Pioli: Nasza sytuacja jest delikatna i musimy stawić czoła wszelkim problemom

Pioli: Nasza sytuacja jest delikatna i musimy stawić czoła wszelkim problemom

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Napoli. Oto, to trener Milanu miał do powiedzenia.

 O przygotowaniach zespołu do meczu z Napoli w trakcie przerwy na reprezentacje:

 Pracowaliśmy pod wieloma względami nad naszą grą, szczególnie nad aspektem fizycznym. Analizowaliśmy również materiały wideo i staraliśmy się wprowadzić w życie pewne rzeczy, aby zespół lepiej zrozumiał, że każda piłka może okazać się tą decydującą, nawet ta, która z pozoru wydaje się być najbardziej banalna.

O ostatnich wypowiedziach Calhanoglu i Piątka:

 Nie sądzę, aby zawodnicy przez swoje wypowiedzi chcieli powiedzieć, że Milan jest dla nich punktem przejściowym. Obaj zawodnicy są związani z tym klubem. Nie sądzę, abyśmy mieli problemy z zawodnikami. Aby to udowodnić, musimy to pokazać na boisku.

O dotychczasowych wypowiedziach na konferencjach:

 Dotychczasowe wypowiedzi opierały się na moim doświadczeniu w Milanie, które rozpoczęło się 40 dni temu. W ciągu ostatnich kilku tygodni czuję coś pozytywnego w zespole, szczególnie pod względem mentalności. Pod tym względem robimy ważne kroki naprzód.

Czy Milan jest bardziej zwarty niż Napoli?

 Nie znam dobrze obecnej sytuacji Napoli. Jeśli mam być szczery to nie obchodzi mnie to. Mogę tylko powiedzieć, że nasz zespół jest zwartą i spójną grupą, które chce wyjść z obecnej sytuacji. Każde spotkanie rozpoczyna się od rezultatu 0:0. W jutrzejszym meczu musimy zachować szczególną uwagę na naszych przeciwników i prezentować odpowiednią jakość na boisku do samego końca.

 Jakie rzeczy wymagają poprawy w zespole?

 Musimy rozmawiać o zespole, a nie o indywidualnościach. Pracujemy nad stworzeniem kolektywu. Musimy zachować szczególną ostrożność, kiedy pojawi się niebezpieczeństwo. Przeciwko Juventusowi brakowało nam odpowiedniej uwagi, determinacji i postrzegania niebezpieczeństwa. Problem nie leży w pewnych sektorach na boisku. Zespół musi umiejętnie zapobiegać wszelkim niebezpieczeństwom i wykorzystywać swoje atuty, szczególnie wtedy, kiedy odzyska piłkę.

Czy Rebić może zacząć jutrzejsze spotkanie od pierwszej minuty?

 Z powodu zawieszenia, straciliśmy dwóch zawodników takich jak Bennacer i Calhanoglu. Mamy jednak wiele opcji do wykorzystania. Jedną z nich jest Rebić

 Czy wierzysz w powrót Zlatana Ibrahimovicia?

 Mówiłem wam już, że uważam go za prawdziwego mistrza pod względem technicznym jak i z powodu jego profesjonalizmu, którym zawsze się wykazywał. W klubie trwają rozmowy na temat wprowadzenia różnych rozwiązań. Jeśli chodzi o mnie, muszę myśleć tylko o tym, co się dzieje na boisku. Jest dopiero listopad i do rozpoczęcia mercato jest jeszcze dużo czasu.

 Czego można spodziewać się po Milanie w jutrzejszym meczu?

 Będziemy musieli być bardziej precyzyjni pod względem technicznym i taktycznym wobec przeciwnika, który potrafi umiejętnie czytać zamiary rywala.

 Jak zespół reaguje na obecna pozycja w tabeli?

 Jesteśmy świadomi naszej pozycji w tabeli i nie jesteśmy z niej zadowoleni. Niedawno dokładnie analizowaliśmy naszą sytuację.

 Czy istnieją przesłanki ku temu, aby w jutrzejszym meczu Milan pokazał się z jak najlepszej strony?

