Wymęczone, ale ważne zwycięstwo - AC Milan 2:0 AS Roma

W ramach 28 kolejki włoskiej Serie A, Milan podejmował na własnym terenie AS Romę.

Od pierwszej minuty spotkania Rossoneri starali się przejąć inicjatywę w tym meczu.

Pierwszy groźny strzał oddała drużyna gości w 20. minucie spotkania. Edin Dzeko wyskoczył najwyżej do piłki podczas dośrodkowania i próbował strzałem  głową umieścić piłkę w siatce. Na jego nieszczęście piłka minimalnie  minęła się z prawym słupkiem bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę.

W 27 minucie, Milan oddał pierwszy strzał na bramkę Giallorossich. Giacomo Bonaventura znalazł trochę przestrzeni na boisku i oddał strzał w okolicy pola  karnego. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką.

W 39 minucie, Hakan Calhanoglu próbował zmienić rezultat na tablicy wyników. Turek wdarł się w pole karne przeciwnika i próbował zmusić Mirante do kapitulacji. Podobnie jak poprzednio, piłka nie znalazła drogi do bramki i przeleciała nad poprzeczką.

Podobnie jak w pierwszej odsłonie, Milan próbował od początku zdominował swojego rywala.

W 65. minucie zespół Il Diavolo stanął przed szansą objęcia prowadzenia w dzisiejszym meczu. Hakan Calhanoglu przejął podanie w polu karnym od jednego z kolegów z zespołu i z pierwszej piłki próbował zdobyć bramkę dla swojej drużyny. Mirante wyczuł jednak intencje rywala i przytomnie interweniował w tej sytuacji, oddalając zagrożenie we własnym polu karnym.

W 67. Lucas Paqueta oddał mocny strzał sprzed pola karnego w prawy dolny róg bramki.  Bramkarz Romy ponownie stanął na wysokości zadania i uratował swój  zespół przed stratą bramki.

W 78 minucie Ante Rebić  wykorzystał zamieszane w polu karnym Romy i po kilku nieudanych próbach  umieścił finalnie piłkę w siatce. W takich okolicznościach na tablicy  wyników pojawił się rezultat 1:0 dla Rossonerich [klik]

W  88. minucie Chris Smalling faulował jednego z zawodników Milanu i  arbiter główny wskazał na rzut karny. Hakan Calhanoglu wykorzystał oddał  strzał na lewą stronę bramki i podwyższył prowadzenie swojego zespołu  na 2:0.

Sędzia doliczył do czasu podstawowego aż 5 minut. W tym czasie wynik spotkania nie uległ zmianie i Rossoneri mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad zespołem z TOP6 po raz pierwszy w tym sezonie.

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie,  Bennacer; Castillejo (54' Saelemaekers), Bonaventura (54' Paqueta),  Calhanoglu; Rebić (78' Leao)

AS Roma (1-4-2-3-1): Mirante;  Zappacosta, Mancini, Smalling, Spinazzola; Cristante (81' Pastore),  Veretout; J.Kluivert (58' Perez), Pellegrini (81' Diawara), Mkhitaryan  (69' Perotti); Dzeko (69' Kalinić)