Pioli: To był ważny i trudny test

Pioli: To był ważny i trudny test

Stefano Pioli udzielił wywiadu dla Milan TV i Italia 1. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 To był ważny i trudny test. Monza zagrała dobre spotkanie i postawiła nas w trudnej sytuacji. Dzisiaj mieliśmy okazję zagrać w naszym stylu i nie odnieść żadnych urazów. Dzisiejsze spotkanie dało nam kilka wskazówek. Młodzi zawodnicy pokazali, że są gotowi do gry. Wiele rzeczy wymaga wciąż poprawy. Musimy zachować koncentrację. Pierwszy ważny mecz rozegramy dopiero 17. września. Do tego czasu musimy się poprawić pod względem fizycznym jak i mentalnym.

O zespole:

 Nasz zespół rozwija się z meczu na mecz. Staramy się trenować na odpowiednim poziomie. Za 10-11 dni nie będziemy jeszcze w najlepszej dyspozycji, ale z pewnością postaramy się rozegrać najlepsze możliwe spotkanie. 

O Lidze Europy:

 Eliminacje będą dla nas szczególnym okresem. Wielu zawodników nie doszło do siebie po kontuzjach, a wkrótce mogą pojawić się nowe. Wkrótce będziemy mierzyć się z zespołem, który zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i ma nad nami przewagę pod względem przygotowania fizycznego. Z pewnością będzie to wymagające spotkanie, ale musimy je wygrać. W każdej fazie eliminacji będziemy grać tylko jeden mecz i musimy być dobrze przygotowani pod względem psychicznym.

O młodych zawodnikach:

Jeśli są dobrzy to muszą grać. Wszystko zależy od ich wyników. Dzisiejszego wieczoru dali nam wiele powodów do radości. Każdy z nich ma ważne cechy i musi prezentować odpowiednią ciągłość i wytrwałość. Dzisiaj zdobyli wiele ważnych bramek.

O Ibrahimoviciu:

 Jego determinacja jest na bardzo wysokim poziomie. W ostatnich dwóch sparingach zagrał odpowiednio 10 i 45 minut. On musi grać i wrócić do odpowiedniej dyspozycji po przerwie. 

O Brahimie:

Jest zawodnikiem, który posiada umiejętności techniczne i dobrze gra obiema nogami. Musimy dać mu czas na zrozumienie naszej filozofii gry, która różni się od tej z Hiszpanii.

O Berlusconim:

 Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jest mi przykro, że nie mogliśmy go dzisiaj zobaczyć na San Siro. Pozdrawiam również dottore Gallianiego.

O ofensywie:

W ostatnich meczach zaprezentowaliśmy się na wysokim poziomie. Musimy zacisnąć zęby i to kontynuować.

O mercato:

 Mam bardzo dobre relacje z kierownictwem. Powiedziano mi, że właściciele są gotowi wzmocnić zespół, jeśli nadarzy się ku temu odpowiednia okazja. 

O Chiesie:

Media sugerują różne rzeczy. Musimy ciężko pracować i skupić się na sobie, a nie na plotkach. Czeka nas trudny początek sezonu.

O Bakayoko:

Rozmawiacie z niewłaściwą osobą. Mogę mówić tylko o zawodnikach, których mam do dyspozycji.

O defensywie:

W tej chwili kontuzjowani są Musacchio, Romagnoli i Conti. Jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzami i klubem. Mercato jest jeszcze długie. Zobaczymy, co się wydarzy.

Komentarze

 • avatar
  casusius
  Pioli kurtuazyjnie wypowiadał się o naszych przeciwnikach z Irlandii.
  Prawda jest taka, że Shamrock gra w pół profesjonalnej lidze(taką jest sse airtricity league) Zwycięstwo to obowiązek,!
  Forza Milan!
  ...
  Co się z Wami dzieje LUDZIE!
  komentujcie z tego żyje redakcja..
  Strona jest dla Nas!
  Widać, że są wyświetlenia ale dialog umarł.
  Dobry czat motywacją dla newsmanow!
  FORZA!
  • avatar
   Paolo03
   Masz rację, ostatnio tutaj mało osób komentujących. Pamiętam wiele osob które przepadły zaraz po odświeżeniu strony. Jestem tutaj juz od paru dobrych lat i stale czytam newsy. Przy okazji chciałbym podziękować redakcji za pracę którą tutaj wkładają.
   Co do meczu przyszłego z Shamrock to nie widzę innego scenariusza niz zwycięstwo jednak jeden mecz zamiast dwumeczu może przynieść w tym sezonie wiele niespodzianek w tym sezonie. Forza Milan!!!
  • avatar
   casusius
   Dla nas jeden mecz to puki co zbawienie
   Kadra nie za duża.. a grafik często co trzy dni.
  • avatar
   Michał
   Otóż to, napisać komentarz to chwila, a redaktorowi zawsze miło zobaczyć, że toczy się jakaś dyskusja. Pozdrowienia dla wszystkich, również tych niezarejestrowanych czytelników :) zakładajcie konta i dolaczajcie do nas - to nic nie kosztuje, a zajmuje dosłownie chwilę :)