Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, Milan 0:2 Juventus

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, Milan 0:2 Juventus

W ramach 12 kolejki włoskiej Serie A Milan mierzył się z liderem tabeli i aktualnym mistrzem Włoch, Juventusem. Faworytem tego spotkania był zespół prowadzony przez Massimiliano Allegriego. 

Od początku tego widowiska na boisku dominowała ekipa gości. Już w 8. minucie spotkania, Juventus wyszedł na prowadzenie za sprawą Mario Mandzukicia. Chorwat wykorzystał idealne dośrodkowanie piłki w pole karne od Alexa Sandro i strzałem głową zmusił Gianluigiego Donnarummę do kapitulacji. 

W 41.minucie Milan stanął przed szansą wyrównania stanu rywalizacji po zagraniu piłki ręką przed jednego z zawodników ekipy Bianconerich we własnym polu karnym. Do futbolówki podszedł Gonzalo Higuain, który zmarnował wyborną okazję do wyrównaniu. Wojciech Szczęsny wyczuł intencję rywala i piłka nie znalazła drogi siatki. 

Do przerwy klub z via Aldo Rossi schodził do szatni z jednobramkową stratą.

Przebieg drugiej połowy wygląd tak jak pierwsza część spotkania czyli pełna dominacja Juventusu nad przebiegiem meczu, choć Milan starał się odrobić jak najszybciej stratę wobec swojego oponenta, opierając swoją grę na kontratakach. Na nieszczęście ekipy Rossonerich na niewiele się to zdało.

W 81. minucie mieliśmy tak naprawdę po meczu. Jeden z zawodników gości oddał strzał na bramkę Donnarummy. Włoch obronił to uderzenie, jednak po ten interwencji piłka trafiła pod nogi Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem z niewielkim odległości podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 0:2. 

W takich okolicznościach Milan przegrał jeden z klasyków włoskich.

Oficjalne składy:

AC Milan (1-4-4-2): Donnarumma; Abate, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Higuain, Castillejo

Juventus (1-4-3-3): Szczęsny; Cancelo, Chiellini, Benatia, Alex Sandro; Bentancour, Pjanic, Matuidi; Dybala, Mandzukić, Ronaldo

