Tato, dziadku, strzeliłem! Historyczny wyczyn Daniela Maldiniego - Spezia 1:2 Milan

W ramach 6. kolejki Serie A, Milan grał na wyjeździe ze Spezią.

Początek spotkania był wyrównany, obserwowaliśmy sporo walki w środku pola. W 18. minucie potężny strzał zza pola karnego oddał Nzola, ale dobrze obronił go Maignan.

W 26. minucie Theo Hernandez spróbował swoich sił z rzutu wolnego, lecz jego strzał był niecelny.

W danej końcówce pierwszej połowy Spezia wyszła z groźnym kontratakiem i była bardzo bliska zdobycia gola. Zawodnik gospodarzy miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, jednak zamiast strzelać wdał się w drybling i stracił piłkę.

Pierwsza połowa starcia na Stadio Alberto Picco przypominała pierwszą połowę pojedynku z Venezią. Z takim samym rezultatem zawodnicy zeszli do szatni. Do przerwy widniał remis 0:0.

Z przytupem w tę część spotkania weszli podopieczni Stefano Pioliego. W 48. minucie dobre dośrodkowanie Pierre'a Kalulu trafiło na głowę Daniela Maldiniego, a nastoletni ofensywny pomocnik skierował piłkę do bramki, przełamując ręce interweniującego bramkarza. W ten sposób najmłodszy z rodu Maldinich zapisał się w historii, jako przedstawiciel trzeciego już pokolenia piłkarzy noszących to nazwisko. Milan wyszedł na prowadzenie 0:1.

Bardzo aktywny od momentu wejścia na boisko był Rafael Leao. Portugalczyk mocno ożywił mecz i oddał kilka groźnych strzałów, które były bliskie powodzenia. W 55. minucie jego pięknie podkręcony strzał zatrzymał się na słupku bramki gospodarzy.

W 80. minucie Daniele Verde przeprowadził solową akcję z prawej strony pola karnego Milanu. Zakręcił obrońcą i wstrzelił mocno piłkę w stronę bramki, gdzie po drodze odbiła się ona od Sandro Tonaliego i zmyliła Maignana. Spezia doprowadziła do wyrównania 1:1.

Drużyna Il Diavolo grała do końca. W 86. minucie Alexis Saelemaekers wdarł się z piłką w pole karne, przedryblował kilku rywali i wyłożył futbolówkę Brahimowi Diazowi, który między nogami Zoeta trafił do siatki. W samej końcówce piłkarze Stefano Pioliego zdobyli gola na 1:2.

Do końca meczu nic więcej się już nie wydarzyło i po upływie 4 doliczonych minut, arbiter zakończył spotkanie. Milan zwyciężył na wyjeździe w Spezii 1:2.

Bramki:

48' Maldini (0:1), 80' Verde (1:1), 86' Diaz (1:2)

Składy:

Spezia (1-4-2-3-1): Zoet; Amian, Hristov, Nikolaou, Bastoni; Bourabia, Sala (Verde 65'); Antiste (Manaj 65'), Maggiore (Ferrer 64'), Gyasi (Strelec 79'); Nzola

Milan (1-4-2-3-1): Maignan; Kalulu (Calabria 72'), Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie (Diaz 82'), Tonali; Saelemaekers, Maldini (Bennacer 59'), Rebić (Leao 46'); Giroud (Pellegri 46')