Cenne zwycięstwo nad niełatwym rywalem, Atalanta 1:3 Milan

W ramach 24 kolejki włoskiej Serie A, Milan udał się do Bergamo gdzie mierzy się z lokalną Atalantą. Spotkanie to było ważne dla obu zespołów w kontekście walki o 4 miejsce w ligowej tabeli

Pierwsza odsłona tego spotkania to pełna dominacja ze strony drużyny gospodarzy. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego niemal przez cały czas kontrolowali losy spotkania w ciągu pierwszych 45 minut. Większość akcji było rozgrywanych na połowie Milanu. Presja na drużynie gości przyniosła efekt w 33 minucie. Wówczas Freuler oddał strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę. Niestety reprezentant Włoch nie popisał się przy tej interwencji i futbolówka znalazła się w siatce po jego ewidentnym błędzie. W takich okolicznościach Atalanta wyszła na prowadzenie w tym meczu.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Krzysztof Piątek zdobył nieprawdopodobną bramkę  i tym samym wyrównał stan rywalizacji. Niedługo po tej akcji, arbiter główny zaprosił wszystkich na przerwę.

W drugiej części spotkania Atalanta oddała nieco inicjatywy swojemu oponentowi, choć dalej dominowała na boisku.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, Hakan Calhanoglu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Turek oddał mocny strzał z niemałej odległości i zmusił do kapitulacji Berishę. W ten oto sposób na tablicy wyników mieliśmy rezultat 1:2.

W 61 minucie po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski otrzymał piłkę bezpośrednio zagraną z rzutu rożnego przez Hakana Calhanoglu i strzałem głową pokonał bramkarza rywali. W ten sposób Polak umocnił swój zespół na prowadzeniu. Jak się później okazało to trafienie okazało się ostatnim w tym meczu i Milan mógł się cieszyć ze zwycięstwa nad Atalantą po raz pierwszy od maja 2015 roku.

Atalanta (1-3-4-2-1): Berisha; Toloi, Palomino, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Castagne; Ilicić, Gomez; Zapata

Milan (1-4-3-3): G. Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paquetà; Suso, Piątek, Calhanoglu

Do boju, wielki Milanie!
    paranormalny
    Bardzo ważny mecz, oby nie przegrali.
    Slaviio
    Hakan szybko na lawke Suso tez slabo Mega slabe skrzydła Kessie nie przekonuje Atalanta lepsza Zle to pachnie
    Slaviio
    Pieknie Krzysiu Ladna asysta
    Piątek to jakiś fenomen czy co?
      Slaviio
      To polaczenie Pipo z Szewa
    MARCO VAN BASTEN
    Kessie nie dokończy meczu coś czuję .miał setke z glowy i przestrzelił A RR super asysta bo to co zrobił Krzyś to majstersztyk. Atalanta widać lepsza.
    casusius
    Ależ to szczęście,że mamy Krzycha!
    FORZA MILAN!
    Milan słaby w tej pierwszej połowie, ale mamy Piątka! Co za napastnik! Genialny!
    GiveMeReason
    Takie luźne spostrzeżenie - Bakayoko gra dobrze = Milan wygrywa, ostatnio słabszy mecz z Romą i tylko remis ^^
    CzeronoCzarni
    Kessie życiowa forma...
    Gdyby ten Kessie nauczył się jeszcze asystować...
    Liquirion
    Nie przypominam sobie żeby Kessie czymś się kiedyś wyróżnił w Milanie, niestety chyba trzeba go na straty spisać bo ile można czekać
    Ziolan
    Serce sie raduje gdy widzi sie taki Milan.
    Forza Milan
    Paolo03
    Kessie denerwuje mnie często, gdy moze podać piłkę a tego nie robi... Bonaventura musi wrócić. Super mecz Piątka, Hakan w końcu strzelił po wielu nieudanych próbach. Suso ostatnio tez nie jest w zbyt dobrej formie. Szczęście, że chociaż ogólna gra zespołu jest w miarę na przyzwoitym poziomie. Forza Milan !!!
    Bartol
    Jestem dumny z chłopaków! Nasz Krzysztof rozp.... system! FORZA MILAN. W końcu Hakan zasadził. Brawo Chłopaki, Gratulacje!!!!!!! Nygus Higuain - - - > PIO, PIO, PIO, PIO BOOM BOOM Piątek :-)
    Po prostu wyśniony wieczór dla każdego Milanisty!

