OFICJALNIE: Elliott nowym właścicielem Milanu

OFICJALNIE: Elliott nowym właścicielem Milanu

Amerykański fundusz Elliott wydał oficjalny komunikat w sprawie AC Milan. Oto jego treść:

Własność i kontrola spółki holdingowej posiadającej większość kapitału zakładowego AC Milan została przeniesiona do funduszu zarządzanego przez Elliott Advisors (UK) Limited. Przeniesienie to nastąpiło w wyniku egzekwowania pewnych gwarancji po naruszeniu przez poprzedniego właściciela AC Milan pewnych zobowiązań wobec funduszu Elliott.

Teraz kiedy kontrolę przejęła nasza firma, wizja Elliotta wobec Milanu jest jasna: stworzyć stabilność finansową i zapewnić klubowi odpowiednie zarządzanie. Od dłuższego czasu chcemy odnosić sukcesy wraz z Milanem, upewniając się, że klub jest odpowiednio skapitalizowany. Chcemy wprowadzić zrównoważony model biznesowy zgodnie z zasadami UEFA dotyczącymi Finansowego Fair Play.

Elliott jest w pełni świadomy wyzwania i zaangażowania, które wynika z bycia właścicielami tak ważnej instytucji.  Elliott jest nie tylko szczęśliwy, że wspiera ten klub w tym trudnym czasie, ale także jest świadom wyzwania jakim jest osiągnięcie ambitnych celów w przyszłości dzięki sukcesowi na boisku za sprawą trenera Gattuso i jego zawodników

Pierwszą decyzję jakie podejmie Elliott jest przekazanie 50 mln euro kapitału, aby ustabilizować finanse klubu. Z czasem planowane jest przekazanie dodatkowego kapitału, aby sfinansować rozwój AC Milan.

Komentarze

 • avatar
  Jacubinho7
  Oby to był początek czegoś dobrego.
 • avatar
  benek1004
  "Od dłuższego czasu chcemy odnosić sukcesy wraz z Milanem" czy można z tego wnioskować, że nie zamierzają sprzedać klubu od razu?
  • avatar
   Jacubinho7
   Mówi się, że Elliott może zostać przez rok w Milanie minimum i po jakimś czasie go sprzedać. Może być też tak, że Amerykanie zostaną na dłużej, ponieważ syn Singera jest fanem ekipy Rossonerich.
  • avatar
   benek1004
   Brzmi to naprawdę dobrze, aczkolwiek przygoda z azjatą nauczyła mnie, że nie ma co się przedwcześnie podniecać :p
  • avatar
   BF
   w Interesie Elliott leży by Milan nie tracił na wartości więc nie mogą zrobić wyprzedaży (co też np Li dostał na to też zakaz) 20 lipca ma być zatwierdzenie nowego zarządu (dziwnym trafem dzień po decyzji TAS'u) Do tego co wrzucił Sonar na twiterze to Fassone może się pożegnac z posadą CEO pewnie na rzecz powrotu Gandiniego (no tu mam mieszane odczucia. Jakoś biernie mimo wszystko brał udział przy starym zarządzie, na + kontakty w UEFA bo był jednym z szefów G20 )
  • avatar
   Jacubinho7
   Według Sky Sport dzisiaj ma dojść do spotkania Fassone z Elliottem i według wstępnym doniesień ma on zachować swoje stanowisko.
 • avatar
  Pato
  Obawiam się trochę że to ciągle dobra mina do złej gry, oświadczenie napisane tak żeby wszystkich uspokoić - przede wszystkim UEFe , piłkarzy i kibiców "Gattuso zostaje - kasa jest". A co naprawdę planują tego nikt nie wie. Dalej nie wiadomo że Milan zostanie wykluczony, ale raczej niestety tak. Do pazdziernika klub na bank zostanie w rękach Elliott, bo dopiero wtedy zakończy się proces przejmowania klubu od Yonghonga Li, który nomen omen - jak narazie się nawet nie wypowiedział... przecież on może się odwoływać, i próbować odzyskać kasę z chin... etc.. etc.. to na bank nie koniec tej telenoweli.
 • avatar
  MK92
  Obiecywać to można nawet gruszki na wierzbie czy śliwki na sośnie, a po owocach właśnie poznamy prawdziwe intencje Elliotta. Sądzę, że będą robić wszystko, by odzyskać kasę swoich klientów, a Milan wcale nie musi na tym dobrze wyjść. Zobaczymy.
 • avatar
  szewczenko7
  Prawda jest taka, ze Fundusz przejmując Milan zwiększył swoją wartośc w ciągu roku o dodatkowe 500 mln :) , czyli wartość przejętego klubu, tak naprawdę zasilenie dla nich klubu przelewem 50 mln :) to pestka w zaistniałej sytuacji, najbardziej pozytywne jest to , że jeszcz14 dni temu mieliśmy dług u Elliota, na poziomie 380 mln płatne do pażdziernika, przelew dla Elliota, Chińczyk przesacował wpływy z działalności w Chinach , jak w pierwszej prognozie były 240 mln pozniej 120 a a listopadzie 2017 40 to, myślę ,że to był główny powód wątpliwości Uefy, czy da rade spłacić pożyczkę w Eliottcie, w momencie przejęcia przez fundusz , tego zadłuzenia już nie ma, a Milan nalezy do jednego z największych funduszy inwestycyjnych na swiecie, zrestrukturyzują wprowadzą do LM i sprzedadzą :)
 • avatar
  FanatykACM1899
  Obiecanki cacanki a głupiemu radość ...Ciekawe czy kiedyś w Milanie będzie normalnie i będzie można się skupic tylko na piłce a nie na kasie .
 • avatar
  Rado10
  A kiedy będzie ostatecznie wiadomo co z pucharami ?
  • avatar
   Jacubinho7
   Mówi się, że 19.lipca będzie decyzja TAS.
  • avatar
   Rado10
   Dzięki
 • avatar
  JJay
  Wierzę, że Pan Fassone poleci ze stanowiska. :)
 • avatar
  Michał
  Nie narzekajcie, nie wyszliśmy źle na tym całym zamieszaniu. Mamy lepszy, młodszy skład. Szkoda tego wykluczenia, ale gry w europejskich pucharach z Berlu i tak by nie było, bo byśmy sie nawet do nich nie zakwalifikowali.
 • avatar
  szewczenko7
  Zgadzam się, uważam ,że w całym tym zamieszaniu, mamy fajny młody i silny skład :)
  • avatar
   Jacubinho7
   Jakby powiedział jeszcze Galliani "i konkurencyjny" :p
 • avatar
  tomundo94
  Nie ma się napalać na nie wiadomo co, ale kciuki będziem trzymać mocno :)