Komplet punktów na koniec sezonu - AC Milan 3:0 Cagliari

W ostatnim meczu sezonu, Milan podejmował na własnym terenie Cagliari.

Od pierwszej minuty, Rossoneri starali się zdominować swojego rywala i narzucić własny styl gry.

W 11. minucie spotkania, pojawił się rezultat 1:0 dla Milanu. [ klik]. Rafael Leao oddał strzał z krawędzi pola karnego i uderzył w słupek. Piłka odbiła się od Ragnara Klavana i znalazła się w siatce.

W 26. minucie, Rafael Leao próbował wpisać się na listę strzelców. Portugalczyk otrzymał podanie w pole karne i z niewielkiej odległości próbował zmusić Cragno do kapitulacji. Na jego nieszczęście, futbolówka odbiła się jedynie od poprzeczki.

W 37. minucie, Gaston Pereiro mógł doprowadzić do wyrównania. Urugwajczyk oddał strzał zza pola karnego, ale piłka uderzyła jedynie w lewy słupek bramki Donnarummy.

W 43. minucie, Milan mógł podwyższyć prowadzenie. Jeden z zawodników Cagliari zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla Rossonerich. Niestety ta szansa nie została wykorzystana. Alessio Cragno wyczuł intencje Zlatana Ibrahimovicia i uratował swój zespół przed stratą bramki.

W kolejnych minutach nie wydarzyło się nic ciekawego i przerwy Milan wygrywał z Cagliari 1:0

Podobnie jak w pierwszej odsłonie, Milan starał się od pierwszych minut przejąć inicjatywę.

W 55. minucie, Zlatan Ibrahimović naprawił swój błąd z pierwszej połowy i wpisał się na listę strzelców. Szwed otrzymał podanie od jednego z kolegów z zespołu i pewnym strzałem pod poprzeczkę zmusił Cragno do wyjmowania piłki z siatki. Włoch nie miał nic do powiedzenia po tym uderzeniu. [klik]

Dwie minuty później, na tablicy wyników pojawił się wynik 3:0 dla gospodarzy. Samu Castillejo otrzymał futbolówkę w polu karnym i bez mniejszych problemów zdobywa bramkę dla swojego zespołu.[klik]

Kolejne minuty nie doprowadziły do końcowego rezultatu spotkania. Rossoneri pewnie wygrali na własnym terenie z Cagliari 3:0. W takich okolicznościach Rossoneri zdobywają komplet punktów w ostatnim meczu sezonu.

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma;  Calabria, Kjaer (80' Duarte), Gabbia, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer  (65' Brescianini); Castillejo (65' D.Maldini), Calhanoglu (65'  Saelemaekers), Leao (38' Bonaventura), Ibrahimović

Cagliari (1-3-5-2): Cragno; Walukiewicz, Ceppitelli (62' Carboni), Klavan (62' Ladinetti);  Mattiello, Faragò, Nandez, Ionita (79' Marigosu), Lykogiannis; Pereiro  (62' Paloschi), Simeone (89' Pavoletti)