Abate i tych, którzy spędzili w Milanie co najmniej 2 lata. Ten zespół jest w budowie. Zmęczenie pod koniec sezonu jest czymś naturalnym.

O zespole:

 Nasze stanowisko wobec Rino zawsze było jasne. To, co on przeżył z tym klubem jak chociażby zmianę właścicieli nie było dla niego łatwe. Nie spodziewaliśmy się spokojnego sezonu. Zespół miał wiele pozytywnych momentów w tym sezonie, zdobył wiele punktów od stycznia do marca, ale potem nadszedł kryzys.

Kessie, Biglia i Bakayoko dobrze wiedzą, czego od nich chcemy i  jakie są wobec nich oczekiwania. Każdy z nas musi wykonywać określoną rolę w zespole. 

O Gazidisie:

Gazidis jest dla nas ważna postacią, ponieważ zapewnia nam spokój w  ważnych decyzjach. On dołączył do klubu dopiero w listopadzie i musi minąć trochę czasu, nim zrozumie pewne mechanizmy funkcjonujące we Włoszech i w klubie.

O Bakayoko:

Nie chcemy przeprowadzać publicznego procesu. Kierownictwo może popełniać błędy. Jako zawodnik zrobił wiele dobrego, ale za swoje błędy każdy musi zapłacić. Nie chcemy ingerować w sprawy, które można rozwiązać wewnętrzni. Nie widzimy potrzeby, aby interweniować w tego typu sprawach.

O ewentualnych sprzedażach w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów:

 Musimy bardziej zapoznać się z obecną sytuacją. Gazidis dobrze zna warunki zachowania odpowiedniej równowagi. Prawdą jest, że nie jesteśmy w łatwej sytuacji. Musimy przestrzegać pewnych parametrów w dość krótkim czasie. W najbliższym czasie powinniśmy o tym porozmawiać. Mogę jednak zapewnić, że nie dojdzie do demobilizacji w naszych szeregach i do większych inwestycji. Dokonaliśmy inwestycji w młodych zawodników takich jak Piątek i Paqueta, którzy będą naszą podstawą na przyszłość. Na dzień dzisiejszy trudno jest odpowiedzieć na pytanie dotyczące przyszłości. Dla kierownictwa, które pojawia się w nowym klubie ważne jest, aby zrozumieć, co może zrobić w danym momencie. Latem z pewnością nie dojdzie do większych inwestycji.

Komentarze

 • avatar
  paranormalny
  Z taką "obietnicą" odnośnie mercato będzie trudno znaleźć dobrego trenera.
 • avatar
  Paolo03
  Wystarczy nam dwoch, trzech zawodników i powinno być lepiej. Skrzydłowy to priorytet
  • avatar
   sheva7acm
   a kto ich poprowadzi Donadoni moze Nesta albo Gasperini którym się niektórzy jarają k.... ludzie to są trenerzy na poziome smudy albo strejlała filozofa ??!!! tu trzeba zacząć od trenera !!! Juz inter kiedyś wział "mega" super trenera mazzariego i jak skonczył !
 • avatar
  Krzychu
  Leo mógłby wykorzystać znajomość z czasów PSG i ściągnąc Rabiota... :D
  A tak zupełnie poważnie lepiej sprowadzić dwóch czy trzech pasujących do wizji niż kupować 10 i liczyć, że któryś wypali, to oczywiste.
  • avatar
   Sapere_aude
   Rabiot? Uznam to za żart..
  • avatar
   Krzychu
   bo to był żart, dziękuję :D
 • avatar
  ACM1899!!!
  Sprzedajecie ten klub jakimś Arabom i będzie dobrze!
  • avatar
   sheva7acm
   srać na tą LE bo na LM nie ma co liczyć, tak jak mówisz sprzedać szejkom najlepiej tym z PSG niech zainwestują nawet miliard w 1 rok i niech nas wykluczają z pucharów na ten 1 rok, innej rady nie ma siedzimy w bagnie i tyle cokolwiek nie zrobisz to źle !
 • avatar
  Bartol
  Latem zainwestują w trenera i...... to będzie wszystko :-) Pomysł na Ligę Mistrzów ;-) Poczekajmy.....
 • avatar
  fett85
  Z tego klubu nic nie będzie jeżeli nie będzie mocnego lidera w drużynie (czytaj gwiazdy na poziomie europejskim), kilku porządnych transferów oraz trenera z głową. Takimi zapowiedziami Leonardo dał jasno do zrozumienia, że kibice mogą się spodziewać kolejnego roku "0". Znowu przyjdzie kilka wynalazków typu Samu Castillejo czy Laxalt i znowu oczy będą boleć jak będzie się obserwować ich grę. Zresztą przedsmak podejścia klubu do rozwoju drużyny można zaobserwować i ocenić na przykładzie kuriozalnego tematu wykupu Bakayoko z Chelsea. Dziwne, że piłkarz ten, zaczął sprawiać problemy akurat w tym momencie sezonu, gdy dowiedział się, że klub w którym gra ostateczni kładzie na niego lagę. Owszem jego zachowanie (przynajmniej to co my widzieliśmy we wczorajszym meczu) należy zdecydowanie potępić, jednak zastanówmy się co leży u podstaw jego dziwnego zachowania. Nagle z piłkarza nie robiącego żadnych problemów, który jest najjaśniejszym punktem drużyny, robi się potwora i skreśla się z drużyny. Jeżeli Milanu nie stać na wykupienie najlepszego zawodnika to o czym my tu w ogóle mówimy?
  • avatar
   A co Ty chcesz od Castillejo?
 • avatar
  dlugiACM
  fett85
  dokladnie, gdyby chcieli go wykupić/zosytawić u nas to chwalono by go pod niebiosa, ostatnio dala sie we znaki spora ilosc negatywnych wiadomosci pod jego adresem, czyli robimy podklad aby wytlumafczyc dlaczego nie zostanie wykupiony, żal, wątpię w przyszłym sezonie w osiągnięcie top 4 w lidze