Pioli: Muszę pogratulować zawodnikom dzisiejszego spotkania

Pioli: Muszę pogratulować zawodnikom dzisiejszego spotkania

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV, Milannews.it i DAZN po meczu z Bologną. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

Muszę pogratulować zawodnikom dzisiejszego spotkania. Mierzyliśmy się dzisiaj z trudnym przeciwnikiem. Dzisiaj zagraliśmy z odpowiednią jakością i intensywnością. Nasz zespół bardzo dobrze się czuje, co jest widoczne nie tylko na treningach, boisku, ale także poza nim. W naszej grze widać koncentrację i pewność siebie. Musimy to kontynuować w najbliższych czterech spotkaniach. Tak naprawdę niczego jeszcze nie osiągnęliśmy. Za 3 dni czeka nas kolejne ważne spotkanie. Musimy się do niego odpowiednio przygotować i zregenerować. Musimy kontynuować naszą pracę. 

O zespole:

 Sekretem naszej pracy jest wspólna praca. Zawsze wierzyliśmy w nasze cechy i naszą pracę. Teraz czerpiemy z tego korzyści. Potrzebowałem trochę czasu, aby poznać moich zawodników. Potem wszystko potoczyło się samo. W styczniu nasz zespół został odpowiednio wzmocniony i radzimy sobie bardzo dobrze. W tabeli jest dość ciasno i musimy kontynuować naszą pracę z odpowiednią jakością i intensywnością. Aspekt techniczny również będzie bardzo ważny.

O momencie przełomowym:

 Myślę że takim okresem była porażka w dwumeczu z Juventusem w Pucharze Włoch. Rewanżowe spotkanie było dla nas bolesnym wieczorem, ale wyciągnęliśmy z niego wnioski i możemy czerpać z tego korzyści. 

Swoje znaczenie miały także zwycięstwa nad Romą, Lazio i Juventusem. Te mecze wpłynęły na naszą mentalność. 

O pracy zespołu podczas przerwy spowodowanej pandemią:

 Zachowaliśmy zdrowy rozsądek, dobrze pracowaliśmy podczas przerwy i stopniowo zwiększaliśmy obciążenie. Mentalność zawsze ma swoje znaczenie i również nad nią pracowaliśmy. Przez pierwsze 3 tygodnie staraliśmy się, aby nasi zawodnicy ze spokojem wykonywali swoją pracę. Nasza praca nie jest efektem przerwy spowodowanej pandemią. Nasza praca jest wynikiem współpracy od października. Teraz jesteśmy zespołem i jesteśmy przekonani, że dobrze wykonujemy swoją pracę i przynosi ona owoce. 

O roszadach w składzie:

 W tej chwili wybory nie są ani łatwe, ani trudne. Wszyscy zawodnicy zasługują na grę. Musimy utrzymać wysoki poziom koncentracji i dostępności. Każdy zawodnik będzie dla nas przydatny.

O Rebiciu:

 Przerwa świąteczna miała na niego bardzo dobry wpływ. Nie można narzekać na jego obecne statystyki, ale zawsze można coś poprawić. To zawodnik, który gra bardzo fizyczną i jakościową piłkę. Nie lubię mówić o zawodnikach indywidualnie. Naszą siłą jest grupa. Efekty naszej pracy są dziełem współpracy. 

O Ibrahimoviciu:

Ibra to punkt odniesienia dla naszego zespołu. Jego obecność w drużynie jest dla nas bardzo ważna. 

O Kessie:

Franck to nowoczesny pomocnik, który radzi sobie bardzo dobrze w obu fazach gry. Pod względem psychofizycznym jest doskonały. Powoli staje się punktem odniesienia dla swoich kolegów z zespołu. Efekty jego pracy są widoczne gołym okiem i musi to kontynuować. 

Komentarze

  • avatar
    paranormalny
    Jeśli go zwolnią to piłkarze powinni zastrajkować.
  • avatar
    MK92
    Jak się ta przygoda Piolego z Milanem nie skończy, to w mojej wdzięcznej pamięci już zawsze pozostanie jego wkład w piękną grę Milanu, którą w ostatnich tygodniach mamy szczęście oglądać.