Gazidis poleci do Londynu po Sarriego - o poszukiwaniach nowego trenera - część 7 [Aktualizacja]

Gazidis poleci do Londynu po Sarriego - o poszukiwaniach nowego trenera - część 7 [Aktualizacja]

Poniżej przedstawiamy kolejne doniesienia włoskich mediów dotyczące zatrudnienia nowego szkoleniowca Milanu na nowy sezon.

Mediaset:

Gennaro Gattuso może zachować swoją posadę o ile Milan zakończy sezon na czwartym miejscu. W przypadku niepowodzenia, Rossoneri mogą zakontraktować kogoś z następującej listy:

- Maurizio Sarri (Chelsea)

- Gian Piero Gasperini (Atalanta)

- Eusebio Di Francesco

- Simone Inzaghi (Lazio- możliwe kierunki to Milan, Atalanta lub zagranica

- Marco Giampaolo (Sampdoria)


Radio Kiss Kiss Napoli:

Nowym szkoleniowcem Milanu może zostać Simone Inzaghi. Z kolei Maurizio Sarri może objąć stery w AS Romie.


Monica Colombo (Sky):

Gennaro Gattuso może kontynuować swoją przygodę z Milanem w przypadku awansu do Ligi Mistrzów. Taka decyzja może wynikać z braku alternatyw dla 41-latka. Ivan Gazidis nie jest bowiem zadowolony z kandydatur Eusebio Di Francesco czy Marco Giampaolo. 

Rossoneri chcieliby nawiązać współpracę z Maurizio Sarrim, ale wpierw trzeba się upewnić do co jego dostępności na rynku. 

Brak awansu do Ligi Mistrzów może oznaczać koniec w Milanie nie tylko dla Gattuso, ale także dla Leonardo, którego posada dyrektora technicznego jest zagrożona.


Claudio Lotito wypowiedział się po meczu z Atalantą na temat Simone Inzaghiego. Oto, co właściciel Lazio miał do powiedzenia:

Jego stanowisko nigdy nie było kwestionowane. Simone jest świetnym trenerem. On jest dla mnie jak adoptowany syn. Simone posiada cechy, dzięki którym może osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej. Mam z nim doskonałe relacje. Jest trenerem zdolnym zaangażować zespół do działania. Momenty buntu zależą od tak wielu czynników...

[Aktualizacja]

Sportmediaset: 

W najbliższych godzinach Ivan Gazidis przyleci też do Londynu w celu zakontraktowania Maurizio Sarriego. CEO Milanu jest gotów zaproponować 60-latkowi trzyletni kontrakt, na mocy którego miałby  zarabiać 3 mln euro netto za sezon.

Komentarze

 • avatar
  Cleaver
  Jeżeli Gattuso zostanie trenerem jak awansujemy do LM, to będziemy jednym wielkim posmiewiskiem.
  • avatar
   kusniak90
   Popieram. Gattuso to nie trener tylko nadzieja na trenera.. nie ma pojęcia o taktyce i ogólnym trenowaniu. Oprócz woli walki potrzeba czegoś więcej a i o to w kilku ostatnich spotkaniach ciężo. Potrzeba przemyślanego grania piłką i przemieszczania się po boisku, potrzeba akcji, a nie bezmyślnego cofania do bramkarza, wykopu i długiej lagi na afarę.. tak to można grać w szkole na wfie a nie w klubie mającym aspiracje do czegoś więcej, w klubie z historią... jak się patrzy na obecnie grający Milan to aż oczy bolą. Wyniki to jedno, brak stylu drugie. Gattuso bez względu czy wymęczy ten awans czy nie powinien odejść. Dodatkowo mam wrażenie że nikt w Milanie nie widzi że nie ma odpowiednich pomocników i gra wygląda po prostu źle i kogoś kto byłby prawdziwym tam liderem. Czekam na nowy sezon z nowym trenerem, jak nie to znowu będziemy zmuszeni kolejny sezon oglądać słabą grę i wyniki.
 • avatar
  Pato
  Zostanie Gattuso, odejdzie Leonardo... :-/ i gazprom na koszulkach... o takim Milanie marzyłem.. :-(
  • avatar
   paranormalny
   Kiedyś był szwabski opel i wygrywaliśmy ze wszystkimi, nie ważne kto, byleby dużo płacił ;)