 Nawet w ostatnich meczach prezentowaliśmy właściwe podejście na boisku. W każdym spotkaniu trzeba dawać z siebie maksimum. Nie brakuje nam motywacji i odpowiednich bodźców. Zespół jest świadomy swoich możliwości. Jestem przekonany, że jutro rozegramy dobre spotkanie.

 Czy obecna sytuacja w Napoli działa na waszą korzyść?

 Nie zamierzam analizować ich problemów.  Myślę, że jutro zobaczymy na boisku zmotywowany i zdeterminowany zespół, który jest przygotowywany przez doświadczonego trenera. Z pewnością nie będzie im brakować jakości i odpowiedniej motywacji.

Czy Kessie jest już gotowy do gry?

 Absolutnie tak. Staram się, aby wszyscy zawodnicy byli do mojej dyspozycji. W ostatnim czasie Kessie dobrze się prezentował, choć dopiero wczoraj wrócił do Milanello. To normalne, że każdy popełnia błędy. Wiele zależy jednak od właściwej postawy i dostępności. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, otrzymaliśmy pewne sygnały od zawodników, które mogą być nam przydatne.

Co zrobić, aby Piątek wrócił do odpowiednich dyspozycji?

Podczas przerwy na reprezentacje, miałem czas na przeanalizowanie pewnych rzeczy. Uważam, że Kris spisał się bardzo dobrze przeciwko Juventusowi, atakując z głębi pola i współpracując z zespołem. Z każdym meczem można odnotować u niego progres. Ostatnia bramka dla drużyny narodowej może być dla niego pomocna. Im częściej będzie zdobywał bramki, tym lepiej będziemy wykorzystywać jego cechy.

 O dostępności zawodników:

 Im więcej zawodników, tym lepiej. Konkurencyjność podczas treningów jest ważna. Zarówno Conti jak i Bonaventura będą dostępni na jutrzejsze spotkanie.

O Caldarze:

 Z każdym dniem radzi sobie coraz lepiej, ale nie jest on jeszcze w pełni gotowy do gry. Jutro będzie grał z Primaverą. Mamy nadzieję, że będzie on w stanie zagrać dobre spotkanie na odpowiednim poziomie przez pełne 90 minut.  Myślę, że będzie on potrzebować jeszcze kilku tygodni, aby nadrobić wszelkie braki na poziomie między innymi kondycyjnym wobec swoich kolegów z zespołu. Wówczas będę miał więcej opcji do wyboru i będę starał się wybierać najlepszych zawodników do wyjściowego składu.

 Czy łatwiej jest grać przeciwko wielkim zespołom czy przeciwko tym mniejszym?

 Nie wiem czy łatwiej jest grać przeciwko silnym zespołom. Napoli jest jakościowym zespołem, który od wielu lat walczy o Scudetto. Nasza sytuacja jest delikatna i musimy stawić czoła wszelkim problemom.

 O plotkach związanych z mercato:

 Tego typu informacje są bardziej atrakcyjne dla was aniżeli dla nas. Obecnie koncentrujemy się tylko na trudnym i bardzo ważnym meczu przeciwko Napoli. Jutro na San Siro zasiądzie ponad 60 tysięcy kibiców. Musimy dać z siebie 200%. To jest właśnie to, czego oczekuję od zespołu w jutrzejszym meczu.

 O zawodnikach, którzy wrócili z przerwy na reprezentacje narodowe:

 Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu przerw. Wolałbym mieć do dyspozycji cały zespół. Fakt, że nasi zawodnicy są powoływani do swoich reprezentacji jest dobrym świadectwem jakości naszego zespołu. W ostatnim czasie tylko Rodriguez miał pewne problemy zdrowotne. Zobaczymy, będzie dostępny w jutrzejszym meczu.

Komentarze

 • avatar
  Michał
  Podoba mi się nie tylko styl Milanu, ale tez mentalność i wypowiedzi naszego trenera. W końcu mamy kogos z prawdziwego zdarzenia, a nie jakiegoś patałacha.
 • avatar
  kusniak90
  Delicato momento :)
 • avatar
  Pato
  ...zagrają jak nigdy, i przegrają jak zawsze... tak jak z Lazio czy Juve, tego się obawiam.