Theo Hernandez: Wszystko zależy ode mnie i mojej pracy

Theo Hernandez: Wszystko zależy ode mnie i mojej pracy

Theo Hernandez udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O pandemii:

Pracuję każdego dnia i staram się zaoferować Milanowi najlepszą wersję siebie. Teraz musimy myśleć przede wszystkim o naszym zdrowiu i o naszych rodzinach. Postępujemy zgodnie z podanymi wskazówkami i czekamy z niepokojem i cierpliwie, aż sytuacja wróci do normy.

O obecnym sezonie:

 To był dla mnie bardzo ważny rok. Bardzo szybko dostosowałem się do nowej ligi i presji wielkiego klubu. Zaufanie ze strony sztabu szkoleniowego, pomoc od kolegów z zespołu i miłość, którą darzą nas fani są fundamentalne. Zaufanie trenera jest decydujące. Bardzo cenię sobie grę w tym klubie i możliwość uczenia się od najlepszych.

O Ibrahimoviciu:

 Współpraca z nim jest darem od losu i okazją do doskonalenia swoich umiejętności. On jest jednym z najlepszych zawodników na świecie i gra u jego boku jest czymś wyjątkowym. 

O byciu liderem zespołu:

 Wciąż brakuje mi wielu rozegranych spotkań, a przede wszystkim doświadczenia, aby móc powiedzieć, że jestem liderem zespołu. Czuję się ważnym elementem wielkiego zespołu i z pewnością wpływa to na moją pewność siebie.

O Paolo Maldinim:

 Maldini zawsze był dla mnie punktem odniesienia. Każdy chciałby być taki jak on. Miał wspaniałą karierę i do dziś dzień reprezentuje barwy Milanu. Kiedy masz przed sobą takiego mistrza jak on, nie ma się nad czym zastanawiać. Cieszę się, że on i jego syn, Daniel chcą sprowadzić nasz Milan na należne mu miejsce.

O swojej formie strzeleckiej:

To zasługa mojej codziennej pracy. Niemal od razu miałem wrażenie, że całkowicie dostosowałem się do nowych warunków. Myślę o zespole jako całości, o moich kolegach z boiska i poza nim, mieście, kulturze nowego kraju, filozofii klubu i czasie wolnym. Wszystkie te czynniki wpłynęły na moje statystyki.

O przyszłości obecnego sezonu:

 Nawet nie chcę myśleć o tym, że rozgrywki ligowe mogą nie zostać wznowione. Musimy zacząć od nowa. Chcemy wrócić na boisko. Jesteśmy profesjonalistami i pasjonatami piłki nożnej. Chcemy dać naszym kibicom radość z kibicowania i powody do cieszenia się z naszej gry i sukcesów. Chcemy aktywnie uczestniczyć w ponownym otwieraniu się kraju, podobnie jak inni pracownicy,  którzy chcą wrócić do wykonywania swoich obowiązków, nawet jeśli wiąże się to z pewnym ryzykiem. W rzeczywistości piłka nożna może pomóc w powrocie do normalności.

O przyszłości:

 Wciąż jestem bardzo młody i mam odpowiednie warunki do rozwoju. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. W Milanie mam odpowiednie warunki do pracy. Wszystko zależy ode mnie i mojej pracy.

O reprezentacji:

 Będę starał się wywalczyć sobie miejsce w reprezentacji i być gotowym na powołanie. Pewne wybory nie zależą jednak ode mnie. Chciałbym grać z moim bratem w wyjściowym składzie. Nie byłoby źle, prawda?

Komentarze

 • avatar
  Krzywy
  Trzeba chłopakowi życzyć zdrowia i tego, żeby zachował spokojną głowę. Jeśli będzie dobrze pracował, to ma szansę napisać piękną historię w Milanie.
 • avatar
  kusniak90
  Jest świetny i to jest transfer jeden z niewielu, które można pochwalić. Ponadto Theo chce grać u nas i mimo zainteresowania na chwilę obecną mocniejszych klubów jestem przekonany, że u nas zostanie.
  • avatar
   Dave1986
   Chyba, że wypchną Go na siłe dla kasy...
  • avatar
   kusniak90
   To wtedy niestety nikt nic nie poradzi..