Wygrana pomimo wielu niewykorzystanych sytuacji - Milan 2:0 Benevento

W ramach 34. kolejki Serie A, Milan podejmował na San Siro Benevento.

Milan wyszedł na boisko nastawiony ofensywnie, czego efekt przyszedł już w 6. minucie. Wówczas gospodarze ładnie rozegrali piłkę na połowie gości, Saelemaekers podał w pole karne do Calhanoglu, a Turek płaskim strzałem w prawy róg pokonał Montipo. Tak padła bramka na 1:0 dla Rossonerich.

Dobre wrażenie sprawiał bramkarz przyjezdnych, który bronił wiele sytuacji. W 37. minucie po rzucie wolnym i rozegraniu piłki, na mocny strzał zza pola karnego zdecydował się Theo Hernandez. Strzał Francuza obronił w dobrym stylu golkiper gości.

Milan przez większość pierwszej połowy prowadził grę, czasem dopuszczając Benevento do własnego pola karnego. Z akcji Czarownic nic jednak nie wynikało. Rossoneri z kolei razili nieskutecznością.

Pod koniec pierwszej połowy dwa razy miał fantastyczną sytuację, aby podwyższyć prowadzenie. Najpierw piłkarze Stefano Pioliego wyszli w kontrataku czwórką przeciwko dwójce obrońców, fatalnie jednak zmarnowali tę okazję. W 48 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Zlatan Ibrahimović.

Po upływie 3 doliczonych minut arbiter zaprosił zawodników na przerwę. Do tego momentu Milan prowadził z Benevento 1:0.

Gospodarze po wznowieniu gry ponownie ruszyli z impetem na rywali. Dobre podanie w pole karne dostał Ibrahimović, rosły napastnik oddał mocny strzał, ale Montipo zbił go na rzut rożny.

W 52. minucie Falque oddał potężny strzał z dystansu, minimalnie niecelny. W odpowiedzi Il Diavolo ruszyli z kontratakiem, piłkę podprowadził Dalot, podał na lewą stronę do Calhanoglu, którego silny strzał minął słupek.

W 55. minucie klepka Saelemaekersa z Ibrahimoviciem postawiła Szweda w dobrej sytuacji bramkowej. Napastnik widowiskowo minął jeszcze Kamila Glika, lecz uderzył prosto w bramkarza.

Próby gospodarzy powiodły się w 60. minucie. Theo Hernandez podał w pole karne do Ibrahimovicia, który uderzył prosto w Montipo. Bramkarz Benevento wypluł piłkę przed siebie, a tam nadbiegał Theo Hernandez, który wpakował ją do siatki. Milan prowadził już 2:0.

Przez kolejne minuty brakowało konkretnych sytuacji po obu stronach boiska. W końcówce groźną okazję miał Brahim Diaz, który oddał płaski strzał z woleja obok lewego słupka bramki Montipo.

Sędzia Calvarese przedłużył regulaminowy czas o dodatkowe 5 minut gry. Nic więcej się w tym czasie jednak nie wydarzyło. Milan zwyciężył w domowym meczu z Benevento 2:0 i czeka teraz na potknięcia rywali w walce o Ligę Mistrzów.

Bramki:
6' Calhanoglu (1:0), 60' Theo Hernandez (2:0)

Składy:
Milan (1-4-2-3-1): G. Donnarumma; Dalot, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez (Calabria 75'); Bennacer (Tonali 46'), Kessie; Saelemaekers (Castillejo 75'), Calhanoglu (Diaz 86'), Leao (Rebić 75'); Ibrahimović
Trener: Stefano Pioli

Benevento (1-4-3-2-1): Montipo; Depaoli, Glik, Caldirola, Barba; Dabo (Tello 86'), Viola, Ionita; Improta (Caprari 76'), Falque (Insigne 55'); Lapadula (Gaich 76')
Trener: Filippo Inzaghi