Pioli: Jest nam przykro z powodu dzisiejszego rezultatu

Pioli: Jest nam przykro z powodu dzisiejszego rezultatu

Stefano Pioli wypowiedział się dla Milan TV, Milannews.it i Sky Sport po meczu z Hellasem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Straciliśmy dzisiaj 2 cenne punkty. Oddaliśmy jedynie 6 strzałów na bramkę Werony. Mogliśmy być bardziej ostrożni we własnym polu karnym. Żałujemy, że nie udało nam się od razu objąć prowadzenia w tym meczu. Mieliśmy na to kilka sytuacji w pierwszej połowie. Jest nam przykro z powodu dzisiejszego rezultatu. Brakowało nam dzisiaj kilku zawodników. Ponadto zmęczenie po wtorkowym meczu dało się we znaki.

Hellas zagrał dzisiaj dobre spotkanie. Mieliśmy pewne trudności, ale to spotkanie można było wygrać. Powinniśmy wykorzystać naszą grę w przewadze. Nie mogę zmienić moich zawodników za to, że chcieli wygrać dzisiejsze spotkanie, ale im się to nie udało. Mogliśmy i powinniśmy wygrać to spotkanie.

O zespole:

 Odpowiednie nastawienie i duch zespołu potrafią zrobić różnicę. Na tej podstawie musimy coś zbudować. Teraz czekają nas 4 bardzo ważne spotkanie. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się odzyskać jak największą liczbą zawodników i dokonamy właściwych wyborów w następnych spotkaniach.

 Czy żałujecie, że nie udało wam się zmniejszyć straty do strefy Ligi Mistrzów do 5 punktów?

 Musimy coś zmienić w naszej grze. Odczuwamy pewien żal, ponieważ w ostatnim czasie napotkaliśmy pewne trudności i nie mieliśmy zbyt szerokiego pola manewru na ławce rezerwowych. Nasz zespół chciał wygrać dzisiejsze spotkanie. Powinniśmy być bardziej konkretni w dzisiejszym meczu. Pod koniec meczu mieliśmy kilka sytuacji, które powinniśmy wykorzystać.

Przechodzimy obecnie przez dobry okres i musimy upewnić się, że będzie on trwał tak długo, jak to będzie możliwe. Z pewnością zapłaciliśmy swoją cenę za wtorkową dogrywkę. Graliśmy i popełnialiśmy błędy, ale prezentowaliśmy odpowiedniego ducha na boisku.

Czy Leão miał dzisiaj problem ze znalezieniem swojej pozycji na boisku?

 Rafael jest środkowym napastnikiem. Nie posiada on cech, dzięki którym mógłby stać w bezruchu. Dobrze wypełniał dzisiaj przestrzeń na boisku, ale niestety nie udało nam się odnieść zwycięstwa.

Czy Saelemaekers jest gotowy do gry?

 Muszę powiedzieć, że do tej pory widziałem więcej jego materiałów wideo aniżeli jego wyczynów na boisku. Jest zawodnikiem, który może grać zarówno na prawej jak i lewej stronie. Staram się wydobyć z niego to, co najlepsze.

O Ibrahimoviciu:

 Na początku tygodnia narzekał na zmęczenie mięśniowe. Potem pojawiła się grypa. Istnieje spora szansa na to, że zagra w niedzielnych derbach. Mam nadzieję, że od wtorku będzie do mojej dyspozycji. 

Nigdy nie ukrywałem tego, że Zlatan stanowi wartość dodaną dla tego zespołu. Potrafiliśmy wygrywać bez niego. Dzisiaj brakowało nam jego obecności na boisku. Podobał mi się duch i zaangażowanie ze strony zespołu. 

O Danielu Maldinim:

Daniel to młody i jakościowy zawodnik. Miałem nadzieję, że zaprezentuje dzisiaj odpowiedni poziom na boisku. 

O Rebiciu:

 W dzisiejszym meczu miał swoje sytuacje, ale niestety nie zostały one zamienione na bramki. Musi on kontynuować swoją pracę i wykazywać się odpowiednim zaangażowaniem.

Komentarze

 • avatar
  Krzywy
  Leao musi troche mięśni złapać. Wysoki jest, moglby odwazniej wchodzic miedzy srodkowych napastnikow. Widac ze brak Algierczyka w srodku pomocy. Lewa pomoc jest do odbudowy. Theo dostaje podwojne krycie i lewa strona nie istnieje. Tak to jest jak na lewej stronie obronca szybciej biega od nominalnego skrzydlowego.
 • avatar
  Cleaver
  On w każdej wypowiedzi pomeczowej mówi, że musimy coś zmienić w naszej grze, nastawieniu, pomysłów czy ducha. No i ja się pytam, czy te zmiany będą kiedyś wprowadzone w życie czy cały czas będziemy "próbować coś zmienić".

  Taka strata punktów dzisiaj... Btw, nie mamy zmiennika dla Ibry. Nie ma Zlatana, gra Leao i Rebić, a na ławce młokos.
  Walka o LM w zasięgu...
  • avatar
   Jachu1899
   aż się prosiło żeby Cutrone maks to wypożyczyć.
   Tak yo jest jak klub dziaduje i chwyta się każdego eurocenta
  • avatar
   Nie rozumiem czemu w obliczu braku jakościowego zmiennika (młody Maldini to może na razie grać ogony jak prowadzimy 3-0 ze SPAL a nie jako ratunek przy remisie) Pioli nie postawił na 4-2-3-1 z Paquetą od początku. Wtedy wejściem Rebicia/Leao na podmęczony i grający w 10 Hellas bylibyśmy w stanie namieszać. A tak...
   Szkoda, bardzo szkoda tego remisu. Oby pod koniec sezonu znowu nie brakło punktu lub dwóch :(