Za słabi; Milan - Inter 0:2

Mimo, że nie wiele obiektywnych czynników wskazywało, że Milan będzie miał szansę o korzystny wynik w spotkaniu z Interem, to jednak nadzieja i magia derbów sprawiała, że do takiego meczu nie dało się podejść bez emocji. Giampaolo poza wystawieniem z konieczności Conitego w miejsce zawieszonego Calabrii zaskoczył także w ataku, gdzie za plecami Piątka, obok Suso biegał Rafael Leao. Na pozostałych pozycjach bez niespodzianek.

Mecz zaczął się bardzo spokojnie, żadna z drużyn nie zdecydowała się na atak od pierwszej minuty. Gorąco zrobiło się w 10 minucie, kiedy to Rodriguez zbyt lekko podawał do Donnarummy, ale bramkarz Rossonerich uratował sytuację. Gigio świetnie pokazał się też w 19’ kiedy to obronił strzał Lukaku z kilkunastu metrów. Jeszcze więcej szczęścia Milan miał dwie minuty później, najpierw Donnarumma w doskonałym stylu odbił futbolówkę po strzale Martineza z 10 metrów, ale przy dobitce D’Ambrosio byłby bez radny, ale Włoch w wybornej sytuacji trafił tylko w słupek. Ten sam zawodnik z dużo lepszej strony pokazał się w 35 minucie kiedy to przewrotką uderzył na bramkę, Donnarumma z wielkim trudem obronił strzał, ale Lautaro Martinez dobił ja do pustej bramki. Na szczęście dla Rossonerich sędzia dopatrzył się spalonego. W 40 minucie najlepsza okazja Milanu. Suso przeprowadził wspaniały rajd przez prawie całe boisko, ale w polu karnym zamiast podać do świetnie ustawionego Leao, albo oddać szybciej strzał to długo zwlekał i został zablokowany przez Kwadwo Asamoaha. W samej końcówce jeszcze groźnie główkował Piątek, ale nad bramką. Do przerwy 0:0.

Druga połowa zaczęła się niestety dla Milanu fatalnie. Brozović uderzył na bramkę ze skraju pola karnego, piłka po drodze odbiła się od Leao i wpadła obok bezradnego Donnarummy. Chorwat szukał kolejnego trafienia, ale w 58 minucie uderzył za słabo żeby zaskoczyć Gigio. Kilka chwil później dużo groźniej uderzał Lautaro Martinez, ale i tym razem bramkarz Milanu był górą. Milan nie był w stanie odpowiedzieć, a Inter zadał kolejny cios. W 78’ Barella bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, a tam pożytek z podania zrobił Romelu Lukaku, było 2:0. Chwile później mogło być 3:0, ale Politano trafił w poprzeczkę. W 86’ w końcu szansa dla Milanu, Rebić ładnie przedarł się w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta prześlizgnął się tylko po słupku. W doliczonym czasie gry szansę miał jeszcze Candreva, ale doświadczony Włoch trafił tylko w słupek. Ostatecznie Milan całkowicie zasłużenie przegrał 0:2.

AC Milan – Inter 0:2