Defensywa - znakomita. Ofensywa - mało widowiskowa, ale skuteczna. Taki Milan mogę oglądać już do maja. Bardzo mnie cieszy przełamanie Hakana i pierwsza w tym sezonie bramka po rzucie rożnym.

Jednak bez Krzysztofa dziś nie byłoby tych trzech punktów. Aż nie mogę uwierzyć, że to nasz rodak w naszym ukochanym Milanie dokonuje takich cudów! :)
    KAKA22
    „Wywalić Gattuso” xd
    Pierwsza połowa Atalanta wyraźnie lepsza. MILAN dziś pokazał charakter i pazur bo w Bergamo wygrać to nie łatwa sprawa.Bakayoko kolejny super mecz,niestety Suso poniżej oczekiwań, Kessie tradycyjne poniżej oczekiwań. Hakan w końcu trafił i może przełamie się.Paqueta znowu dobra gra, RR pozytywnie zaskakuje i asysta. Stoperzy jak maja Bakayoko przed sobą to grają świetnie. No i TEN z 19 na koszulce to jakiś kosmos jest.
    Bartol
    Kto by w grudniu pomyślał, że Krzysztof Piątek będzie grał w Milanie i statystyki w pierwszych meczach zrobi jak Van Basten.... Szok! Potwierdzenie kolejne, że nazwisko samo nie gra, masz ambicje, chcesz bardzo, masz umiejętności to możesz nazywać się Kowalski i tak będziesz ładował bramę za bramą. Malkontenci marudzacy i krytykujący na drzewo..... :-)
    Tomekp
    Co by nie było tak, że dla krzysia Milan będzie przystankiem jak Genoa, ale pozostawi Gattuso na kolejny sezon. Bo Milan gra tą samą padakę co grał tylko Piątek strzela z każdej pozycji na boisku, co i tak nie zmienia faktu że schodzi w 60 minucie by ewentualnie nie strzelił hatttricka i nie przyćmił mega talentu Cutrone.
    RayLuka
    1) Pierwsza bramka z dośrodkowania, gdzie zdziwienie i zachwyty są bo strzelił Piątek a nie, że była to świetna akcja zakończona strzałem. Ćwierć szansy na gola miał.
    2) Kilkanaście strzałów Calhanoglu i w końcu mu weszło. Naprawdę oceniacie jego grę pozytwnie tylko przez pryzmat tych dwóch skąd inąd przypadkowych jak pokazuje życie sytuacji???? A w kolejnym meczu jak mu taki strzał nie wyjdzie będzie znowu narzekanie. A najprawdopodobniej zagra bardzo podobnie co z gra cały czas.
    3) Dośrodkowanie z kornera jakich wiele z którego albo coś się wydarzy albo i nie. Przypadek w 100% i ... znowu Piątek.
    Mecz Milanu jakich wiele. Chaotyczne bieganie i ustawienie zawodników na boisku. Brak umiejętności kreowania ataku pozycyjnego. Cofanie się na 20 metr i brak umiejętności utrzymania sie przy piłce, czy wyprowadzenia kontry. Różnicę robi Piątek, bo tylko jego skuteczna gra sprawia, że Milan wygrywa. Chcecie ocenić grę Milanu? To sobie popatrzcie co się działo jak wszedł Cutrone. Zaraz chłop będzie najbardziej sfrusrowanym zawodnikiem bo do jakiejkolwiek sytuacji (grając 30minut) to mu brakuje całe 100m boiska, a jest to efekt pracy szkoleniowej GG.
    Ze statystyk: strzały na bramkę ... 3!

Poziom prezentowany przez ACM w ostatnich latach i poziom trenerów z tego czasu: