Prezydent UEFA o Milanie: Ten przypadek pokazał jak to wszystko funkcjonuje

Prezydent UEFA o Milanie: Ten przypadek pokazał jak to wszystko funkcjonuje

Prezydent UEFA, Aleksander Čeferin wypowiedział się dla Corriere dello Sport na temat Finansowego Fair Play oraz Milanu. Oto co Słoweniec miał do powiedzenia:

Powodem, dla którego wprowadzono Finansowe Fair Play była przede wszystkim niestabilność finansowa europejskich klubów piłkarskich. Przepisy  FFP oraz system licencjonowania klubów ze strony UEFA pomogły wielu klubom poprawić jego stabilność finansową poprzez zmuszenie ich do nie wydawania więcej, aniżeli wynosiły zyski. Rezultatem tego jest niezmierzona poprawa zdrowia europejskiego futbolu. Teraz nadszedł czas, aby zrobić kolejny krok i dlatego niedawno zaostrzyliśmy pewne regulacje, które zwiększą przejrzystość finansową klubów poprzez obowiązek publikowania raportów finansowych, w tym płatności na rzecz agentów. Tym samym nie dojdzie do zwiększenia harmonizacji zasad finansowych i księgowych w transakcjach z udziałem piłkarzy. Zwiększy się więc przejrzystość tych umów. Zapewniam, że w ten sposób wszystkie kluby będą oceniane na podstawie tych samych kryteriów. Będziemy również bardziej przygotowani do przewidywania problemów gospodarczych w danym klubie poprzez wprowadzenie szeregu nowych wskaźników finansowych, które pozwolą na dokładniejsze monitorowanie budżetów klubowych przez organ kontroli finansowej. Jestem przekonany, że jest to kolejny krok we właściwym kierunku, aby zapewnić stabilność finansową na jeszcze większą skalę w europejskiej piłce nożnej.

 Czy UEFA była zbyt surowa wobec Milanu? System jest całkowicie niezależny i myślę, że każdy powinien zrozumieć fakt, że ten przypadek pokazał jak to wszystko funkcjonuje.

Komentarze

  • avatar
    Michał
    Niezależny od czego? Problemem UEFA jest to, że tak naprawdę nikt tego nie kontroluje, a to sprzyja roznym patologiom. Tak naprawdę jedyne co pokazał przypadek Milanu, to fakt, że jak panowie działacze z Nylonu kogoś odpowiednio, jak to już zostało przez któregos z nich powiedziane, "nie znają", to wtedy powyciagaja wszystko co się tylko da, żeby tylko go "poznać".
  • avatar
    Attero
    UEFA to skorumpowana instytucja, która nie powinna istnieć. Każdą sprawę u nich można załatwić, ale wszystko zależy od tego ile dasz pod stół. Czekam na dzień kiedy Interpol dobierze im się do czterech liter, tak jak FBI do FIFA.