Pioli: Musimy być świadomi naszych umiejętności

Pioli: Musimy być świadomi naszych umiejętności

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sampdorią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 To będzie trudne są spotkanie. Sampdoria posiada jakościowych i dobrze przygotowanych technicznie zawodników. Musimy być świadomi naszych umiejętności i dobrze przygotować się pod względem taktycznym.

O Ranierim:

 Bardzo go sobie cenię. Był ważnym trenerem dla mojego rozwoju prywatnego i zawodowego. Kibicowałem mu, kiedy był trenerem Leicester. Zrobił tam coś niesamowitego.

O Candrevie:

 Miałem okazję trenować go w Lazio. Jest zawodnikiem, któremu należy się wielki szacunek. 

 Czy Milan może być nowym Leicester?

Nie mówię, że wyczynu Leicester nie da się powtórzyć. Do podobnych wydarzeń doszło kiedyś w Weronie i Sampdorii. Jesteśmy dopiero na początku drogi. Na razie myślimy tylko o jutrzejszym meczu. Chcemy przygotować do niego jak najlepiej i osiągnąć dobry rezultat.

Co mówisz zawodnikom przed meczem?

Proszę ich, aby w każdym meczu dawali z siebie wszystko, byli zdeterminowani i grali z odpowiednim nastawieniem. Każdy zespół chce wygrywać. Różnica tkwi w przygotowaniach do meczu. 

O Rebiciu:

Rebić doznał niedawno nieprzyjemnego urazu, który wpłynął na jego dyspozycję. Z każdym meczem radzi sobie coraz lepiej. W czwartek radził sobie bardzo dobrze, ale nie potrafił postawić kropki nad i. Mam nadzieję, że wkrótce znowu będzie zdobywać bramki.

O zespole:

 Nasz zespół jest dobrze przygotowany pod względem fizycznym i psychicznym. Wszyscy odczuwamy zmęczenie, ale nasz zespół cały czas się rozwija i chce radzić sobie coraz lepiej z meczu na mecz. Nigdy nie wątpiłem w umiejętności moich zawodników. Tak naprawdę jeszcze nic nie wygraliśmy i wciąż jest dużo do zrobienia. Jesteśmy ambitnym i młodym zespołem, który cały czas chce się rozwijać.

O Theo Hernandezie:

Z każdym meczem Theo jest coraz bardziej skoncentrowany i zmotywowany. Posiada on odpowiednie cechy, dzięki którym może dalej się rozwijać i wiele osiągnąć.

O kontuzjowanych:

 Musacchio jest coraz bliżej powrotu na boisko. Latem doznał poważnej kontuzji i potrzebował czasu. Wkrótce powinien być do naszej dyspozycji. 

Ibra, Leão i Kjaer nie będą dostępni na jutrzejsze spotkanie. Kolejne badania Kjaera odbędą się za tydzień. Wówczas powinniśmy wiedzieć więcej.

O Hauge:

Hauge posiada wiele ważnych cech, dzięki którym może wiele osiągnąć i pomóc drużynie. To inteligentny i pracowity chłopak. 

O Ibrahimoviciu:

 Z każdym zawodnikiem staram się mieć jak najlepszy i bezpośredni kontakt. Nawiązując do jego ostatniego wywiadu, powiedziałem mu, że szkoda byłoby przerywać naszą wspólną podróż i chcielibyśmy, aby z nami został. Ja, Maldini, Massara i Gazidis zrobiliśmy wszystko, aby go przekonać do pozostania.

Komentarze

 • avatar
  arczi
  Netflix mógłby serial nakręcić o powrocie Zlatana do Milanu, oglądalność murowana;-).
  • avatar
   Bartol
   Później puściliby w TVP Info i zupełnie byłby inny przekaz...... :-)
  • avatar
   Michał
   A może na TVN, gdzie by wszystko bezczelnie przekłamali.
 • avatar
  arczi
  Mi się wydaje,że jeśli jakaś telewizja kłamie to można ją pozwać o kłamstwo i z tego co wiem to TVP jest liderem pod względem pozwów i pewnie dlatego nienawidzą sędziów ;-).
  • avatar
   Michał
   Jako zawodowy prawnik muszę Ci przyznać rację. Owszem, wydaje Ci się.