Podsekretarz FIGC: Mam nadzieję, że ta sprawa tak się nie zakończy

Podsekretarz FIGC: Mam nadzieję, że ta sprawa tak się nie zakończy

Podsekretarz FIGC, Giancarlo Giorgetti  wypowiedział się dla Corriere della Sera. Oto, przedstawiciel włoskiej federacji miał do powiedzenia.

Sportowiec nie może wykonywać takiego gestu jak to miało miejsce w Mediolanie. Mam nadzieję, że ta sprawa tak się nie zakończy. Dziwi mnie, że pewne osoby nie poruszyły nawet palcem w tej sprawie. W pierwszej kolejności mam na myśli Milan, który powinien potępić ten gest. Brawa dla Gattuso, kierownictwo nie jest wcale lepsze. 

San Siro? Osobiście zachowałbym ten stadion, to dziedzictwo Mediolanu. Pozostaję w tym względzie romantykiem. Milan i Inter mogą zbudować nowy stadion, ale nie rozumiem jak mogą go dzielić między sobą. Dla przykładu Arsenal i Tottenham nigdy nie zgodziliby się na coś takiego.

Komentarze

 • avatar
  Tigrrus#17
  Słowa podsekretarza odnośnie dzielenia nowego stadionu przez Milan i Inter namawiają do konfliktu. Czy podsekretarz nie wierzy, że ludzie mogą się porozumieć ponad podziałami dla wspólnego dobra lub dobra ogółu?
  Czy prokuratura we Włoszech rozpocznie dochodzenie w sprawie nawoływania do podziałów przez podsekretarza FIGC?

  Ja już przyjąłem do wiadomości, że ukochali sobie ten Juventus i będą robili pod górę każdemu klubowi we Włoszech, który stanowi realne zagrożenie wobec Jude, ale serio oni nie widzą, że działają na własną szkodę.
  Przy takich chorych akcjach, co będzie trzymało Milan przed dołączeniem do Super Ligi? Zabraknie Milanu, to uwezma się na Inter lub ten też pójdzie w temat super ligi. Chyba, że o to im chodzi, żeby wypchnąć wszystkie kluby, które mogłyby przeszkadzać Juventusowi.
  • avatar
   Michał
   Ja mam tylko nadzieję, że sprawa mowy nienawiści Giorgettiego się tak nie zakończy. Działacz sportowy nie może swoimi słowami podżegać do podziałów.
  • avatar
   Krisu
   Super Liga moze nigdy nie powstac bo nie lezy ona w interesach FIFY i UEFA
  • avatar
   Tigrrus#17
   No właśnie w tym tkwi piękno tego pomysłu, że Super Liga ma działać poza jurysdykcją UEFA i FIFA. Jakiś czas temu te organizacje informowały, że gdyby taka liga powstała, to kluby biorące w tym udział, zostałyby wykluczone z UEFY, a zawodnicy grający w tych klubach dostali by zakaz gry w reprezentacjach przez FIFA.
   Na chwilę obecną, są to jednak tylko plotki.
 • avatar
  arczi
  Trochę PiS im się chyba udziela. Widzę podobną retorykę.