Pioli: Z taktycznego punktu widzenia rozegraliśmy dobre, ale trudne spotkanie

Pioli: Z taktycznego punktu widzenia rozegraliśmy dobre, ale trudne spotkanie

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Sky Sport, Milannews.it i Milan TV po meczu z Parmą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 To było skomplikowane spotkanie i dobrze wiedzieliśmy, że dzisiejszy przeciwnik sprawi nam wiele trudności. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji w pierwszej połowie, ale nie byliśmy konkretni. Na szczęście udało nam się świetnie zareagować w drugiej połowie i odnieść ważne zwycięstwo. Z taktycznego punktu widzenia rozegraliśmy dobre, ale trudne spotkanie. Parma postawiła nas w trudnej sytuacji. Dzięki odpowiedniej mentalności udało nam się wrócić do gry.

O zespole:

 Wprowadzenie odpowiedniej metodyki pracy i dostrzeżenie jej efektów wymaga czasu. Przed przerwą spowodowaną koronawirusem, nasz zespół dawał pewne sygnały, że może grać dobrą piłkę. Teraz czerpiemy korzyści z naszej klasy. Dzięki wspólnej pracy przez 5-6 miesięcy, osiągnęliśmy ważne wyniki. Do końca sezonu pozostało jeszcze 5 spotkań i nie możemy o tym zapominać.

 W ostatnim czasie bardzo poprawiła się nasza mentalność. Jesteśmy bardziej świadomi naszych umiejętności i zalet. Nasz zespół stara się być zrównoważony i niebezpieczny dla przeciwnika. W dzisiejszym meczu mogliśmy zapłacić wysoką cenę za nasze błędy, ale udało nam się odpowiednio zareagować i wrócić do gry. Mentalność jest bardzo ważnym aspektem w naszej grze i będzie miała znaczenie w pozostałych spotkaniach.

Ostatnie spotkania potwierdziły, że staliśmy się drużyną. Prawdziwa drużyna traktuje wszystkie spotkania w identyczny sposób. 

O Kessie:

Na samym początku pojawiły się pewne trudności w relacjach między nami. Po jakimś czasie udało nam się porozumieć i okazało się, że Franck jest wysokiej jakości zawodnikiem, który staje na wysokości zadania w trudnych momentach. Franck jest z pewnością bardzo ważnym zawodnikiem w naszym zespole. 

O Ibrahimoviciu:

 On zawsze daje z siebie wszystko i tego samego wymaga od innych. Ibra jest świadomy tego, że zespół się rozwija i daje z siebie wszystko. Ibra to prawdziwy lew, który denerwuje się, kiedy przegrywamy. Ta złość nie jest czymś negatywnym, ale pozytywnym, ponieważ Ibra chce jak najlepiej dla tego zespołu. Dzięki jego determinacji i zaangażowaniu, nasz zespół bardzo się rozwija.

 Nie wiem czy zostanie on z zespołem po tym sezonie. Nie mam wpływu na pewne sprawy. W każdym meczu możemy liczyć na jego pomocną dłoń. Ibra jest z pewnością punktem odniesienia dla nas wszystkich.

O Calhanoglu:

 Trzecia bramka dała nam wiele radości. Po tym trafieniu uściskałem Hakana. Cieszą mnie wszystkie bramki zdobyte w tym meczu. Cieszę się również z wygranej, które nie przyszło nam łatwo. 

O Donnarummie:

 Na razie jesteśmy skoncentrowani na naszej pracy. Gigio bardzo dobrze wykonuje swoją pracę. Na co dzień jest pogodny, zmotywowany i skoncentrowany. W dzisiejszym meczu zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Myślę, że pozostanie on w Milanie. Nie ma przesłanek ku temu, aby było inaczej.

O przyszłości:

 Chcę jedynie cieszyć się z pracy z tym zespołem. To dobry zespół i miło jest z nim współpracować. 

Komentarze

 • avatar
  paranormalny
  Niesamowicie gramy po tej przerwie, widać, że Pioli potrafi przygotować drużynę do sezonu, oby został na następny.
 • avatar
  Krzychu
  Powinniśmy złożyć wniosek o utrzymanie 5 zmian w trakcie spotkania - widać, że takie rozwiązanie służy naszej ekipie :D
  A tak zupełnie poważnie to gra po przerwie może dawać powody do zadowolenia. Pioli wspierany przez Zlatana wykonuje dobrą pracę, drużyna gra dobrze i nie gubi głupich punktów.
  Zastanawiam się tylko jak wysoko i z kim musimy wygrywać żeby na boisku pojawił się Maldini, Brescianini czy Colombo