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Bonucci stchórzył. Liczę na piękne zwieńczenie dnia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Forza Milan!
 • avatar
  paranormalny
  jak łatwo strzelili tego gola
 • avatar
  paranormalny
  nawet z karnego nie potrafimy strzelić
 • avatar
  Konradza
  Da się oglądać, ale to co zrobił przeceniony bomber to się w głowie nie mieści....
  Rodriguez biega jak z workiem kartofli na plecach, ponad 20 niecelnych podań Hakana i bardzo niepewny Kessie.
  Na wielki plus Bakayoko...
  2 połowa i nadal nadzieja
  #forza Milan
 • avatar
  milanista28
  boki obrony strasznie slabe. Jak wejdie Cutrone to jest szansa na punkt w tym meczu. Bakayoko na plus. Reszta ponizej oczekiwan.
 • avatar
  ełek
  Zapata nie przeżyje tego meczu.
 • avatar
  Slaviio
  Zapata ma jaja da rade...
 • avatar
  paranormalny
  No i po meczu, jeszcze czerwień Igły i strata na kolejne mecze, cudnie.
 • avatar
  Slaviio
  Gonzalo wracaj na lazio Nic zlego nie powiedział Jestes potrzebny na lazio
 • avatar
  darasmilanista
  potrzebujemy natychmiastowo magika z ogromną techniką z przodu i registy z prawdziwego zdarzenia z tyłu.. bez tych dwóch uzupełnień składu moim skromnym zdaniem nie będzie Wielkiego Milanu..
  • avatar
   Slaviio
   Nikt nie myśli poki co o wielkim Milanie tylko o 4 miejscu
  • avatar
   darasmilanista
   Wielki Milan czy inaczej Silny Milan równa się w naszej obecnej sytuacji 4 miejsce, bo inaczej znowu zostaniemy w blokach i szczytem będzie myślenie o pozycji numer 6.. jak co roku zresztą..
 • avatar
  kukałson
  Rodriguez dzisiaj słabo, Abate brakuje jakości. Zapata i Romagnoli zagrali poprawnie, Kessie i Bakayoko zostawili dzisiaj na murawie ogrom zdrowia. Cutrone jak zawsze po wejściu wielka wola walki ale przecież sam meczu nie wygra. Juventus przed tym meczem rozpracował Suso i go wyłączył. Higuain starał się jak mógł ale jak wyszło wszyscy widzieli...
 • avatar
  fett85
  No cóż padł wynik którego się chyba każdy spodziewał. Juve to nie ten poziom. Co ciekawe coraz bardziej na wierzch wychodzą błędy kadrowe Mirabellego, który naściągał szrotu za 300 mln euro :D Igła się zupełnie spalił. cóż szkoda chłopa, za bardzo mu zależało.
 • avatar
  Konradza
  Pierwszy mecz który dało się oglądać, od dawna....
  Ibra, Paqueta i jeden porządny kreatywny pomocnik odwrócą losy sezonu. Martwi mnie strasznie kadra na Lazio.
  #NieMaWstydu
  #ForzaACM
 • avatar
  kukałson
  W naszej drużynie brakuje jakości. Jeżeli myślimy o 4 miejscu to w naszej drużynie nie może grać ktos taki jak Abate. Braki dzisiaj było widać także w środku, potrzeba kogoś technicznego. Bakayoko i Kessie (z całą miłością do nich) to typowe przecinaki. Czekamy aż wróci Biglia i Bonaventura. Dobrze ze Calhanoglu już jest. Liczę ze Paqueta będzie kimś kto wniesie do środka trochę płynności.
  • avatar
   Konradza
   Calhanoglu??? Chyba dziś wolałbym Boriniego od niego... Albo jednak nie, ale Hakan słabizna straszna. Tyle niecelnych podań i w zasadzie zero gry w obronie.
   Gattuso tym razem przegrał ten mecz zmianami.
   Szkoda, Wielka i okrutna szkoda
  • avatar
   kukałson
   Zgadzam się z tym, ze zagrał dziś słabo ale mam na myśli charakterystykę tego zawodnika, jest kimś kto może wnieść trochę polotu do gry (oczywiście pod warunkiem, ze wróci do formy z poprzedniego sezonu)
  • avatar
   Konradza
   W tym sensie masz 100% racji, oby było tak jak piszesz
 • avatar
  kukałson
  Szkoda karnego, bo to mógł być moment kluczowy dla remisu. Ale jednak Juve to dwie klasy wyżej. Bez problemu wychodzili spod pressingu. Dośrodkowanie Alexa Sandro przy 1 bramce to miód malina... Trudno trzeba teraz iść przed siebie FORZA MILAN
  • avatar
   Slaviio
   Wazne jest aby przywieść remis z rzymu Wracaj Bonaventura bo braki sa wyraźne To będzie ważne spotkanie z lazio
 • avatar
  milanista28
  Calhanoglu to nie ta klasa.On ma przebłyski .Nie gra regularnie na wysokim poziomie .Taki Piotrek Zieliński. Brakuje klasowego rozgrywającego .Gonzalo wylądował frustrację ,bo w głowie miał tego karnego.Bardzo chciał,ale mu nie wyszło.Szkoda.Ja liczyłem na Castiliejo Zagrał jednak przeciętnie Wejścia Boriniego i Laxalta tragiczne.
  Piłkarzy którzy zawiedli lub nic nie wnoszą do Milanu trzeba w zimie odstrzelić. Chodzi mi tu o Boriniego,Montolivo,Biglia.
 • avatar
  Slaviio
  Ronaldo dużo się nauczyl przychodząc do Juve Wiele jakości mniej zelu Browo Cristiano broni naszej 9tki
 • avatar
  MK92
  Mimo ambitnej postawy Milanistów, Juventus wygrał zasłużenie. Zabrakło nam dziś argumentów w ofensywie, gdyż Suso został zneutralizowany, a Higuain był po prostu przemotywowany i nie pierwszy raz w karierze na tym poległ. Dodajmy do tego szkolne błędy Rodrigueza czy Laxalta i wiadomo, czemu Stara Dama nie musiała się specjalnie wysilać, by wywieźć 3 punkty z San Siro.