Sky: O przyczynie rezygnacji Leonardo i o tym, co dalej

Sky: O przyczynie rezygnacji Leonardo i o tym, co dalej

Sky informuje, że jutro Leonardo powinien złożyć swoją rezygnację ze stanowiska dyrektora technicznego AC Milan

Jednym z powodów takiej decyzji jest różnica zdań z Ivanem Gazidisem w kwestii polityki transferowej ekipy Rossonerich. CEO Milanu chciałby pozyskiwać młodych zawodników, którzy z czasem będą zyskiwać na wartości. Ponadto podchodzi on niechętnie do transferów doświadczonych zawodników, co nie podoba się Brazylijczykowi. 

Kiedy Leonardo oficjalnie pożegnaj się z włoskim klubem, Milan ma nawiązać współpracę z dyrektorem sportowym Lille, Luisem Camposem. Portugalczyk ma jednak pełnić rolę jedynie konsultanta klubu z via Aldo Rossi zachować swoje obecne stanowisko we Francji. 

Taka decyzja oznacza, że Milan będzie potrzebował znaleźć odpowiedniego zastępcę dla Leonardo. 

Jeśli chodzi o Paolo Maldiniego, ma wątpliwości w związku z prawdopodobnym odejściem swojego byłego kolegi z zespołu i rozważa on na opuszczenie Milanu. 

Komentarze

  • avatar
    paranormalny
    Budowanie zespołu w oparciu o samych młodych i niedoświadczonych zawodników nie jest dobrym rozwiązaniem, rzadko udaje się wtedy coś osiągnąć. Serie A to nie liga holenderska ani francuska, tutaj grają starzy wyjadacze i młodym jest chyba najtrudniej w Europie. Leo tu akurat miał rację, szkoda, że Gazidis jest taki uparty i nie słucha dobrych rad kogoś, kto wiele lat spędził na boisku, zdobył mnóstwo trofeów i wie na czym polega budowanie drużyny.