Pioli: Naszym celem jest wygranie z Lazio

Pioli: Naszym celem jest wygranie z Lazio

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Sky Sport i Milan TV. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

 O obecnym momencie:

 Ponownie poznaliśmy smak zwycięstwa. W następnym meczu musimy zacząć od głodu zwycięstwa. Nie możemy poprzestać tylko na jednym wygranym spotkaniu. Zawsze musimy grać z odpowiednią determinacją i wyrażać pragnienie gry w piłkę. Musimy kontynuować naszą pracę i myśleć tylko o jutrzejszym meczu.

 O zespole:

 Zespół wykazuje się uwagą i jest zainteresowany dobrą współpracą. Wyniki robią różnicę i wszystko zmieniają. Musimy zrobić wszystko, aby osiągnąć pozytywne wyniki.

 O Lazio:

 Myślę, że jest to bardzo silny zespół, który łączy ze sobą fizyczność i jakość. Musimy zareagować na ich fizyczność, nawet jeśli mamy jej mniej od nich i oczywiście z odpowiednią jakością. Nie możesz myśleć o wygranej tylko poprzez brudną grę. Musisz włożyć do niej odpowiednią jakość.

 Musimy stawić czoła silnemu zespołowi, aby pokazać, że się rozwijamy i możemy konkurować na odpowiednim poziomie. Lazio jest bardzo silne pod względem ofensywnym, ale mamy odpowiednie cechy, dzięki którym możemy spróbować wygrać to spotkanie i walczyć w nim od początku do końca. Jeśli lepiej będziemy pracować w defensywie, możemy stać się konkretną i ostrożną drużyną, która pozostawi przeciwnikom niewiele miejsca na boisku. Nasza gra nie zależy od występu pojedynczego zawodnika, który determinuje wydajność drużyny. Zespół musi tworzyć kolektyw, o której będzie aktywny w każdej sytuacji na boisku.

 O porównaniu Lazio Piolego z obecnym Milanem:

 W Lazio rozpoczynałem swoją pracę od okresu przygotowawczego, podczas gdy w Milanie nie miałem takiej możliwości. Na początku Lazio nie miało wielkich ambicji, podczas gdy w Milanie są one od początku. Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi. Milan może stać się równie piękny jak Lazio w tym sezonie, ale jesteśmy dopiero na początku naszej drogi.

 Czy mecz ze SPAL wpłynie pozytywnie na zespół?

 W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych w tym meczu. Daliśmy naszym przeciwnikom niewiele miejsca na boisku i byliśmy bardziej ostrożni, kiedy nie byliśmy przy piłce. Tego typu aspekty są bardzo ważne przed jutrzejszym meczem. Jest to obszar, który decyduje o tym, czy dane spotkanie się wygrywa lub przegrywa. Musimy być w tym aspekcie naprawdę ostrożni i konkretni. Kiedy piłka trafia na Twoją połowę, musisz być bardzo ostrożny i zdeterminowany, aby przeciwnicy nie mogli stworzyć niebezpieczeństwa pod Twoją bramką.

 Zwycięstwa pomagają nogom i głowie lepiej pracować. Musimy podchodzić pozytywnie do wykonywanej pracy. 

 O awansie do Ligi Mistrzów:

 Musimy w to wierzyć. Jeśli w coś wierzysz to pewne rzeczy stają się możliwe i zobowiązujesz się do pewnych rzeczy w dzień i w nocy. Z pewnością wyciągniemy wnioski pod koniec tego sezonu, ale teraz musimy wykazać się odpowiednim duchem i determinacją. Kiedy funkcjonujemy jako zespół, możemy mierzyć się z każdym.

 O swoim pobycie w Lazio:

 Lazio było dla mnie ważnym i pozytywnym okresem w moim życiu, szczególnie w moim pierwszym sezonie. Kiedy poznałem Simone Inzaghiego, trenował Primaverę i byliśmy ze sobą w bliskim kontakcie. Po tylu latach pracy udowodnił, że jest świetnym trenerem.

O Lucasie Paqueta:

 Staram się zapewnić zawodnikom najlepsze warunki do wyrażenia swojej jakości i potencjału dla dobra zespołu. Staram się jak najlepiej dostosowywać się do cech poszczególnych zawodników. Zawsze staram się, aby zawsze byli w stanie grać jak najlepiej.

 O wadze jutrzejszego spotkania:

 Myślę, że zawodnicy poważnie myślą o tym meczu. Pokonanie bardzo silnego zespołu z pewnością zwiększyłoby wartość zespołu i jego świadomość. Naszym celem jest wygranie z Lazio. W ten sposób możemy poprawić naszą sytuację w tabeli.

 O formie zawodników:

 Niektórzy zawodnicy zgłaszali pewne dolegliwości. Dzisiejszy trening pomoże nam zrozumieć, kto zagra w jutrzejszym meczu.

O Suso:

 Świadomość bycia częścią ważnego zespołu i bycia ważnym zawodnikiem, daje możliwość reagowania na pewne rzeczy z wielką siłą. Wciąż jesteśmy w stanie zmienić oblicze tego sezonu, z poczuciem własnej wartości i pewności siebie. To, co zrobił Suso w ostatnim meczu jest sygnałem dla zespołu, który chce poprawić swoją sytuację. Nie ma znaczenia, kto gra. Liczy się tylko to, jak ktoś zagra i jak poświęca się dla swoich kolegów z zespołu. Zmiana nie polega tylko na umieszczeniu zawodnika na ławce rezerwowych.

O kibicach Milanu:

 Chcemy, aby byli z nami tak jak w zeszły czwartek i wspierali nas od początku do końca. W ostatni czwartek nie rozegraliśmy doskonałego meczu, ale mimo to mogliśmy liczyć na ich pasję i mogliśmy poczuć, że zależy im na Milanie i los drużyny nie jest im obojętny. Ich wsparcie może nam tylko pomóc.

Komentarze

 • avatar
  Pato
  "w Milanie nie miałem takiej możliwości"... "Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi." - wymowki, wymowki... wie że przegra, niestety.
 • avatar
  Krzywy
  Grali jak nigdy, przegrali jak zawsze
 • avatar
  Andre
  Naszym celem jest teraz utrzymanie się w Serie A, niestety...