Remis jak porażka, strata punktów na San Siro, Milan 2:2

Późnym popołudniem Milan podejmował u siebie Atalantę. Po raz ostatni ekipa Rossonerich mogła się cieszyć z wygranej nad ekipą La Dei 4 lata temu. Wówczas zespół Il Diavolo wygrał z drużyną z Bergamo 3:1. Mecz ten był więc okazją do przełamania tej złej passy.

Lepiej to spotkanie rozpoczęła ekipa Rossonerich, która w sposób zdecydowany ruszyła na bramkę gości. Już w drugiej minucie tego sportowego widowiska mogliśmy cieszyć z prowadzenia zespołu Il Diavolo. Suso posłał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne Atalanty. Do piłki dopadł Gonzalo Higuain, który niskim strzałem pokonał bramkarza rywali. W taki oto sposób mieliśmy 1:0 dla gospodarzy.

Po tym trafieniu, Milan nie zamierzał spoczywać na laurach i starał się podwyższyć swoje prowadzenie w tym meczu.

W 19.minucie swoją szansę próbował wykorzystać Giacomo Bonaventura. Pomocnik Milanu próbował strzałem z dystansu zmusił Golliniego do kapitulacji. Na nieszczęście reprezentanta Włoch, bramkarz Atalanty skutecznie oddalił zagrożenie we własnym polu

W 21.minucie przez chwilę na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0 dla Rossonerich. Giacomo Bonaventura zdobył bowiem bramkę ze spalonego i z tego też powodu po konsultacji z systemem VAR, trafienie to nie zostało uznane.

W 39. i 45 minucie Milan mógł nadrobić to, co nie udało się w 21.minucie spotkania. Swoich sił próbowali odpowiednio Giacomo Bonaventura oraz Franck Kessie. Piłka posłana przez obu piłkarzy w różnych odstępach czasu minęła się bramką Golliniego i tym samym wynik pozostał bez zmian.

Pierwsze minuty drugiej odsłony należały do Atalanty. Już w 50.minucie Duvan Zapata był bliski pokonania Gianlugiego Donnarummy. Kolumbijczyk przeprowadził indywidualną akcję i oddał obiecujący strzał na bramkę Rossonerich. Na jego nieszczęście na posterunku był wychowanek zespołu Il Diavolo, który zażegnał niebezpieczeństwa w obrębie własnej szesnastki.

Cztery minuty później Atalanta dopięta swego i za sprawą Papu Gomeza wyrównała stan rywalizacji. Argentyńczyk znalazł trochę przestrzeni w polu karnym, przejął piękne dośrodkowanie od jednego z kolegów z zespołu i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki Donnarummy

Po tej akcji drużyna gości nabrała wiatru w żagle i uwierzyła w to, że może pokusić się w tym spotkaniu o komplet punktów.

Radość Atalanty nie trwała jednak długo. W 61.minucie Suso ponownie posłał futbolówkę w pole karne rywala, gdzie znajdował się Giacomo Bonaventura. Włoch strzałem w prawy dolny róg bramki Golliniego wprawił fanów Rossonerich w szał radości. Tym razem bramka ta została prawidłowa zdobywa i na tablicy wyników mieliśmy 2:1 dla podopiecznych Gennaro Gattuso.

Siedem minut później Hakan Calhanoglu mógł podwyższyć prowadzenie swojego zespołu, ale jego strzał minął się z lewym słupkiem i Atalanta mogła wznowić grę z własnego pola karnego.

Na kolejną sytuację bramkową Milanu musieliśmy czekać do 87.minucie. Gonzalo Higuain ponownie stanął przed szansą pokonania bramkarza rywali. Tym razem jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w lewy słupek i wciąż mieliśmy 2:1 dla gospodarzy.

W 91.minucie na San Siro rozległy się gwizdy. Były one spowodowane trafieniem Rigoniego po zamieszaniu w polu karnym Milanu. Jak się później okazało to była ostatnia bramka, jaką zobaczyliśmy w tym meczu.

W takich oto okolicznościach Milan traci punkty na własnym terenie i kontynuuje serię bez zwycięstwa na własnym terenie, która już trwa 4 lata.

Milan (1-4-3-3): Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodríguez; Kessie, Biglia, Bonaventura; Suso, Higuain, Çalhanoglu

Atalanta (1-3-4-1-2): Gollini; Toloi, Palomino, Masiello; Castagne, De Roon, Freuler, Gosens; Pasalic; Gómez, Barrow

