Wygrana w Genui - Sampdoria 1:2 AC Milan

W ramach 10. kolejki Serie A, Milan rywalizował w Genoi z Sampdorii o kolejną zdobycz punktową.

W 8. minucie spotkania, Lorenzo Tonelli mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Włoch oddał strzał głową w polu karnym rywala, ale Donnarumma udaremnił jego zamiary i uratował swój zespół przed stratą bramki.

W kolejnych minutach, żadna ze stron nie potrafiła poważnie zagrozić bramce rywala.

Sytuacja zmieniła się w 44.minucie spotkania, kiedy to Jakub Jankto dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Arbiter główny podyktował rzut karny, do którego podszedł Franck Kessie. Pomocnik Milanu uderza piłkę w środek bramki i umieszcza piłkę w siatce. W ten sposób Rossoneri wyszli na prowadzenie w niedzielnym meczu.

Do przerwy Milan prowadził na Stadio Luigi Ferraris 0:1.

W 47. minucie, Sandro Tonali mógł podwyższyć prowadzenie swojego zespołu. Włoch wdarł się w pole karne rywala i z małej odległości oddał strzał na bramkę Audero. Niestety pomocnik Milanu trafił w słupek.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 77. minuty. Samu Castillejo otrzymał precyzyjne podanie od Ante Rebicia, a Hiszpan nie miał problemów ze zmuszeniem Audero do kapitulacji.

W 82. minucie, Albin Ekdal zdobył bramkę kontaktową dla Sampdorii. Szwed wykorzystał zamieszanie w polu karnym podczas rzutu rożnego, który z niewielkiej odległości pokonał Donnarummę.

Kolejne minuty nie wpłynęły na zmianę rezultatu. W takich okolicznoścniach, Milan wygrał w Genui 1:2 z Sampdorią.

Sampdoria (1-4-4-1-1): Audero; Bereszyński, Ferrari, Tonelli, Augello; Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Jankto; Gabbiadini; Quagliarella

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma; Calabria, Romagnoli, Gabbia, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Brahim Diaz, Calhanoglu; Rebić