Serie A 2019/2020: Więcej szczęścia niż rozumu, Hellas 0:1 Milan

W ramach trzeciej kolejki włoskiej Serie A, Milan udał się do Werony, gdzie podejmował miejscowy Hellas.

W pierwszej połowie  spotkania, żadna ze stron nie potrafiła skutecznie zagrozić bramce  rywala. Rossoneri mieli spory problem z forsowaniem defensywy drużyny  przeciwnej. Jedyna rzecz, którą można odnotować w pierwszej połowie to  czerwona kartka dla Mariusza Stępińskiego, który kopnął  Matteo Musacchio w ucho.

W 46 minucie meczu, na boisku pojawił się Ante Rebić, dla którego był to debiut w Barwach Milanu.

Od pierwszych minut drugiej odsłony spotkania,  Milan starał się zmienić rezultat na swoją korzyść.

W 56 minucie Ante Rebić zmarnował świetną okazję na zdobycie bramki. Chorwat otrzymał podanie w pole karne od Suso, ale źle przyjął on piłkę i posłał ją ponad poprzeczkę.

Dwie minuty później, Davide Calabria mógł przyczynić się do zmiany rezultatu. Wychowanek Milanu oddał  obiecujący strzał sprzed pola karnego. Na jego nieszczęście, futbolówka  odbiła się od słupka i nie znalazła drogi do bramki strzeżonej przez Silvestrego.

W 60 minucie, Hellas mógł objąć prowadzenie w tym meczu. Valerio Verre otrzymał dobre podanie od jednego ze swoich kolegów z zespołu i oddał strzał w polu karnym na bramkę Donnarummy. Na szczęście piłka odbiła się jedynie od prawego słupka.

W 65 minucie, Amir Rrahmani zagrał ręką we własnym polu karnym. Po konsultacji z systemem VAR,  arbiter główny zdecydował się na przyznanie rzutu karnego dla drużyny  gości. Do jedenastki podszedł Krzysztof Piątek, który zamienił tę sytuację na bramkę. Polak posłał piłkę obok lewego słupka, nie dając większych szans do interwencji Marco Silvestriemu.

W 83 minucie, Krzysztof Piątek ponownie umieścił piłkę w siatce. Trafienie to nie zostało jednak uznane, ponieważ 24-latek wybił piłkę z rąk bramkarzowi.

W doliczonym czasie drugiej połowy, Davide Calabria otrzymał czerwoną kartkę za faul na przeciwniku i komentarze w związku z decyzją sędziego.

Pomimo sporego zagrożenia pod bramką Milanu, Hellas nie przyczynił się do zmiany rezultatu na tablicy wyników.

W takich okolicznościach, Milan odnosi w męczarniach drugie zwycięstwo z rzędu w lidze.

Hellas (1-3-4-2-1) Silvestri; Rrahmani, Kumbulla, Günter; Faraoni, Amrabat, Veloso, Lazović; Zaccagni, Verre; Stępiński

AC Milan (1-4-3-2-1) G.Donnarumma; Calabria; Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Biglia, Calhanoglu; Suso, Paquetà; Piątek