Skrót [klik]

paranormalny
    najsilniejszy możliwy skład, powinny być 3pkt
    Slaviio
    Oby były te 3 punkty … licze na 2 0
    Slaviio
    Pieknie Mam nadzieje ze wejdziemy na wlasciwy rytm Bo inter napoli lazio już go lapią pomalu
    Ależ gol Igły, więcej takich piłek do niego!
    GiveMeReason
    Takiego początku po ostatnich meczach się nie spodziewałem
    Zobaczycie że to zmarnowane sytuacje się zemszcza :/
    Mogliśmy prowadzić z 4-0, a tak dalej jest wynik otwarty.
    Jacubinho7
    Milan w pierwszej połowie może się podobać. Parcie na rywalu, często jesteśmy na połowie Atalanty, jest jakiś pomysł na akcje. Szkoda tylko, że jak La Dea jest w obrębie naszej szesnastki to robi się trochę chaos, ale ogólnie są pozytywy. Obyśmy dowieźli 3 pkt do końca.
    Slaviio
    zapata pokazal ze będzie groznie
    Slaviio
    co za lipa jak nie będzie 3 punktow
    Po raz kolejny taktyka na granie z kontry nie opłaciła się.
    Slaviio
    ale ulga uhhhhhhhh
    Bona nas ratuje, oby zrobili jeszcze kilka takich akcji i zamknęli mecz
    I niby dlaczego wchodzi emeryt Abate, trzeba zmienić Hakana a on wymienia dobrze grającego Calabrie na obnizajacego poziom Abate ... Jeżeli chce znowu przegrać mecz zmianami jest na dobrej drodze
    Kamilo
    Remisujemy mecz, ktory powinniśmy wygrać minimum 2 bramkami...
    fett85
    Oni są beznadziejni. Jedynie Igła i Bonaventura się bronią, reszta to dno i wodorosty. Na tego Turka i jego boiskowe poczynania to już nie mogę patrzeć. Większość wynalazków Fassone i Mirabellego to niewypały.
    Ale żenada, kolejna strata punktów ze średniakiem.
    Konradza
    Taktyka tego zespołu nie istnieje. Żenada, Gattuso ma zawodników, czas, wszystkie możliwe narzędzia, a zespół gra jak jeden wielki Borini - na przypał a może się uda.
    Hakan nie istnieje a on go ściąga w 80 min???? I powiedzcie mi proszę co na boisku robił Bakayoko???
    Wściekłość, żal i żenada, a na konferencji prasowej znowu będzie pierdzoelił że "musimy popracować nad mentalnością".
    Gila11
    Mecz "przegrany" zmianami. Po co ten Abate, Calabria dawał radę, Bakayoko za Jacka to już w ogóle głupota. A Hakan zszedł za późno.
      SanRosso92
      Zamiast zmienić Calabrię i Jacka, było trzeba zmienić RR i Hakana (co prawda Turek był zmieniony, ale jak zauważyłeś za późno)
    Milan Gattuso potrafi narzucić rytm gry w swoich meczach, tak jak dziś w pierwszej połowie pojedynku z Atalantą, ale nic z tego nie wynika, bo takich meczów w ogóle nie potrafimy zabić, a wtenczas rywal z każdą minutą odzyskuje wiarę. To frajerskie gubienie punktów wynika z kilku rzeczy. Na pewno niechlujstwo w ataku, sporo błędów w kryciu rywali i jakieś momenty mentalnego zawieszenia. Rino ma ciężki orzech do zgryzienia i wątpię, czy on da radę tę skorupę skruszyć. Sezon jest jeszcze długi, więc nie ma co wieszać na kimkolwiek psów, ale doświadczenie lat ubiegłych gdzieś tam szepcze, dokąd to wszystko zmierza. Nie do Ligi Mistrzów.
    CIENK10
    Tak sobie czytam komentarze, czy to tutaj czy też na różnych grupach na FB i z przykrością stwierdzam, że bardzo wielu fanów zachowuje się jak jakaś dzieciarnia, która drugi, czy trzeci raz w życiu widzi mecz, albo jak komentatorzy z eleven. Wygrywają, to są super i boscy, zaraz będą mistrzami. Przegrywają albo remisują, to zaraz psy na wszystkich wieszać i do wyrzucenia. Do Gattuso została przyszyta łatka "trenera amatora" i wszyscy się jej trzymają, chociaż nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, ale będziemy ciągle używać tego argumentu bo na nic lepszego nas nie stać.
    Ludzie jaki amator, jaki brak taktyki?! Jeszcze dokładnie rok temu nasza gra opierała się na wypierzaniu piłki przez ŚO jak najdalej o przodu i niech napastnik się martwi co z tym zrobić. W obronie był ciągły chaos i wybijanie piłki na oślep, w środku pola piłkarze byli w stanie wymienić co najwyżej 3 podania z czego dwa były do tyłu, a ostatnie to już było bardziej wybicie niż podanie.
    Może oglądałem inne mecze, ale za wyjątkiem Cagliari(gdzie ewidentnie wszyscy czegoś się nawdychali) i Dudelange(gdzie nie ukrywajmy grał niemal cały szrot jaki mamy w składzie), to jest cały czas bardzo ładna gra kombinacyjna i to z trudnymi rywalami. Jak mówili komentatorzy Atalanta postawiło sobie wysoko poprzeczkę, ale też zasługuje teraz na traktowanie jej jak drużyny, która spokojnie może aspirować do gry co najmniej w LE. Napoli i Roma to jakby nie patrzeć kluby mocniejsze od nas na tę chwilę.

