Sagi z Donnarummą ciąg dalszy

Sagi z Donnarummą ciąg dalszy

Poniżej prezentujemy stanowisko włoskich mediów w sprawie rozmów odnośnie nowej umowy dla Gianlugiego Donnarummy. 

Fabrizio Romano:

Po 30 czerwca powinno dojść do spotkania w sprawie Gianluigiego Donnarummy. Część podstawowa zarobków 20-latka nie powinna ulec zmianie. Najprawdopodobniej umowa między stronami zostanie przedłużona o 2 lata.

Nicolo Schira:

Milan jest gotów zaproponować 20-latkowi umowę do 30 czerwca 2023 roku, na mocy której miałby zarabiać co najmniej tyle, co obecnie czyli 6 mln euro netto za sezon. Mino Raiola chciałby uwzględnić w kontrakcie zawodnika klauzulę odejścia, która miałaby być aktywna w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów po ustalonym okresie czasu.

La Gazzetta dello Sport:

Gianluigi Donnarumma chciałby na dłużej zostać w Milanie. Kwestią dni jest spotkanie na linii Gazidis-Raiola w sprawie nowej umowy dla bramkarza. Rossoneri mogą zaproponować zawodnikowi kontrakt na co najmniej 2 lata. Agent piłkarza chciałby wpisać w umowę klauzulę odejścia, która pozwoliłaby odejść Donnarummie w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów.

Komentarze

 • avatar
  Krzychu
  Przy klauzuli na poziomie 65 milionów okej, z drugiej strony powinna być też jakaś związana z automatycznym przedłużeniem kontraktu jeśli Milan jednak się zakwalifikuje do LM, bo przecież o to ponoć chodzi :)
 • avatar
  MK92
  Dobra byłaby umowa długoterminowa do 2025 roku z zapisem o możliwości wcześniejszego odejścia w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów w określonym przedziale czasowym. Jednak Raiola raczej na takie coś nie będzie chciał pójść i skończy się na kontrakcie krótkoterminowym, co też jakieś złe dla nas nie jest.
 • avatar
  Krzywy
  Śmiechem, żartem, ale jednak Gruby dba o przyszłość swoich podopiecznych.
  • avatar
   Bernardos1983
   Dba dba nie w mniejszym stopniu jak o swoją kieszeń.