Nieudana wyprawa na Sardynię, Milan wraca do domu z niesmakiem w ustach - Cagliari 1:1 Milan

Dzisiejszego wieczoru Milan przyjechał do Sardynii, aby powalczyć o  komplet punktów z miejscowym Cagliari. Zespół Il Diavolo musiał mierzyć  się z ekipą Rossoblu bez Patricka Cutrone, który zmaga się z drobnym urazem kostki.

Spotkanie to lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy, która już w 4.minucie mogła cieszyć się ze zdobycia bramki. Jej autorem był Joao Pedro, który strzałem w lewy, dolny róg bramki zmusił Gianluigiego Donnarummę do wyjmowania piłki z siatki.

W kolejnych minutach ekipa Rossonerich miała problem z wyjściem z własnej połowy i nie potrafiła stworzyć groźnej akcji pod bramką rywala.

Zmieniło się to w 11. minucie za sprawą Hakana Calhanoglu. Turek otrzymał świetne podanie od Giacomo Bonaventury, jednak nie potrafił on skierować futbolówki strzeżonej przez Cragno. Piłka minęła się z lewym słupkiem młodego bramkarza Cagliari.

W 28. minucie szansę na wyrównanie stanu rywalizacji zmarnował Giacomo Bonaventura. Reprezentant Włoch wbiegł w szesnastkę przeciwnika po dośrodkowaniu od jednego z kolegów z zespołu, ale jego strzał minął się totalnie z bramką i od własnego pola karnego rozpoczęło Cagliari.

Kolejne minuty pierwszej odsłony tego widowiska nie wpłynęły na zmianę rezultatu na tablicy wyników. Milan wciąż nie potrafił znaleźć sposobu na przedarcie się przez defensywę ekipy z Sardynii, a sama ich gra pozostawiała wiele do życzenia.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęła drużyna prowadzona przez Gennaro Gattuso. Milan od samego początku był nastawiony na zmianę niekorzystnego dla siebie rezultatu na tablicy wyników. Ekipa Rossonerich dopięła swego w 55.minucie. Gonzalo Higuain przedarł się w pole karne Cagliari i po indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce. W taki oto sposób na Sardagna Stadium mieliśmy 1:1.

Następne minuty nie przyczyniły się do zmiany wyniku na korzyść drużyny gości. Milan starał się jak mógł, aby przechylić szalę na swoją stronę i zdobyć komplet punktów na wyjeździe, jednak w każdej z prób czegoś brakowało - ostatniego podania, dokładności, precyzji czy też miejsca do zagrania futbolówki do niepilnowanego kolegi z drużyny.

W 91.minucie mogło 1:2 dla Rossonerich. Suso próbowałem strzałem w lewą część bramki zmusił do kapitulacji Cragno, jednak ten kapitalnie zachował się między słupkami i oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

Ostatecznie wynik z 55.minuty nie uległ już zmianie. Milan opuszcza Sardynię z zaledwie jednym oczkiem po dość słabym spotkaniu.

Cagliari (1- 4-3-1-2): Cragno; Srna, Klavan, Romagna, Padoin; Castro, Bradaric, Barella; Joao Pedro; Sau, Pavoletti.

AC Milan (1-4-3-3): Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Biglia, Bonaventura; Suso, Higuain, Calhanoglu

Skrót: [klik]