Celtic Park zdobyte - Celtic 1:3 AC Milan

W ramach 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy, Milan podejmował w Glasgow miejscowy Celtic.

Od początku spotkania, wiodącą stroną była ekipa Rossonerich.

W 14. minucie spotkania, goście wyszli na prowadzenie. Samu Castillejo dośrodkował piłkę w pole karne, a ta trafiła do Rade Krunicia. Bośniak oddał strzał głową z bliskiej odległości i wpisał się na listę strzelców [klik]

W 42.minucie było już 0:2 dla Milanu. Theo Hernandez zagrał w pole karne Celticu z lewej części boiska do Brahima Diaza. Hiszpan nie miał większych problemów z pokonaniem bramkarza rywali i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Pomocnik oddał strzał w lewy, dolny róg bramki Barkasa.

Do przerwy, Rossoneri prowadzili na Celtic Park z gospodarzami 0:2 [klik]

W drugiej połowie, Rossoneri odpuścili nieco swojemu rywalowi i pozwolili mu więcej na boisku.

W 77. minucie, gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Mohamed Elyounoussi wykorzystał dobre podanie po rzucie rożnym i strzałem głową zmusić Gianluigiego Donnarummę do wyjmowania piłki z siatki. Defensywa Rossonerich nie popisała się przy tej akcji, ponieważ nie przypilnowała wbiegającego między zawodników Norwega.

Szkoci po zdobytej bramce nabrali wiatru w żagle i dążyli do strzelenia kolejnej, wyrównującej bramki.

Ostatnie słowo mieli jednak Rossoneri. W doliczonym czasie, zespół Il Diavolo zmienił rezultat na tablicy wyników. Alexis Saelemaekers zabrał piłkę do Jensa Pettera Hauge, a ten po indywidualnej akcji zdobył pierwszą bramkę w barwach Milanu. [klik]

Niedługo po tej akcji, arbiter główny zakończył spotkanie. Milan wygrał na Celtic Park 1:3 i wraca do domu z kompletem punktów.

Celtic (1-3-4-1-2): Barkas; Welsh (46' Elyounoussi), Duffy, Ajer; Frimpong, Ntcham, Brown (64' Rogić), McGregor; Laxalt; Ajeti, Griffiths (46' Christie)

AC Milan (1-4-2-3-1): G. Donnarumma; Dalot, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández; Tonali, Kessié (66' Bennacer); Castillejo (79' Hauge), Brahim Díaz (79' Saelemaekers), Krunić; Ibrahimović (66' Leao)