Sky: Elliott ustalił budżet na mercato

Sky: Elliott ustalił budżet na mercato

Sky donosi, że fundusz Elliott podwyższył budżet Milanu na letnie mercato z 25 mln euro do 40 mln euro.

Kwota ta może wzrosnąć w przypadku sprzedaży niektórych zawodników.

Komentarze

 • avatar
  Slaviio
  Jest kapital i to spory Już silvio dawal 100 mln co sezon.... Suso 40 mln plus Gigi 70 mln Silva 30 może uzbiera się na kilka ciekawych nazwisk
  • avatar
   FanatykACM1899
   Wszystko fajnie tylko najpierw powinni od trenera zacząć bo tu potrzeba trenera z doświadczeniem europejskim przynajmniej .
 • avatar
  fett85
  Suso i Gigio, co by nie mówić, to nasi najlepsi zawodnicy. Ich sprzedaż w obliczu tak "wielkiego" budżetu na letnie mercato wydaje się jednak niezbędna. Obawiam się tylko o poziom zawodników, którzy przyjdą za uzyskaną z ich sprzedaży gotówkę. W ostatnich latach Milan zaliczył tyle wpadek transferowych, że człowiek drży na myśl o roztrwonieniu kolejnych pieniędzy. Szczególnie tych, które będą pochodzić z poświęcania kolejnych wartościowszych zawodników.
  Czasy się zmieniły i obecny Milan to nie jest ten sam klub co kilka lat temu. Z tego co można zaobserwować to nasz klub nie ma aspiracji do podjęcia walki o mistrzostwo, czy nawet o drugie miejsce w tabeli. Czwarta pozycja to nasz prawdziwy cel. Osobiście nie ufam naszym nowym właścicielom, ponieważ cięcia budżetowe, sprzedaż ważnych piłkarzy, teksty na temat budowania kadry w oparciu o młodych, zdolnych piłkarzy, sny o stadionie i inne takie dyrdymały już były podczas rządów Berlusconiego. Według mnie Elliott szybko pozbędzie się Milanu i marzenia kibiców ponownie zostaną rozwiane. Mogę się oczywiście mylić (bardzo bym chciał), ale przeczuć nie mam dobrych.
  • avatar
   Pato
   Dokładnie! Chińczycy mieli plan trzyletni, przetrwali rok... Elliott ma plan na czas nieokreślony, czyli pewnie za 2/3 sezony będą chcieli sprzedać już zrestrukturyzowany Milan. Dodałbym jeszcze że jak ktoś mierzy w mistrzostwo to może skończyć na trzecim, czwartym miejscu,... a jak ktoś mierzy w czwate miejsce to realnie ląduje na miejscach 4-8... i tego bym się spodziewał, po osłabieniach.. ze zmianami trenera, ustawienia.. bez zgrania.. raczej za rok znów zabraknie LM... może się nawet okazać ze wywalczyć LE będzie dużo cięzej.
   I to nie Giampaolo będzie problemem, ani nie zawodnicy, tylko raczej wytyczne włascicieli, Gazidisa & co... które teraz się rysują. Innymi słowy to co wynika z tego budżetu to tyle, że bez sprzedarzy Gigio, albo Suso, albo obydwu, Milan się nie zmieni ,napewno nie wzmocni. Ani nie pozbędzie się problemów z FFP.
 • avatar
  kusniak90
  Trener kolejny eksperyment w postaci Giampaulo, sprzedaż Donnarummy coraz bliżej, na mercato 40 mln. Kolejny sezon już idzie na straty.
 • avatar
  Sapere_aude
  Przyjdzie Sensi z roczną umową za 25
  Rui za 15
  Kasy nie ma
 • avatar
  paranormalny
  Powalająca wprost kwota, przy dzisiejszych cenach, na jedną nogę dobrego piłkarza...
 • avatar
  wabik
  40mln + 40mln za suso dodatkowo sporo więcej kasy na pensje brak pasożytów z poprzedniego sezonu. To wszystko daje nam około 80 baniek. Sensi myślę że za 20mln damy radę ściągnąć, Mario Rui nie widzi mi się ten transfer, ale załóżmy że za 10-15mln pyknie nadal zostaje nam około 40 baniek, za tą cenę możemy ściągnąć porządnego grajka do 2 linii taki scenariusz bardzo by mi się podobał z tym że za 15mln na mario rui wolałbym bym przekazać na rezerwowego środkowego obrońce
 • avatar
  MK92
  Niestety, ale to są drobne we współczesnym, chorym futbolu... Chyba wolałbym już nikogo z naszej kadry nie sprzedawać i za te 40 milionów euro kupić dwóch obiecujących piłkarzy. I tak żaden z wielkich do nas się nie pofatyguje, bo nie dostanie tu odpowiedniej pensji i walki o najwyższe trofea. Po prostu jesteśmy pod ścianą i bez awansu do Ligi Mistrzów nadal pod nią będziemy.
 • avatar
  Kamilo
  Jak ma być rzeczywiście taka bieda to moim zdaniem najlepiej kupić Sensiego za dość rozsądną kwotę i do tego kogoś na lewą obronę. Zamiast Mario Rui lepiej by było sprowadzić Luce Pellegriniego z Romy. Jakby była okazja to możnaby obydwu braci spróbować kupić. Najlepiej poczekać na przyjście Giampaolo i jego koncepcje gry.
 • avatar
  Jachu1899
  w tych czasach i 400 mogło by nie starczyć żeby znów być "konkurencyjnym" a 40 to jakaś Qurła kpina a włąściwie żart 1 kwietniowy.

  potrebujemy po pierwsze zatrzymać trzon zespołu to raz a dwa to kupić dynamicznego lewego obrońce, klasowego rozgrywającego + utalentowanego no i potrzebujemy dwóch dynamicznych skrzydłowych, inna sprawa że drugi klasowy środkowy obrońca do pary z Romkiem też by się przydał.
  pewnie zaraz ktoś napisze ze nowy trener nie gra skrzydłami ale dynamiczne skrzydła to teraz klucz do zwycięstwa bo wygrywa sie obecnie kontrami, a jeśli Gianpaolo zamierza grać do samo co w Sampdorii to skończymy jak oni - w środku tabeli kopiąc się po czole i lepiej już chyba było zostawić na ławce Gennaro.