Pewna wygrana w Rzymie - Lazio 0:3 AC Milan

W ramach 30 kolejki włoskiej Serie A, Milan udał się do Rzymu, gdzie mierzył się z lokalnym Lazio.

Pierwsza połowa:

Od samego początku Rossoneri starali się przejąć inicjatywę w tym meczu, stosując wysoki pressing na swoim przeciwniku.

W  23. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Zlatan Ibrahimović  posłał piłkę do Hakana Calhanoglu, a ten oddał strzał z krawędzi pola  karnego. Podczas uderzenia piłka otarła się o Acerbiego i ostatecznie  przelobowała Strakoshę i finalnie znalazło się w siatce. W takich  okolicznościach na tablicy wyników pojawił się rezultat 0:1.

W 34. minucie sędzia przyznał rzut karny dla Milanu. Stefan Radu zagrał ręką  we własnym polu karnym. Do jedenastki podszedł Zlatan Ibrahimović, który  szczęśliwie umieścił piłkę w siatce. W ten oto sposób Milan zdobył  swoją drugą bramkę w tym meczu i wypracował sobie dwubramkową przewagę  nad swoim przeciwnikiem.

W 37. minucie, Hakan Calhanoglu zgłosił problem z kostką i ostatecznie został zmieniony przez Lucasa Paquetę.

W  doliczonym czasie pierwszej połowy, Luis Alberto próbował zdobyć bramkę  kontaktową dla swojego zespołu. Wspomniany zawodnik oddał strzał z  krawędzi pola karnego, ale piłka znacząco minęła się z lewym słupkiem  bramki Donnarummy.

W dalszej części doliczonego czasu nie zobaczyliśmy już więcej bramek. Do przerwy Milan prowadzi z Lazio 0:2.

Druga połowa:

Od samego początku drugiej odsłony meczu, Lazio próbowało zdobyć bramkę kontaktową.

W 53. minucie, Manuel Lazzari umieścił piłkę w siatce, ale jego bramka nie została zaliczona z powodu pozycji spalonej.

W  56. minucie, Giacomo Bonaventura oddał strzał zza pola karnego, ale  piłka po jego strzale minęła się z lewym słupkiem bramki Strakoshy.

W  60. minucie, Ante Rebić podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Chorwat  otrzymał podanie w polu karnym od Giacomo Bonaventury i nie miał  większego problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Na tablicy wyników  pojawił się więc rezultat 0:3 dla Rossonerich.

W 69. minucie,  Theo Hernandez mógł wpisać się na listę strzelców. Francuz znalazł dla  siebie trochę przestrzeni w polu karnym i próbował z bliskiej odległości  zmusić Strakoshę do kapitulacji. Na jego nieszczęście, jego strzał był  zbyt słaby, aby pokonać bramkarza rywali.

W 81. minucie powinno  być 0:4 dla Milanu. Theo Hernandez stanął sam na sam z bramkarzem  rywali, ale katastrofalnie przestrzelił z niewielkiej odległości.

W kolejnych minutach nie wydarzyło się nic ciekawego i nie zobaczyliśmy już więcej bramek w tym meczu.

Milan pewnie pokonuje Lazio 0:3 i wraca do domu z 3 punktami.

Oficjalne składy:

Lazio (1-3-5-1-1): Strakosha; Patric, Acerbi, Radu (55'Vavro); Lazzari, Milinkovic-Savić (67' Anderson), Leiva (46' Adekanye), Parolo, Jony (55'J.Lukaku); Luis Alberto; Correa (64' Cataldi)

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma; Conti (71' Calabria), Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie (86' Biglia), Bennacer; Saelemaekers, Bonaventura (71' Krunić), Calhanoglu (37' Paqueta); Ibrahimović (46' Rebić)