Pewne zwycięstwo na rozpoczęcie nowego sezonu - Shamrock 0:2 AC Milan

Milan rozpoczął sezon potyczką w Dublinie z miejscowym Shamrock Rovers w ramach eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy. W tym spotkaniu każdy inny wynik, niż pewne zwycięstwo Milanu byłby sensacją. Rossoneri nie pozwolili się jednak zaskoczyć gospodarzom i pewnie awansowali do kolejnej rundy.

Goście z Mediolanu, zgodnie z przewidywaniami, prowadzili grę przez cały mecz, dając się jedynie sporadycznie zaskoczyć podopiecznym Stephena Bradleya.  Zawodnicy prowadzeni przez Stefano Piolego szukali swoich szans w rozciąganiu szyków obronnych gospodarzy i wykorzystywaniu szybkich skrzydłowych, których do gry desygnował dzisiaj Włoch. Nie mogliśmy jednak również narzekać na brak akcji kombinacyjnych. To po właśnie wymianie piłki z Hakanem w trójkącie, Ibra skierował futbolówkę płaskim strzałem w dolny róg bramki w 23 minucie meczu. Do końca pierwszych 45 minut wszystkie ataki graczy Shamrock były stopowane tuż za linią środkową boiska, a Il Diavolo nie potrafili skutecznie sfinalizować żadnej z wykreowanych okazji.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando Milanu, który szanował piłkę i nie pozwalał Irlandczykom na stworzenie groźnych sytuacji pod bramką Gigio Donnarummy. Cierpliwość w ataku pozycyjnym przyniosła rezultat, kiedy to pięknym strzałem za pola karnego popisał się Hakan Calhanoglu i podwyższył prowadzenie na 2:0. Po zdobyciu bezpiecznego prowadzenia Milan spuścił nogę z gazu i nie narażał się na niepotrzebne kontry, skutkiem tego była gra tocząca się w głównej mierze w środku pola, oraz brak zmiany wynik, aż do końcowego gwizdka arbitra.