Trzy punkty jadą do Mediolanu - Bologna 2:3 AC Milan

W ramach 15 kolejki włoskiej Serie A, Milan udał się do Bolonii, gdzie podejmował miejscową Bolognę

W 13 minucie spotkania Rossoneri wywalczyli dla siebie rzut karny. Krzysztof Piątek był faulowany przez jednego z zawodników drużyny gospodarzy i sędzia nie miał innego wyjścia niż wskazać na jedenastkę. Polak pewnie wykorzystał rzut karny i umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki.

Na kolejną bramkę w tym meczu musieliśmy czekać do 32 minuty. Wówczas Suso posłał fantastyczne, prostopadłe podanie do Theo Hernandeza, który stanął sam na sam z bramkarzem rywali i z bliskiej odległości zmusił umieścił piłkę w siatce.

Tym oto sposobem na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0 dla zespołu Il Diavolo.

W 40 minucie Bologna zdobyła w szczęśliwych dla siebie okolicznościach bramkę kontaktową. Theo Hernandez chciał wybić piłkę po rzucie rożnym z własnego pola karnego, ale zrobił to na tyle pechowo, że umieścił piłkę we własnej bramce.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla drużyny gości.

Rossoneri rozpoczęli drugą połowę z wysokiego C. Giacomo Bonaventura wykorzystał odbitą piłkę od jednego z przeciwników i z krawędzi pola karnego oddał strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Skorupskiego. Polak miał niewiele do powiedzenia przy tym strzale i ostatecznie musiał po raz trzeci wyjmować w piłkę z siatki.

W 50 minucie Andrea Poli był bliski wyrównania stan rywalizacji. Były piłkarz Milanu znalazł dla siebie trochę przestrzeni w polu karnym i oddał strzał na bramkę Donnarummy. Włoch Na szczęście przytomnie zachował się w tej sytuacji i fantastycznie wybronił ten strzał i oddalił zagrożenie we własnym polu karnym.

W 57 minucie, Hakan Calhanoglu próbował wpisać się na listę strzelców. Turek oddał groźny strzał z krawędzi pola karnego, ale tym razem górą okazał się reprezentant Polski.

W 83 minucie Bologna stanęła przed szansę zdobycia kolejnej bramki w tym meczu. Po konsultacji z systemem VAR, Rossoblu otrzymali rzut karny po faulu na jednym ze swoich zawodników. Do piłki podszedł Nicola Sansone, który oddał strzał w lewy, dolny róg bramki. Gianluigi Donnarumma był bliski wybronienia tego strzału, ale futbolówka minęła się nieznacznie w jego ręką i ostatecznie piłka znalazła się w siatce.

W kolejnych minutach spotkania nie zobaczyliśmy żadnych bramek. Ostatecznie Milan zwycięża w Bolonii 3:2 i wraca do domu z cennymi 3 punktami.

Bologna (1-4-2-3-1): Skorupski; Tomiyasu, Bani, Danilo, Denswil; Schouten, Poli; Skov Olsen, Dzemaili, Sansone; Palacio

AC Milan (1-4-3-3): G.Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer, Bonaventura; Suso, Piątek, Calhanoglu