Rossoneri w siódmym niebie - Torino 0:7 Milan

W ramach 36. kolejki rozgrywek Serie A, Milan grał na wyjeździe z Torino.

Od początku spotkania Rossoneri mieli optyczną przewagę, jednak przez dłuższy czas brakowało konkretnych sytuacji.

W 19. minucie piłkę w okolicy 20 metra przed bramką otrzymał Theo Hernandez. Francuz pomimo ostrego kąta posłał piłkę precyzyjnym strzałem w długi róg, czym zmusił do kapitulacji Sirigu. Tym samym Milan wyszedł na prowadzenie 0:1. Po chwili kolejną groźną sytuację mieli przyjezdni, Franck Kessie wyskoczył najwyżej do dośrodkowania i strzałem głową postraszył gospodarzy, jednak świetnie obronił to uderzenie doświadczony bramkarz Torino.

Świetną formę tego wieczora potwierdzał Ante Rebić, który śmiało dryblował przeciwników i posyłał groźne podania za linię obrony. Jedno z takich podań otrzymał w 24. minucie Samu Castillejo, który w momencie oddawania strzału został sfaulowany przez Lyanco. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Franck Kessie i pewnym uderzeniem w prawy róg podwyższył prowadzenie na 0:2.

Po kilku minutach przewaga mogła wynosić już 3 bramki, ale bramka Calabrii nie została uznana z powodu minimalnego spalonego.

Bramką dla gospodarzy zapachniało w 38. minucie. Wówczas błąd przed tuż polem karnym popełnił Calhanoglu, który podał wprost do Zazy, a ten wyłożył piłkę Bremerowi. Brazylijczyk oddał groźny strzał, jednak w dobrym stylu obronił go Donnarumma.

Do końca pierwszej części meczu nic więcej się nie wydarzyło. Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni przy stanie 0:2 dla Milanu.

Milan wszedł dobrze w drugą połowę meczu. W 50. minucie bardzo dobrze w pressingu zachował się Franck Kessie, który przechwycił piłkę przed polem karnym przeciwnika, wbiegł w szesnastkę i wyłożył futbolówkę Brahimowi Diazowi. Hiszpan bez problemów skorzystał z podania i podwyższył prowadzenie na 0:3.

W 62. minucie Ante Rebić posłał dobre podanie na wolne pole do Theo Hernandeza, a Francuz w sytuacji sam na sam przelobował Sirigu i zdobył kolejną bramkę.

Pięć minut później Rade Krunić znalazł się w polu karnym i dostrzegł nadbiegającego z lewej strony Ante Rebicia. Chorwat mocnym uderzeniem pod poprzeczkę w krótki róg zdobył piątą bramkę dla swojej drużyny. Rossoneri prowadzili już w tym momencie 0:5.

Po kolejnych pięciu minutach ofensywny rajd przeprowadził Rafael Leao i będąc już w polu karnym wyłożył piłkę Rebiciowi, który dopełnił formalności, zdobywając bramkę numer 6.

W 79. minucie Rade Krunić wygrał walkę o górną piłkę w polu karnym Torino i zgrał ją do środka. Tam znajdował się Ante Rebić, który strzałem kolanem podwyższył prowadzenie na 0:7.

Drużyna Stefano Pioliego tego wieczora całkowicie zdominowała drużynę gospodarzy.

Arbiter nie doliczył do meczu ani minuty i równo z upływem 90. minuty zakończył spotkanie. Milan rozgromił drużynę Torino 0:7.

Bramki:

19' Theo Hernandez (0:1), 26' Kessie (0:2), 50' Diaz (0:3), 62' Theo Hernandez (0:4), 67' Rebić (0:5), 72' Rebić (0:6), 79' Rebić (0:7)

Składy:

Torino (1-3-5-2): Sirigu; Bremer, Lyanco, Buongiorno; Singo, Baselli (Verdi 56'), Mandragora, Linetty (Rincon 56'), Rodriguez (Ansaldi 56'); Zaza, Bonazzoli
Trener: Davide Nicola

Milan (1-4-2-3-1): G. Donnarumma; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez (Dalot 69'); Bennacer (Meite 46'), Kessie; Castillejo, Diaz (Krunić 63'), Calhanoglu (Leao 69'); Rebić (Mandzukić 80')
Trener: Stefano Pioli