Rizzoli: Milan zasłużył na rzut karny

Rizzoli: Milan zasłużył na rzut karny

Dyrektor do spraw wyznaczania sędziów do spotkań w Serie A, Nicola Rizzoli wypowiedział się dla ANSA i Milannews.it na temat dzisiejszego szczytu w siedzibie Lega Serie A. Oto, co były sędzia piłkarski miał do powiedzenia.

Rzut karny dla Milanu? 

Milan zasłużył na rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Alexa Sandro. Nie ma co do tego wątpliwości.

Czy Fabbri [arbiter główny meczu Juventus vs Milan, przyp.red.] zostanie zawieszony?

Niektóre włoskie media są zdania, że tak właśnie się stanie. Zamierzamy na spokojnie przeanalizować całą sprawę. Na razie nie planujemy dokonywać żadnych konkretnych decyzji w tej sprawie. Od ludzi, z którymi mam do czynienia muszę być w pełni sprawny i gotowy zrobić wszystko, co w ich mocy na boisku. Na ten moment nie zamierzam dokonywać żadnych zawieszeń Ani wymierzać kary wobec kogokolwiek.

Faul na Romagnolim?

Zasady korzystania z systemu VAR są bardzo jasne. Jest on wykorzystywany w sytuacjach, gdzie trzeba odpowiednio zainterweniować w przypadku aktów przemocy. Jeśli całe zajście uznałoby za celowy atak, wówczas Mandzukić otrzymałby czerwoną kartkę. Podejrzewam, że ze względu na dynamiczną grę zawodników w polu karnym, sędzia mógł uznać całe zajście za przypadkowe i nie skorzystał z powtórki VAR. Najwidoczniej cała sytuacja została oceniona w taki a nie inny sposób. Mogę jedynie powiedzieć, że jutro Giudice Sportivo przyjrzy się całej sprawie i podejmie decyzję czy Mandzukić otrzyma karę za swój czyn.


Komentarze

 • avatar
  MK92
  Takie gadki Rizzoliego punktów i tak nam nie zwrócą, ale może utną te kłamliwe komentarze Juventinich.
 • avatar
  Michał
  Ten organ to beton, więc deklaracja Rizzoliego, że Milan na coś zasłużył to i tak bardzo wiele, ale nic nam to przecież nie daje. Oby na koniec nam nie zabrakło tych ukradzionych 3 pkt. A że coś jest na rzeczy, to widać, bo już w kilku ostatnich spotkaniach sędziowanie nie wyglądało tak jak powinno.
 • avatar
  kusniak90
  Może powinien powstać var w zwracaniu pkt. ?
 • avatar
  Krzychu
  Sędziowie którzy korzystają z VAR i jednocześnie popełniają błędy powinni dostawać 3 lata banicji na najwyższy poziom rozgrywek, jeśli widząc dokładnie sytuacje nie potrafią jej prawidłowo ocenić to chyba coś jest nie tak...
  Przeprosiny to miły gest ale w niczym nie pomaga i niczego nie zmienia. Tak jak Tagliavento kiedyś nas wykochał tak teraz Fabbri prawdopodobnie zabiera nam cenny punkt w walce o LM. I piszę to z pełną premedytacją, bo ok, mamy swoje lepsze i gorsze momenty, raz gramy jak frajerzy, raz gramy jak mistrzowie ale sędziowie nie mogą w taki sposób wpływać na wyniki spotkań w tej części sezonu.
  • avatar
   arczi
   Trzeba było strzelić jeszcze dwie a nie teraz krzyczysz ;-)
  • avatar
   Zastanawia mnie ta nieuznana bramka Keana... Dla mnie to również nie lada kontrowersja.
  • avatar
   Michał
   Krzychu dokładnie tak. Raz jest lepiej a raz gorzej, ale o wynikach nie mogą decydować błędy sędziów. Nasze i rywali owszem, sędziów nie.