Włoskie media: Giampaolo coraz bliżej odejścia z Milanu

Włoskie media: Giampaolo coraz bliżej odejścia z Milanu

Milannews.it i Gianluca Di Marzio przedstawili najnowsze aktualizacje w sprawie przyszłości Marco Giampaolo w Milanie. Oto, wspomniane wyżej źródło miały do powiedzenia.

Milannews.it:

Marco Giampaolo jest coraz bliżej odejścia z Milanu. Kierownictwo ekipy Rossonerich wydaje się być nieprzekonane do kontynuowania współpracy z 52-latkiem. Wynika to ze słabej postawy zespołu i niezadowalających wyników. Wśród kandydatów do zastąpienia Włocha są m.in. Rudi Garcia, Luciano Spalletti czy Stefano Pioli. Włoski portal poświęcony Milanowi dodaje, że nie można wykluczyć niespodzianki.

Gianluca Di Marzio:

Marco Giampaolo oddala się od Milanu. Trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Rossoneri kontaktowali się z byłym trenerem Valencii, Marcelino, ale jak na razie Hiszpan nie wydaje się być zainteresowany nawiązaniem współpracy z zespołem Il Diavolo. Klub z via Aldo Rossi sonduje także możliwość nawiązania współpracy z Rudim Garcią czy Stefano Piolim. Na chwilę obecną najciekawszym pomysłem jest Luciano Spalletti. Problem w tym, włoski szkoleniowiec jest wciąż związany umową z Interem. Obowiązuje on do 30 czerwca 2022 roku, na mocy której zarabia 4,5 mln euro netto za sezon.

Peppe Di Stefano (Sky Sport):

Na chwilę obecną faworytami do przejęcia sterów w Milanie są Luciano Spalletti i Stefano Pioli. Brane pod uwagą są również kandydatury Rudiego Garcii i Claudio Ranierego. Gennaro Gattuso również znajduje się w notatniku Rossonerich, ale jak na razie nie było żadnych kontaktów z 41-latkiem. 

Komentarze

 • avatar
  bananowy
  Allegriego niech przekonają dobrą sumką
 • avatar
  kusniak90
  Powinien wylecieć bo na tą grę, nie da się patrzeć.
 • avatar
  paranormalny
  Teraz jest najlepszy czas na zmianę trenera, przerwa na reprezentacje, trochę czasu na wdrożenie, dość łatwy mecz na start z Lecce, oby to wykorzystali i zwolnili go. Dać Spallettiemu tyle samo i niech rozwiązuje tamten kontrakt.
 • avatar
  kaka-22
  Allegri najlepszy trener z największym doświadczeniem który potrafi prowadzić wielki klub, ale musiał by dostać dobry kontrakt i obietnicę sprowadzenia zawodników takich jak chce trener nie takich jakich zarząd, chcąc wyciągnąć Milan z kryzysu i wprowadzić go do LM i odgrywać w nim znaczącą rolę tak samo i w lidze to musimy się z tym liczyć, dobre wyniki wprowadziły by Milan na nową drogę i co za tym idzie nowych sponsorów czyli, nie ma co kombinować z trenerami pokroju Pioli Garcia czy powrót Gattuso za długo to już trwa za długo cierpimy jako kibice,
  Forza Milan
 • avatar
  Jaca
  Oglądając mecze Interu z Juve i Barcą zdałem sobie sprawę jak bardzo Inter z Conte nam odjechał jakościowo w zaledwie kilka miesięcy...
  • avatar
   kaka-22
   Inter nas zjada i to jest najgorsze, Conte zrobił strasznie dobrą robotę w Interze
  • avatar
   kusniak90
   Ale to było wiadome, że Conte poskłada Inter, to jest gość, który ma pojęcie, ale lepiej było wziać Giampaolo, którego najlepszym klubem jaki prowadził była Sampa.
 • avatar
  MK92
  Moim zdaniem nie będzie już lepszego momentu na rozstanie z Giampaolo niż najbliższe godziny. Dwa tygodnie przerwy w lidze, a sezon jeszcze w stosunkowo wczesnej fazie. Co prawda udało nam się wygrać ostatni pojedynek o uniknięcie strefy spadkowej, ale każdy widział, że nasza gra zmierza do nikąd, a Giampaolo jest zagubiony.
 • avatar
  swiety33
  A ja domagam się rozliczenia sabotażystów, którzy go wybrali i zatrudnili! Bo tani - taki to był główny argument. Na rynku byli Conte, Allegri czy nawet ze Spalettim można było się dogadać aby rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron ale nie! Jak zawsze od 7 lat trzeba wybrać wariant ekonomiczny. Naszych trzech bramkarzy łącznie rocznie bierze 10 baniek, ale na trenera jak zawsze nie ma kasy. To jak masz ekonomicznego trenera to i wyniki są ekonomiczne.
 • avatar
  Jaca
  W pełni się zgadzam, że trzeba zainwestować w dobrego fachowca z większą pensją, ale nie do końca jestem przekonany do powrotu Allegriego. Gdy zdobywał Scudetto miał bardzo dobrą drużynę, po odejściu mistrzów kompletnie się nie odnalazł. Teraz mam wrażenie byłoby podobnie, bo mistrzów u nas próżno szukać. Poza tym wątpię, żeby sam Max był zainteresowany prac u nas, raczej poczeka na jakiś ciekawy wakat w PL. Marzeniem jest Wenger, który potrafi pracować z młodzieżą. Ranieri oraz Spaletti moim zdaniem też mogliby nas wyprowadzić z dołka, ewentualnie Garcia. Reszta kandydatur to dalsze pogłębienie kryzysu. Dla mnie Giampaolo powinien wylecieć od razu po dogadaniu się z jednym ze szkoleniowców wymienionych powyżej. W innym wypadku warto na takowego poczekać, żeby znowu za kilka miesięcy nie narzekać, że nic się nie zmieniło.
 • avatar
  Kamilo
  Jak ma przyjść ktoś pokroju Piolego czy Gattuso to wolę już żeby oczy krwawiły z Giampaolo, bo tamta dwójka nic lepszego nie zrobi. Z mozliwych nazwisk to brać Marcelino bądź Spallettiego, bo Allegri się na pewno wypnie, zwlaszcza że posada Solksjaera w United również jest zagrozona.
 • avatar
  Przemek1899ACM
  Już lampka powinna się zapalić, jak sobie wziął Bonere do sztabu