Oto jest dzień, który dał nam Pan - AC Milan 4:2 Juventus

W ramach 31 kolejki włoskiej Serie A, Milan mierzył się na San Siro z Juventusem.

Od pierwszej minuty, Rossoneri starali się przejąć inicjatywę w tym meczu i zdominować swojego rywala. Przez pierwsze 45 minut tak naprawdę żadna ze stron nie potrafiła poważnie zagrozić swojemu przeciwnikowi.

W doliczonym czasie pierwszej odsłony, Zlatan Ibrahimović umieścił piłkę w siatce, jednak jego trafienie nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej.

W takich okolicznościach, do przerwy mamy rezultat 0:0 na San Siro.

Od początku drugiej odsłony Milan starał się atakować swojego przeciwnika. Niestety jego zapał został szybko ostudzony. W 47 minucie Adrien Rabiot, po indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce. Francuz oddał strzał z krawędzi pola karnego i nie dał szans Donnarummie na skuteczną interwencję.

W 53 minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 0:2 dla Bianconerich. Juan Cuadrado dośrodkował piłkę w pole karne i dotarła do Cristiano Ronaldo, który pewnie umieścił piłkę w lewy dolny róg bramki.

W 62 minucie Milan otrzymał rzut karny po zagraniu ręką Leonardo Bonucciego. Do rzutu karnego podszedł Zlatan Ibrahimović, który pewnie wykonał jedenastkę.

W 66 minucie Milan doprowadził do wyrównania. Franck Kessie otrzymał podanie od jednego z kolegów z zespołu i oddał strzał w lewy dolny róg bramki.

Minutę później Milan objął prowadzenie w dzisiejszym meczu. Rafael Leão przyjął piłkę w polu karnym od jednego z kolegów z zespołu i oddał mocny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:2 dla Rossonerich.

W 80 minucie Milan dokonał ostatecznego ciosu. Ante Rebić otrzymał piłkę od Giacomo Bonaventury w polu karnym przeciwnika. Chorwat zachował spokój i z niewielkiej odległości pokonał bramkarza rywali.

Sensacyjny wynik stawał się powoli faktem.

W dzisiejszym meczu nie zobaczyliśmy już więcej bramek. Cztery lata czekania na zwycięstwo nad Juventusem, cztery lata przykrych momentów i niepowodzeń... Negatywna seria zakończyła się właśnie dzisiaj.

Grazie Milan! FORZA MILAN! MILANO SIAMO NOI!

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma; Conti (82' Calabria), Kjaer,  Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie,  Bennacer; Saelemaekers (60' Leao), Paqueta  (46'Calhanoglu), Rebić (82' Krunić); Ibrahimović (67'Bonaventura)

Juventus (1-4-3-3): Szczęsny; Cuadrado (77' Alex Sandro), Rugani, Bonucci, Danilo; Bentancur (94' Muratore), Pjanić (69' Ramsey), Rabiot (69' Matuidi); Bernardeschi, Higuain (69' D.Costa), C.Ronaldo

Najważniejsze wydarzenia:

47' Bramka dla Juve (Rabiot)

53' Bramka dla Juve (C.Ronaldo).

62' Ibrahimović na 1:2 [klik]

66' Kessie na 2:2 [klik]

67' Leao na 3:2 [klik]

80' Rebić na 4:2 [klik]