Piłkarze nareszcie są w stanie wymienić po kilkanaście podań czy to w środku pola, czy też pod bramką rywali, potrafią usiąść na przeciwniku i naprawdę przyprzeć go do muru. Momentami to aż łezka w oku się kręci, tak ładnie zgrywana jest piłka pomiędzy poszczególnymi piłkarzami, a jak coś nie wyjdzie, to piłka nawet dobrze połowy nie przekroczy i już jest z powrotem piłkarzy Milanu. Jest dużo biegania, nie ma ciągłego gwiazdorzenia i pretensji, że piłka nie taka, nie ma niepotrzebnego samolubstwa na boisku, jak ktoś dostaje piłkę w środku pola to ma dwie lub trzy opcje aby zagrać do przodu, a nie wiecznie do tyłu, bo wreszcie zawodnicy ruszają się po boisku i wychodzą na pozycje.
    Oczywiście, że ten mecz zremisowaliśmy na własne życzenie, bo nie potrafiliśmy go zabić i tak samo było w meczach z Napoli, Dudelange. Oczywiście, że wciąż jest wiele do poprawy, bo po strzeleniu gola dosyć mocno odpuszczamy i za bardzo skupiamy się na bronieniu wyniku. Oczywiście, że wciąż długa droga przed nami, aby odzyskać miejsce w lidze i europejskiej piłce, które mieliśmy kilkanaście alt temu, ale na Boga, ludzie, naprawdę nie widzicie, że już poprawiło się bardzo wiele rzeczy.
    Nie rozumiem, czym Gattuso sobie zasłużył na takie traktowanie i ciągłe wypominanie mu, że jest amatorem, gdzie w stosunku do swoich poprzedników i ich podejścia do taktyki, to zachowuje się niemal jak profesor. Pewnie, że wciąż jest nad czym pracować, pewnie, że zmiany czasami są nietrafione, pewnie, że w zespole brakuje głodu strzelenia jak największej liczby bramek w meczu, ale nie zmienia to faktu, że za kadencji Gattuso bardzo wiele aspektów naszej gry nie tylko uległo poprawie, ale nareszcie zaczęło prawidłowo lub w ogóle funkcjonować.

Jak dla mnie Gattuso jest bardzo dobrym trenerem, radzi sobie i się sprawdza, my też musimy w końcu przyjąć do wiadomości, że Milan od bardzo dawna to ligowy średniak i nawet w dwa sezony nie da się tego zmienić. Potrzeba na to czasu i odpowiednich ludzi. Drugie, według mnie, już powoli mamy, a pierwszego nie da się przyspieszyć, nawet pieniędzmi.

Pozostałym doradzam tylko, aby wyrobili sobie w końcu własne zdanie i argumenty, a nie ciągle powtarzali w kółko jedno i to samo zdanie, które już w momencie jego pierwszego wypowiedzenia było mocno przestrzelone, a teraz w ogóle odbiega od realiów. Pracy jest sporo, ale według nie jeśli Gattuso dostanie na spokojnie ten i następny sezon, to jest w stanie przywrócić Milan na miejsce, które piastował ponad dekadę temu, a które wcale nie jest i nigdy nie będzie nam należne. Po to co roku jest liga, aby ją wygrać, a nie otrzymać, bo wcześniej wygrało się ją więcej niż raz lub więcej.
      Konradza
      Konkludując Twoją wypowiedź Gattuso jest super...

Idąc dalej tym tokiem rozumowania wina leży po stronie piłkarzy, którzy są niewiele lepsi od kopaczy Dudelange, tacy sami jak Atalanta i troszkę gorsi od Cagliari? Może to brak warunków, bo Milanello trochę stare. Sztab szkoleniowy za słaby???
      Wobec tego ile czasu dałbyś Gattuso na osiągnięcie efektów? 5 lat + top europejski w pierwszej 11?

Moczymy z drużynami typu Benevento czy Cagliari, męczymy się z ligowym cieniasami. Nikt tu nie ma za złe frajerskiej porażki z Napoli, które jest drużyna lepszą i tu może zdziwienie ale lepszą taktycznie a nie PIŁKARSKO.

Polecam Ci obejrzenie kilku ligowych średniaków z Primera Division czy Bundesligi i porównanie ich taktyki i prowadzenia meczu do naszej myśli szkoleniowej.
      A Gattuso jest amatorem takim samym jak Inzaghi, Seedorf czy Montella. Sympatia do niego nie przesłania tu nikomu jego prawie roku pracy i z całym szacunkiem bo masz trochę racji, po Montelli jest lepiej ale nadal mega słabo.

Wszyscy na tym forum kochają ten klub i wszystkim leży na sercu jego dobro. Nie byłoby tej dyskusji gdyby piłkarze grali z pomysłem i traktowani byli nie jak amulety a przez pryzmat aktualnej formy.