Pioli: Dobrze pracujemy i osiągamy pozytywne rezultaty

Pioli: Dobrze pracujemy i osiągamy pozytywne rezultaty

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Rai Radio 1. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O obecnym momencie:

Nasz start w lidze był ważny. Jesteśmy zadowoleni. Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi. Myślimy z meczu na mecz. Teraz musimy skoncentrować się na Lidze Europy. Potem zobaczymy, co się stanie.

O zespole:

Nasza grupa myśli tylko o pracy. Przerwa pozwoliła nam się lepiej poznać, byliśmy razem i poprawiliśmy niektóre mechanizmy gry. Dobrze pracujemy i osiągamy pozytywne rezultaty. 

O Ibrahimoviciu:

Ibra daje nam naprawdę wiele. Rozwój innych zawodników również jest widoczny. Staramy się wydobyć z każdego zawodnika to, co najlepsze. Jego przyszłość? On teraz nie myśli o przyszłości. Jego radość podczas treningów i spotkań to prawdziwa przyjemność. Zobaczymy, co się stanie w przyszłym sezonie. Jest zbyt wcześnie, aby o tym myśleć.

O rozwoju zespołu:

Ten Milan narodził się w styczniu 2020 roku wraz z transferami Ibrahimovicia, Kjaera i Saelemaekersa. Od tamtej pory bardzo się rozwinęliśmy. Nasza podróż rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Wyniki są teraz widoczne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas trudny okres. Jesteśmy zjednoczoną grupą, która zawsze chce wygrywać.

 O mercato:

Próbowaliśmy wzmocnić zespół i to nam się udało. Nasze transfery dotyczą teraźniejszości i przyszłości. Teraz musimy myśleć o wygraniu jak największej ilości spotkań.  

O punkcie zwrotnym:

Od stycznia zmieniliśmy nasz styl gry. Zawodnicy znają się coraz lepiej, mają więcej pewności siebie. Pozytywne wyniki wpływają korzystnie na naszą mentalność.  

O Tonalim:

Miał trudne lato. Jest zawodnikiem z wielkimi perspektywami i ma wielkie umiejętności. Dla mnie jest zawodnikiem na pierwszą jedenastkę. Mam szczęście, że mam kilku takich zawodników. Nie ograniczamy się tylko do jednego systemu gry. Zobaczymy, co ale wydarzy w przyszłości.

O swojej pracy:

Zawsze staram się być blisko zawodników. Kochamy to, co robimy i staramy się to robić najlepiej, jak potrafimy.

O wygasających kontraktach: 

Klub wie, jak Gigio jest dla nas ważny, podobnie jak inni zawodnicy, którym wygasają kontrakty. Klub pracuje nad tym. Gigio, Calha i Ibra są dla nas ważni i zrobimy wszystko, aby kontynuować naszą wspólną drogę.

O Lidze Europy: 

Jesteśmy Milanem i do każdych rozgrywek musimy podejść z odpowiednimi ambicjami. To nie będzie łatwe zadanie. Będę potrzebował wszystkich zawodników. Chcemy dobrze sobie radzić w europejskich pucharach. Chcemy spróbować wygrać Ligę Europy. 

O Bakayoko: 

Mam zaufanie do czterech środkowych pomocników, których mam. Nigdy nie zajmowałem się aspektem ekonomicznym. 

 O Pirlo: 

Pirlo jest inteligentny i znajdzie właściwe rozwiązania. Jesteśmy na początku sezonu. Kiedy zaczynasz cykl, potrzebujesz czasu. Dla mnie Juventus pozostaje faworytem do Scudetto.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Pioli mądrze prawi, a przede wszystkim nie nakręca bez potrzeby atmosfery.
  • avatar
   Michał
   Dokładnie, już niektórzy coś mówią o walce o scudetto, a takie coś niestety szkodzi bardziej niż pomaga. Ja rozumiem, że wszyscy by bardzo chcieli, ale całe szczęście, że Pioli ma chłodną głowę.
  • avatar
   robert1506
   I z drugiej strony nie opowiada też farmazonów tylko mówi konkrety i niekoniecznie to co zarząd chce usłyszeć. Wiele z tych rzeczy które mówi pokrywa się z tym co zarząd chciałby usłyszeć, ale potrafi zręcznie też czasem wpleść swoje zdanie w wypoweidź.