Jakoś mam takie dziwne przeczucie, nieco przewrotne, że Biglia rozegra dobre zawody, wbrew tej naszej powszechnej krytyce wyboru Giampaolo. Sport lubi przynosić niespodzianki. Forza Milan!
      KAKA22
      Biglia jak już gra to właśnie gra na przyzwoitym poziomie zazwyczaj. Nigdy poniżej określonego poziomu nie schodzi a jest duży hejt na niego, ale pewnie za to słynne „Forza Lazio” xd
      Szymix
      Dzisiaj to gra raczej na niewidzialnym poziomie, bawi się jedynie w dyrygenta machająć rękoma, gdzie zagrać, a sam stoi w miejscu ...
      Jdnak to przeczucie, a raczej myślenie życzeniowe, mnie zgubiło. Biglia nic nie wnosi do tej drużyny.
    Ziolan
    Do boju. Liczą sie tylko 3 pkt. Trzeba gonić rywali
    Forza Milan.
    Kamilo
    Ciężki mecz to będzie niestety, ale trzeba to wygrać nie ważne w jakim stylu, byleby nie tracić głupio punktów z słabymi ekipami.
    Ilfenomeno
    Czemu żaden stream w tym linku nie działa?
    Slaviio
    Pieknie mam nadzieje ze wygramy Gramy z przewaga zawodnika Musimy przeskoczyć hellas w tabeli
      Ja bym taki hop siup do przodu nie był :D
    Konradza
    Przewaga 1 zawodnika i gramy z jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Co to ku...a ma być?
      Milan style :) wymęczone 1:0 jeśli będzie to się trzeba cieszyć ;)
    Ziolan
    Ale emocje. Jak by nie czerwona kartka to by nic człowiek nie zapamiętał z pierwszych 45min.
    Filippo09
    Gramy fatalnie, po czerwonej kartce Hellas się zamknął a my niemamy pomysłu na grę. Paqueta strasznie mnie rozczarowuje, mnóstwo niedokładności. Czy my kiedyś trafimy bramkę po rzucie różnym
    Filippo09
    Już naprawdę nie wiem co pomoże tej drużynie
    michcio3
    pierwsza połowa to straszny gniot, zero pomysłu na gre przeciwnik przecież mocny to trzeba uważać.. ja pier.. co za żenująca 'gra'
    smigacz90
    Masz lewy obrońca jest tragiczny jak narazie.
    michcio3
    KOMEDIA-szczęscie '/jeżeli planem Giampaolo było zdobycie 3 pkt mozliwie najmniejszym wkładem w mecz to mu się udało. chłop pewnie zaryzykował swoją posadą w tym meczu i do końca obgryzał paznokcie z nerwów bo pewnie sam nie wiedział czy dotrwamy kurde do konca hahaha niestety ale ze słabymi drużynami powinniśmy sprawdzać/eksperymentować z taktyką/ nowymi zawodnikami a nie wystawiać najsilniejszy skład ryzykując kontuzję. dalej,. Całokształt = poniżej oczekiwań jak oni mają zbudować pewność siebie skoro Goście przybijają sobie piątke nawzajem bo dostali karnego i cieszą się bo skoro nie z wypracowanej akcji to z jedenastki może wejdzie albo dotknie suso.. uhh jakos dalismy rade ale Ci piłkarze kasują potężne gaże za u niektorych to chodzenie po murawie i 'rozumowanie taktyki trenera' może i poświęcenie jakieś było ale nikt im nie powiedział o strzelaniu goli.
    Slaviio
    Tak się bawic pod swoim poplem karnym zamiast kontrolować spokojnie spotkanie Mysle ze karny będzie wyjazd Calabria Szczescie max jak nie wpadnie
      smigacz90
      Miejmy nadzieję, że Conti zagra lepiej.
    Filippo09
    No kur.a spalony był najpierw
    Ale żenada, zęby bolą. 11 na 10 z ogórkami i ledwo ledwo dajemy im radę. Jak tak ma wyglądać Milan Giampaolo to ja dziękuję.
    wabik
    Słabo ale czekam na derby z optymizmem liczę że to będzie moment naszego przełamania i mam nadzieje że wyjdziemy tam w zestawieniu Gigi-Theo, Romagnioli, Mussachio, Conti- Turek,Bennacer, Kessie -Jack,Paqueta/Leao- Piatek
    DIAVOLO
    taka sama kupa jak w zeszłym sezonie.....brak nowych pomysłów na grę...jak oni tak grają z weroną to co za kompromitacja będzie z lepszymi zespołami ?...aż strach pomyśleć,zostaje tylko nadzieja na opamiętanie się MILAN !!!!
    Michał
    RR nędznie, celnie podaje tylko do tyłu, Kessie wszystko traci, mimo że się stara. Piątek jakby fizycznie odstawał, bo ciągle go przepychali, bramka niestety słusznie nieuznana, ale dobrze zareagował, że podbiegł do dobitki. Biglia coś tam sobie dreptał, zamiast rozgrywać, ciągle podawał krótkimi podaniami do kolegów, którzy stali najbliżej. Kompletnie nieprzydatny. Są wymęczone 3 pkt, ale mecz tragedia. Żeby Milan w niemal najmocniejszym składzie wygrał 1-0 po karnym z Hellasem grajacym w 10... Przykro to pisać, ale czekamy tyle lat na powrót Wielkiego Milanu i widać, że poczekamy jeszcze.
    sheva7acm
    dżianpaolo włoski smuda z umiejetnościami Brzeczka kur.. maldini i boban powinni za to polecieć !!zreszta nie tylko za to: rebić to jakas pomyłak !
    Michał
    Rebic może z błędami, ale wniósł dużo ożywienia, waleczny i szybki, a najważniejsze, że potrafi minąć rywali, w tym bez przyjęcia piłki. Będzie z niego pożytek. Zupełne przeciwieństwo Andrzeja ;)
    Hellas zostawił serce na boisku, a Milan nieporadnie bił głową w mur - tak w skrócie wyglądał ten mecz po czerwonej kartce dla Stępińskiego. Była to straszna męczarnia, ale na szczęście zwieńczona trzema punktami dla Rossonerich oraz przełamaniem Piątka. Jednak koniecznie muszą zajść jakieś zmiany w sposobie konstruowania naszych ataków, bo to jest po prostu poziom zatrważająco niski. Na ten moment sprawa wygląda tak, że Inter nas przytłoczy w sobotnich derbach, choć liczę, że przynajmniej nadrobimy coś wolą walki. Stylu gry w kilka dni nie poprawimy.
    kusniak90
    Jedyny plus to 3 pkt i bramka Piątka, miejmy nadzieję że się odblokuje. Gra fatalna i nie widać żadnej poprawy. Liczę że w tym sezonie będziemy po prostu potrafili wykorzystać mecze jak ten i mimo słabej gry łapać komplet punktów.