Pioli: Popełniliśmy wiele błędów, ale czerpiemy satysfakcję z dzisiejszego zwycięstwa

Pioli: Popełniliśmy wiele błędów, ale czerpiemy satysfakcję z dzisiejszego zwycięstwa

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla DAZN, Milannews.it i Milan TV. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O nieobecności Ibrahimovicia:

 Dowiedzieliśmy się o tym późnym rankiem i zastąpiliśmy go innym zawodnikiem. Mamy swoje cechy i stworzyliśmy sobie wiele sytuacji w dzisiejszym spotkaniu. Nasz zespół nie jest zależny od Ibry.

O Bodo-Glimt:

 Wiedzieliśmy, że napotkamy dzisiaj wiele trudności. To bardzo aktywny zespół. Wiedzieliśmy, że będziemy cierpieć i faktycznie tak było. 

 Cierpienie jest częścią takich spotkań. Mierzyliśmy się z przeciwnikiem, który posiada bardzo szybkich napastników i potrafi utrzymać tempo przez dłuższy czas. Ich dwie bramki wpłynęły na pewność naszych obrońców. Udało im się stworzyć przewagę liczebną w środku pola i zmusili do cofnięcia się. Kiedy grasz nisko, trzeba być bardziej ostrożnym. Ich pozycja w lidze norweskiej jest zasłużona i nie jest kwestią przypadku.

O zwycięstwie:

 To był wymagający mecz. Ich napastnicy sprawili nam wiele trudności. Muszę pochwalić ich skrzydłowego i lewego, środkowego obrońcę. Udało nam się pokonać wszelkie trudności i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Pod względem technicznym mogliśmy zrobić więcej. Wynik dzisiejszego spotkania nie jest kwestią braku środkowego napastnika. Dzisiejszego wieczoru byliśmy zmuszeni zacisnąć zęby i to nam się opłaciło. Nasze zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Możemy być zadowoleni z dzisiejszego spotkania. Popełniliśmy wiele błędów pod względem technicznym, ale czerpiemy satysfakcję z dzisiejszego zwycięstwa. Mogliśmy uniknąć nerwowej końcówki. Wiele ryzykowaliśmy. Na szczęście możemy się cieszyć ze zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy.

Co myślisz o Hauge?

 Zagrał dzisiaj dobre spotkanie. Dobrze sobie radził między strefami i na skrzydle. Z pewnością jest zawodnikiem na europejskim poziomie. 

 Czego brakowało drużynie w drugiej połowie?

 Przy rezultacie 3:1 myśleliśmy, że mecz jest pod kontrolą i wszystko jest już rozstrzygnięte. Przy wyniku 3:2 dało się odczuć strach i niepokój. Coś takiego nie powinno mieć miejsca. Musimy zachować koncentrację od początku do końca spotkania.

O zespole:

 Nasz zespół to nie tylko Ibrahimović. Zlatan jest ważną częścią naszego zespołu, ale nie możemy zapominać o pracy i zaangażowaniu innych zawodników. Każdego dnia ciężko pracujemy, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. 

 O europejskich pucharach:

 Teraz myślimy o Crotone, a potem o meczu wyjazdowym w Portugalii. Dzisiejsze spotkania pokazały, że wszystkie mecze są trudne i nie można nikogo zignorować. Teraz musimy się odpowiednio zregenerować. Nowi zawodnicy muszą jak najszybciej zrozumieć mechanizmy naszej gry. W naszym zespole jest wiele absencji i musimy być gotowi. Musimy myśleć z meczu na mecz.

O Kjaerze:

 Simon posiada osobowość i dużo mówi na boisku. Jest ważną częścią naszego zespołu i potrzebujemy jego doświadczenia.

O Colombo:

 Z pewnością był bardzo podekscytowany z powodu dzisiejszego spotkania i dało się to zauważyć. Pomimo swego młodego wieku, zaprezentował się z dobrej strony I dobrze realizował swoje obowiązki na boisku. To świetny zawodnik, który ma głowę na karku i chcę dużo pracować. Nie jest łatwo znaleźć zawodników z takim nastawieniem w jego wieku. On dobrze wie, że musi ciężko pracować i poprawić się pod wieloma względami. Cieszę się z jego dotychczasowej postawy na boisku. Ma w sobie wiele pokory i jest zawsze gotowy do gry. 

O Calhanoglu:

 To świetny zawodnik, który dużo pracuje dla zespołu. Trudno jest oczekiwać od takiego zawodnika zdobywania 2 bramek w każdym meczu, ale spodziewam się po nim takich spotkań w jego wykonaniu jak to dzisiejsze. To wyjątkowy zawodnik, który jest punktem odniesienia dla innych.

Komentarze

 • avatar
  Paolo03
  Hakan którego tak krytykowałem rok temu, teraz jest najlepszym graczem. Myślę że to może być jego sezon. Calabria również mi imponuje z meczu na mecz.
  • avatar
   Michał
   W tym meczu moim zdaniem Calabria poniżej oczekiwań.
 • avatar
  Filippo09
  Po 2 bramce typowy mecz na przetrzymanie do końca najmniejszym nakładem sil