Pioli: Historia tego klubu musi być punktem odniesienia dla nas wszystkich

Pioli: Historia tego klubu musi być punktem odniesienia dla nas wszystkich

Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sassuolo.  Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

Czy Caldara może zagrać w jutrzejszym meczu?

 Jeśli otrzyma powołanie, będzie dostępny w tym meczu. W ostatnim czasie radzi sobie lepiej niż dotychczas. W ostatnich dwóch sesjach treningowych radził sobie naprawdę dobrze. Z pewnością nie jest on jeszcze gotowy do gry w 100 %.

O mercato:

 Przyjdzie jeszcze czas na to, aby o tym porozmawiać i dokonać odpowiednich ocen.

 Co można poprawić w grze zespołu?

 Drużyna musi lepiej czytać pewne sytuacje na boisku. Każde spotkanie jest inne i wymaga innego przygotowania. Musimy być konkretni na boisku i stwarzać niebezpieczeństwo pod bramką rywali. Musimy mieć jasne umysły i być gotowi stawić czoła przeciwnikom, którzy mają więcej zalet niż wad. Do najbliższego spotkania podchodzimy po 2 ważnych zwycięstwach. Mimo dobrej gry, wiele rzeczy wciąż wymaga poprawy.

Jak się czuje Paqueta?

 Wszystko jest z nim w porządku. Na treningach prezentuje się dobrze. Paqueta jest częścią naszego zespołu. Jutro ocenię czy zagra on od początku w jutrzejszym meczu.

 Berlusconi powiedział, że chciałby zobaczyć Ibrahimovicia w Monzie...

 Co mogę powiedzieć... Wyraził on tylko swoje pragnienie. Jestem zadowolony z dotychczasowej współpracy z zespołem.

 Jutro czeka was ważny dzień...

 Nie jesteśmy klubem jak każdy inny. To będzie zaszczyt uczestniczyć w jutrzejszym wydarzeniu. Będziemy mieli okazję uhonorować historię Milanu i wystąpić w Mediolanie. Obecna sytuacja w tabeli nas nie satysfakcjonuje. Koncentrujemy się obecnie na jutrzejszym meczu i przeciwniku, który gra bardzo dobrą piłkę. W jutrzejszym meczu musimy zachować koncentrację od początku do końca.

 Czy w jutrzejszym meczu skorzystasz z tej samej jedenastki, która zagrała przeciwko Bologni?

 Jeśli taka jedenastka zostanie potwierdzona, będzie to świadczyć o tym, że trening w wykonaniu tych zawodników jest na wysokim poziomie. Wszyscy zawodnicy pracują z odpowiednią intensywnością i uwagą. Musimy kroczyć tą ścieżką.

 Czy Piątek może wrócić do zdobywania bramek?

 Musimy myśleć i grać jako zespół. Jeśli będziemy rozwijać się jako zespół, wówczas indywidualnie również będziemy się rozwijać. Piątek jest jednym z zawodników, który wciąż może się rozwijać.

 Czy Bonaventura jest pomocny dla zespołu?

 Jest dla nas ważnym zawodnikiem. Im więcej takich zawodników będziemy mieć w naszych szeregach, tym lepiej dla nas. Jestem zadowolony z jego dotychczasowej pracy.

 Czy zespół rozwija się pod względem sportowym?

 Ważne jest to, aby zespół rozwijał się pod wieloma względami. Pod względem mentalnym idziemy w dobrym kierunku. Musimy wprowadzać w życie naszą koncepcję i pewne zasady. Musimy mieć na boisku pewne pomysły na grę, umieć wprowadzić w życie pewne rozwiązania, prezentować odpowiednią jakość i grać z odpowiednią intensywnością. Jutrzejsze spotkanie będzie kolejną okazją do zdobycia 3 punktów.

 Jakie nastroje panują w zespole po 2 zwycięstwach z rzędu?

 Wiedzieliśmy, że te spotkania będą dla nas ważne. Wszyscy musimy chcieć jak najlepiej zakończyć pierwszą część sezonu. Nie wydostaliśmy się jeszcze z tunelu. Widzimy światło i musimy iść w jego kierunku. Musimy kontynuować naszą dotychczasową pracę.

Jak oceniasz Sassuolo?

 Przygotowując się do każdego spotkania, nie możemy zlekceważyć cech naszych przeciwników. Sassuolo jest zespołem, który posiada wiele ciekawych cech. Odpowiednie krycie będzie bardzo ważne w tym meczu. W ten sposób będziemy mogli zapobiec ewentualnym atakom z ich strony.

 Czy wybrałeś już ustawienie na jutrzejszy mecz?

 Jako trener muszę wykorzystywać najlepsze momenty swoich zawodników. Może się zdarzyć, że za tydzień lub dwa mogę skorzystać z zupełnie innych zawodników niż dotychczas. Musimy zwrócić uwagę na mentalność naszych zawodników. Nasz zespół nie składa się tylko z 11 zawodników. Drużyna liczy 24 zawodników, z których muszę korzystać w odpowiedni sposób.

 Jak ważny jest dla zespołu Calhanoglu?

 Jest bardzo silnym i ważnym zawodnikiem. Wcale nie uważam, że może on grać tylko jako skrzydłowy. Może on grać na wielu pozycjach i współpracować chociażby z Theo czy Bonaventurą

O kibicach:

 Fani zawsze nas wspierali. Im więcej fanów będzie wspierać naszych zawodników, tym będziemy silniejsi.

 Powiedziałeś niedawno, że Leão nie jest środkowym napastnikiem... 

Leão jest dobrym zawodnikiem i może grać na wielu pozycjach. Posiada on wielki potencjał, ale musimy dać mu czas. Na początku sezonu, Milan chciał grać dwoma napastnikami. Rafael nie wypełnia do końca przestrzeni, będąc środkowym napastnikiem. Każdego dnia pracuje on nad poprawą swoich umiejętności i rozwojem swojego bagażu doświadczeń.

 O przedstawicielach "Ojca Piolego":

 Na mój temat krążą różne opinie. Moi rodzice nauczyli mnie szacunku, ale nie jestem tak dobry i grzeczny, jak wam się wydaje. Mam w sobie o wiele więcej entuzjazmu niż to pokazuje za pomocą gestów. Jestem zadowolony z dotychczasowej pracy, ponieważ widzę zespół, który pracuje z wielkim profesjonalizmem. Nasza praca może przemienić się w coś niezwykłego.

O urodzinach Milanu:

 To, co prezentował Milan podczas swojej historii było czymś niezwykłym i zapisało się w kartach historii piłki nożnej. Ten klub niejednokrotnie był na szczycie, reprezentował zwycięską mentalność i wielokrotnie pokazał, że jest bardzo dobrze zorganizowanym i konkurencyjnym klubem. Historia tego klubu musi być punktem odniesienia dla nas wszystkich. Jutro czeka nas bardzo ważny dzień. Na stadionie pojawi się wielu byłych trenerów i zawodników. Mam nadzieję, że w jutrzejszym meczu zdobędziemy komplet punktów i damy naszym fanom wiele powodów do radości.

Komentarze

  • avatar
    paranormalny
    Bardzo mi się podoba jego podejście, jest skromny, konsekwentny i wyważony, nieustannie dąży do polepszenia gry, widzi mankamenty. Jestem przekonany, że gdyby zaczął od początku sezon, to bylibyśmy już na czwartym miejscu.