Scaroni: Powinniśmy wybudować nowy stadion przed olimpiadą w 2026 roku

Scaroni: Powinniśmy wybudować nowy stadion przed olimpiadą w 2026 roku

Paolo Scaroni wypowiedział się dla agencji prasowej ANSA na temat budowy nowego stadionu. Oto, co prezydent Milanu miał do powiedzenia.

Chcemy zbudować nowy stadion obok San Siro, który zostanie wyburzony. W miejsce San Siro pojawią się nowe konstrukcje. Musimy przedstawić konkretny projekt, ale to bardzo skomplikowana procedura. Powinniśmy wybudować nowy stadion przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w 2026 roku. Bylibyśmy naprawdę zadowoleni, gdyby do tego czasu udało nam się wybudować ten stadion. Milan i Inter nie mogą grać przez tyle lat na stadionie, który jest często przebudowywany jak San Siro. 

Czy nowy obiekt powstanie w okolicach San Siro? San Siro to San Siro. Nie chcemy iść nigdzie indziej.

Komentarze

 • avatar
  Sapere_aude
  Ale dlaczego budować go z interem...
  • avatar
   Michał
   Bo chcąc rywalizować z bogatymi klubami musimy szukać oszczędności, a stadion z Interem wyjdzie taniej nie tylko wybudować, ale i eksploatować
  • avatar
   Sapere_aude
   A to trzeba stawiać stadion za 700 mln euro? Można nawet za mniejszą kwotę, wybudować ładny, dość pojemny, który przyniósłby dobre zyski ;)
 • avatar
  MK92
  Prócz zimowych igrzysk olimpijskich, które w 2026 roku zorganizuje Mediolan, za siedem lat przypadnie też stulecie San Siro. To będą świetne okazje na stworzenie czegoś nowego dla Milanu, Interu i miasta.