Di Marzio: Niejasna przyszłość Gattuso

Di Marzio: Niejasna przyszłość Gattuso

Gianluca Di Marzio informuje, że przyszłość Gennaro Gattuso w Milanie wciąż nie jest jasna

Do tej pory kierownictwo ekipy Rossonerich nie podjęło żadnej decyzji w sprawie 41-latka. Na ten moment bardzo prawdopodobne jest zakończenie współpracy z obecnym szkoleniowcem zespołu Il Diavolo. Włoski dziennikarz dodaje, że w przypadku awansu do Ligi Mistrzów, władze klubu nie mogą wykluczyć kontynuowania współpracy z Gattuso

Komentarze

 • avatar
  Michał
  Generalnie Rino dostał drużynę od Nutelli w dużo gorszym stanie niż jest teraz, zrobił dobra robotę i to poskładał. Ostatnio coś się sypnęło i nawet jeśli się pozbieramy i awansujemy do LM, to żeby wskoczyć na wyższy poziom potrzebujemy trenera z wyższej półki, który przede wszystkim zdecydowanie lepiej zna się na taktyce. Dlatego po sezonie najlepiej Rino podziękować. Jeśli jakoś awansujemy do LM i się z nim pożegnamy, to jestem pewien, że dostanie oferty z dobrych drużyn. Dla nas lepiej będzie go zastąpić, chyba że ma przyjść jakiś kolejny wynalazek albo jakis średniak, który gdzieś tam błysnął... wtedy wymiana zupełnie nie ma sensu i niech Gattuso zostaje. Jeśli mamy wskoczyć na wyższy poziom, to musimy mieć trenera z topu.
 • avatar
  zucchero2304
  Nieważne jak skończy sezon - z całym szacunkiem, ale nikomu nawet nie powinno przejść przez myśl żeby go zostawić na kolejny rok.
  • avatar
   Pato
   Dokładnie. Chyba że chcemy tego samego co teraz. W tym momencie "Niejasna przyszłość Gattuso" raczej niestety znaczy że przestało być pewnikiem to że odejdzie.. :-/ Gattuso powinien odejść dla dobra Milanu. - jak zostanie to ofensywnej piłki prędko nie zobaczymy, a co za tym wyników ani ładnego stylu.
 • avatar
  MK92
  Z całym szacunkiem dla pracy wykonanej przez Rino, ale Milan musi robić postępy w grze z sezonu na sezon, a obecnie tkwimy w beznadziejnym zastoju, mimo że kadrę na papierze mamy coraz lepszą. Fajnie by było, gdyby pożegnał się awansem do Ligi Mistrzów, choć nie ma co się oszukiwać, że ten awans wynikałby bardziej ze słabości rywali niż dobrej gry Rossonerich.
 • avatar
  Pablo80
  Jeszcze 2 mecze i jak Gatuso lubię to jako trenera nie zniosę go w następnym sezonie . Czystki czas zacząć a pierwszy Rino plus z 50% tych miernot co hańbią trykot ACM Forza.
 • avatar
  paranormalny
  Moim zdaniem nie wszystko zależy od trenera i taktyki, nie mamy po prostu jakościowych zawodników na grę jakiej byśmy sobie życzyli. Widać to było w pierwszych meczach po przyjściu Paquety i Piątka, jak rozkręcili nasze ofensywne akcje. Potem coś się zacięło/wypaliło, przytrafiły się kontuzje, no i grało się coraz trudniej. Nie wiem czy to efekt zmęczenia u graczy, czy czegoś innego, ale moim zdaniem nie wszystko należy zwalać na Rino. Taki Suso czy Hakan grają w kratkę, nie ma odpowiednich zmienników, ciągle ktoś wypada przez kontuzje. Ogólnie sezon jest niezły, bo walczymy do końca o LM, przez wiele kolejek byliśmy na 4 miejscu, a za nami dwa kluby z Rzymu.
  • avatar
   Pato
   Piątek i Paqueta, zwyczajnie nie byli jeszcze zepsuci defensywną i anty-kreatywną myślą naszego trenera.. który Paquete każe się cofać, zamiast dawać więcej wolności z przodu... i który każe Piątkowi cofać do koła środkowego (podobnie jak wczesniej zrobił z Igłą, który też się zaciał) zamiast przystosować system do zawodników, w tym przypadku ostatnich dwóch których jeszcze defensywna gra, wymęczająca gra jeszcze nie zablokowała. GattusoOUT - koniecznie, nawet gdyby Atalanta oddała 4.miejsce przegrywająć z Juve. Gattuso nie może trenować Milanu w przyszłym sezonie, za nic... i to nie jest żaden hejt, dalej go kochamy jako legendę wielkiego Milanu Carlo...
 • avatar
  Pato
  Wywalczenie LM (cudem) i ofensywna gra na dwóch napastników od przyszłego sezonu, albo wylot... jak dla mnie. Czyli w obu przypadkach raczej wylot.